Şimdi Ara

Klima Fırsatları Burada Toplansın ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.992
Cevap
148
Favori
204.572
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: projeksiyon ekspertizi

18.000 lik bir inverter klima bakıyorum. Bilen arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Toshibamı yoksa Mitshubisi mi? İnverter klima ile normal A sınıfı 18000 lik bir klima arasında ne kadarlık bir enerji tasarrufu söz konusudur? A sınıfı bir klima günde 10 saat çalışmayla ayda kaç Tl elektrik yakar? Şimdiden teşekkürler...

aynısını bende arıyorum hocam, ama inverter klimalarda fiyatlar çok uçuk, a sınıfı olanlarda çok yakıyor diyorlar, karar veremiyorum bi türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

quote:

Orijinalden alıntı: sakallıyan

arkadaşlar size bir sorum olacak. yazın gündüz ortalaması 35 derece olup, güneye bakan 15 m2 civarı bir oda için min. kaç btu gerekir? daha doğrusu bu gibi soruları olan ark. için kullanabileceğimiz bi skala var mı?

Bu konuda fazla bi bilgim yok ama o odaya 7000 BTU bile yeter bence.
    Benim odam batıya bakıyor ve Mersindeyim. Öğleden sonra saat 2-7 arası bütün güneş odamda. Perde olmasına rağmen odamın bulunduğu yerde en yakın bina mesafesi 30 m ötede olduğu için güneşi kesen hiçbir şey yok. Klima almayı planlıyorumda fiyatlar uçmuş. Geçen sene 300 olan alet bu sene 500 olmuş.

cvp için teşekkürler..

• "GREE"

Maceraya gerek yok Beyler!

Koçtaş taki GREE ler gerçek üretici malıdır,çakma marka filan değildir,F/P olarak TR de alınabilecek en iyi cihazdır

Bu Gree denen ana Çinli üretici,klima konusunda dünyanın en büyüğüdür,Gree/Midea/Haier;dünyadaki neredeyse
    klimaların tamamını bunlar üretiyor fason olarak herkese!

Gree ise dünyadaki pazar payı en büyük olandır(%21-22)

++

Kısıtlı bütçeliler için Gree ler 410 Gazlı harbi A sınıfı cihazdır(dikkat edin piyasada her ne olduysa bütün cihazlar hatta R22 gazlılar bile
    bir anda A sınıfı oldular)yani yersen hesabı oldu

Bu Gree lerin birde Inverter serileri var(Zibro Bayileri bunu satıyor,Koçtaş değil!) buda yine F/P olarak tavsiye ediyorum

Cebi sağlam olan ise gitsin MH/ME/Zibro/Hitachi/Pana Etherea/Daikin/Toshiba v.s gibi cihazları alsın

F/P cihaz arayanlar ise aynen Koçtaşa gidip GREE yi çaksın aynen Inv.isteyenlerde(F/P olarak)Zibrodan Gree lerin Inv.cihazlarını,alsınlar+

• Gree biraz sesli çalışıyor. Montaj sırasında taban lastiklerini söylemezseniz takmıyorlar. Lastikler takılsa bile bir uğultu sesi gelebiliyor. Bunun dışında ısıtma soğutma konusunda sıkıntı yaşatmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

"GREE"

Koçtaş taki GREE ler gerçek üretici malıdır,çakma marka filan değildir,F/P olarak TR de alınabilecek en iyi cihazdır

Bu Gree denen ana Çinli üretici,klima konusunda dünyanın en büyüğüdür,Gree/Midea/Haier;dünyadaki neredeyse

++

Kısıtlı bütçeliler için Gree ler 410 Gazlı harbi A sınıfı cihazdır(dikkat edin piyasada her ne olduysa bütün cihazlar hatta R22 gazlılar bile

Bu Gree lerin birde Inverter serileri var(Zibro Bayileri bunu satıyor,Koçtaş değil!) buda yine F/P olarak tavsiye ediyorum

Cebi sağlam olan ise gitsin MH/ME/Zibro/Hitachi/Pana Etherea/Daikin/Toshiba v.s gibi cihazları alsın

F/P cihaz arayanlar ise aynen Koçtaşa gidip GREE yi çaksın aynen Inv.isteyenlerde(F/P olarak)Zibrodan Gree lerin Inv.cihazlarını,alsınlar+

usta günde 12 saat çalıştırsak bu koçtaşta satılan klimayı, 18 binlik olanı, günde 12 saat çalıştırmaya günlük kaç tl elektrik tüketir bilgin var mı bu konuda?

birde inverter olan kaç tl tüketir?

aradaki farkı merak ediyorum, ona göre inverter ya da düz alacağım.

• quote:

"GREE"

++

Can ağbi merhaba,
    Klima topiğinde görünce bir sorayım dedim.
    Klimaya damı el attın?
    Selamlar.

