Şimdi Ara

Klima Kullanımı Hakkında Yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
10.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim durumumda aynı.30m'2 lik salonuma klima bakarken 18000 lik düz airfel turkuaz ile 17000 inverterli mistubishi arasında kalmıştım.Aralarında 700TL ye yakın fark vardı.Bir arkadaşım gece salonun kapısını açarsın sabaha kadar cihaz çalışırsa yatak odalarıda ferahlar onun için inverterli olanı al demişti.Burada ustalar var danışalım dedik ama hepsi olmaz öyle şey,buzdolabının kapağını aç serinle istersen şeklinde yorumlar yaptılar.Bende diğer odaları soğutma fikrinden vaz geçip sadece salon için 18000 düz aldım.Şimdi ise çok pişmanım.Sabaha kadar cihaz çalışınca en uzaktaki odada bile müthiş fark ediyor.Banyonun ve mutfağın kapısını kapatıyorum.3 odada terlemeden rahat rahat uyuyorsun.(genelde 25 derecede ayarlı geçen gece 22 de bıraktım diğer odaların ısısı 1-2 derece fark etmişti) Isıdan önemli olan nem zaten düştümü sorun kalmıyor.Daha elektrik faturası gelmedi ama bu kadar konfora 50tl lik farka bile razıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: jackal73
    Benim durumumda aynı.30m'2 lik salonuma klima bakarken 18000 lik düz airfel turkuaz ile 17000 inverterli mistubishi arasında kalmıştım.Aralarında 700TL ye yakın fark vardı.Bir arkadaşım gece salonun kapısını açarsın sabaha kadar cihaz çalışırsa yatak odalarıda ferahlar onun için inverterli olanı al demişti.Burada ustalar var danışalım dedik ama hepsi olmaz öyle şey,buzdolabının kapağını aç serinle istersen şeklinde yorumlar yaptılar.Bende diğer odaları soğutma fikrinden vaz geçip sadece salon için 18000 düz aldım.Şimdi ise çok pişmanım.Sabaha kadar cihaz çalışınca en uzaktaki odada bile müthiş fark ediyor.Banyonun ve mutfağın kapısını kapatıyorum.3 odada terlemeden rahat rahat uyuyorsun.(genelde 25 derecede ayarlı geçen gece 22 de bıraktım diğer odaların ısısı 1-2 derece fark etmişti) Isıdan önemli olan nem zaten düştümü sorun kalmıyor.Daha elektrik faturası gelmedi ama bu kadar konfora 50tl lik farka bile razıyım.

dostum benim su tahliye hortumu bidona bagli maalesef.
    ilk basta haftada bi bidon cikar diye tahmin ediyordum.
    fakat gunde iki kova su cikiyor yahu.o kadar su nerden cikiyor bende anlamiyorum.
    esas olay nem alma.
    benimki 12.000 lik.en uzak oda cok terse kaliyor , termometre koyuyorum sicaklik 30 , asagi inmiyor ama uyunuyor cunki nemi aliyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.