• Arkadaşlar cahilliğime verin ama bu klimalarda illa dışarı takılan hengame olmak zorunda mı? Ortamda ki havayı kullananları yok mu? Var olanların karşılığı klima değil de başka bir şey midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravunos

Arkadaşlar cahilliğime verin ama bu klimalarda illa dışarı takılan hengame olmak zorunda mı? Ortamda ki havayı kullananları yok mu? Var olanların karşılığı klima değil de başka bir şey midir?

klimanın çalışma prensibi gaz sıkışması yada genleşmesidir yani içeri soğuk hava vermesini istediğimizde içerdeki sıcak havayı dışarı atar. buda içeri soğuk hava geldiğin de aynı oranda dışarıda sıcak hava gönderilir. eğer içeri ısıtılacaksa dışarıdaki sıcak hava içeriye gönderilir bundan dolayıdır ki kışın dış ünite fazla çalıştığında buz içinde kalır. kısaca bu şekilde özetleye bilirim.
  • Bilgi için teşekkür etmekle birlikte soruma cevap alabildiğimi sanmıyorum. Kısaca sormak gerekir ise odamı ne şekilde soğutabilirim:) Odamın yanı kapalı balkon bide tüm aksam takılacak edilecek 2 ay sonra ev değiştireceğim. Nasıl bir yol izlemeliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravunos

Bilgi için teşekkür etmekle birlikte soruma cevap alabildiğimi sanmıyorum. Kısaca sormak gerekir ise odamı ne şekilde soğutabilirim:) Odamın yanı kapalı balkon bide tüm aksam takılacak edilecek 2 ay sonra ev değiştireceğim. Nasıl bir yol izlemeliyim.

Mobil klima sizin için belki çözüm olabilir.Fiyat ve btu olarak farklı modeller var.Bir örnek ekliyorum.
    http://www.koctas.com.tr/U/Blyss-E-WAP-357ECH-V-Mobil-Klima-12000-BTU/-/60563?R=319

• quote:

Orijinalden alıntı: decsan

Gree biraz sesli çalışıyor. Montaj sırasında taban lastiklerini söylemezseniz takmıyorlar. Lastikler takılsa bile bir uğultu sesi gelebiliyor. Bunun dışında ısıtma soğutma konusunda sıkıntı yaşatmaz...

Arkadaş bahsettiğin Dış Ünitemi yoksa İç Ünitemi???

1-Koçtaş ta iki nesil GREE vardı;ilk nesil bendeki ve Dış Ünite biraz sesli ama rahatsızlık verecek seviyede kesinlikle değil!
    Arçelik/Vestel/Beko ile filan mukayese edersen ciddi sessiz(bende onlarda var çünkü!)
    Ama elbette bir ME/Fujitsu/Pany veya Daikin gibide değil

Kısaca bu cihazın(ilk nesilden bahsediyorum)Dış nite sesi sizi rahatsız edecek seviyede değildir ve bu ünitede herhalde evin içinde taklı olmayacak

İlk nesil İç Ünite;

A-Isıtmada,biraz sesli ama kesinlikle rahatsızlık ferecek seviyede değil,bunuda ayrıca belirteyim ve benim 9luk Gree Yatak Odasından durmaktadır!

B-Soğutmada,ise kesinlikle çok ciddi sessiz diyebilirim,yada her cihazın(sessizler kategorisinden olanlardan)seviyesi kadar diyebilirim

ANCAK,şuanda satılan tüm GREE ler ilk nesil olmayıp ikinci nesil dediğim,Dış kasası daha ufak ve son derece sessiz cihazlardır,kısace herifler
    cihazın bazı şeylerini değiştirmişler,özellikle SES konusunda ciddi sessiz hale getirmişlerdir!
    Sadece Kumanda çok dandik olmuş bizdekiler oldukça şıktı!

2-Yeni nesil dediğim ve şuanda satılan GREE ler Dış-İç Üniteler son derece sessiz,ama dediğim gibi bazı "MARKA" Kilimalar gibide değildir!
    ancak rahatsızlık verecek seviyede de kesinlikle değildir!!

3-Bu yeni parti cihazlar geldiğinde,Koçtaşa gidip sorduğımda bana ilk söylenen "çok sessiz" olduğu idi ama ben o zaman herhalde sallıyorlar diyerek
    inanmamıştım sonra bir çok kişi alıpta,özellikle ses konusunu gündeme getirince;o zaman inandım!!

4-Isıtma-Soğutma performansı çok iyi

Ve en önemlisi ben bu cihazı bir Daikin veya ME veya MH veya Zibro filan gibi görmüyorum vede bunlarla da asla mukayese etmiyorum,yani herkes yerini
    bilecek,bahsettiğim durum sadece F/P dir,ama bu GREE ler F/P yide biraz aşıyorlar!!!!

Geçen sene Koçtaş satılan ve kimsenin adını sanını bilmediği bu mal son 3-4 ayda adeta patladı,Koçtaş ta 1 senedir yatan mallar(ilk nesil)son 3-4 ayda bitiverdi
    Şimdide(sanırım 2 ay kadar oldu)yeni modeller geldi ve çok iyi satıyor!

++

• quote:

Orijinalden alıntı: damasyus

quote:

"GREE"

++

Can ağbi merhaba,
    Klima topiğinde görünce bir sorayım dedim.
    Klimaya damı el attın?
    Selamlar.

Sedat selamlar kardeş

yok yaw ne al atması,sadece kafayı dağıtıyorum

Bildiğim,kullandığım bazı durumlar içinde çeşitli yorumlar v.s yapıyorum sadece!

Bizim Receiver işleri gibi,bu Klima işinde de bir alay çakallık dolu,elini sallasan Marka diye cihazlara
    değiyor,vatandaşın kafası aptal olmuş bu Markalarla,çakallar gidip Gree veya Midea mal yaptırıp
    ve bastırıyor kendi markasını;al sana MARKA luyor, B/C/D/E sınıfı mallarıda A diye gazlıyorlar

Gree veya Midea baba cihazda yapabiliyor dandik malda yapıyor,yani verdiğin paraya göre,ama millet bunları,
    bilmiyor ve verilen yemleri aynen yutuyor!!bizde böyle çakallıklara veriyoruz odunu

Eyvallah

CAN+

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: decsan

Gree biraz sesli çalışıyor. Montaj sırasında taban lastiklerini söylemezseniz takmıyorlar. Lastikler takılsa bile bir uğultu sesi gelebiliyor. Bunun dışında ısıtma soğutma konusunda sıkıntı yaşatmaz...

Arkadaş bahsettiğin Dış Ünitemi yoksa İç Ünitemi???

1-Koçtaş ta iki nesil GREE vardı;ilk nesil bendeki ve Dış Ünite biraz sesli ama rahatsızlık verecek seviyede kesinlikle değil!
    Arçelik/Vestel/Beko ile filan mukayese edersen ciddi sessiz(bende onlarda var çünkü!)
    Ama elbette bir ME/Fujitsu/Pany veya Daikin gibide değil

Kısaca bu cihazın(ilk nesilden bahsediyorum)Dış nite sesi sizi rahatsız edecek seviyede değildir ve bu ünitede herhalde evin içinde taklı olmayacak

İlk nesil İç Ünite;

A-Isıtmada,biraz sesli ama kesinlikle rahatsızlık ferecek seviyede değil,bunuda ayrıca belirteyim ve benim 9luk Gree Yatak Odasından durmaktadır!

B-Soğutmada,ise kesinlikle çok ciddi sessiz diyebilirim,yada her cihazın(sessizler kategorisinden olanlardan)seviyesi kadar diyebilirim

ANCAK,şuanda satılan tüm GREE ler ilk nesil olmayıp ikinci nesil dediğim,Dış kasası daha ufak ve son derece sessiz cihazlardır,kısace herifler
    cihazın bazı şeylerini değiştirmişler,özellikle SES konusunda ciddi sessiz hale getirmişlerdir!
    Sadece Kumanda çok dandik olmuş bizdekiler oldukça şıktı!

2-Yeni nesil dediğim ve şuanda satılan GREE ler Dış-İç Üniteler son derece sessiz,ama dediğim gibi bazı "MARKA" Kilimalar gibide değildir!
    ancak rahatsızlık verecek seviyede de kesinlikle değildir!!

3-Bu yeni parti cihazlar geldiğinde,Koçtaşa gidip sorduğımda bana ilk söylenen "çok sessiz" olduğu idi ama ben o zaman herhalde sallıyorlar diyerek
    inanmamıştım sonra bir çok kişi alıpta,özellikle ses konusunu gündeme getirince;o zaman inandım!!

4-Isıtma-Soğutma performansı çok iyi

Ve en önemlisi ben bu cihazı bir Daikin veya ME veya MH veya Zibro filan gibi görmüyorum vede bunlarla da asla mukayese etmiyorum,yani herkes yerini
    bilecek,bahsettiğim durum sadece F/P dir,ama bu GREE ler F/P yide biraz aşıyorlar!!!!

Geçen sene Koçtaş satılan ve kimsenin adını sanını bilmediği bu mal son 3-4 ayda adeta patladı,Koçtaş ta 1 senedir yatan mallar(ilk nesil)son 3-4 ayda bitiverdi
    Şimdide(sanırım 2 ay kadar oldu)yeni modeller geldi ve çok iyi satıyor!

++

Kacinci nesil bilmiyom. Gecen yil mavisehir koctastan aldim. Taksitleride yeni bitti. 9000 ve 12000lik cihazlarim var. Belki montajdandir ancak arcelik 90064 cook sessiz calisirken bu cihazlarda ugultu var. Elbette dis uniteden geliyor ses. Dedigim gibi cihazlar f/p olarak iyi. Ama servis ve montajda arcelik'in eline su dokemezler.

• arkadaşlar,alarko flair 12000 btu.inverter degil standart a enerji sınıfı fiyat 1300 tl 12 taksit.bu klima kalite olarak nasıl üstadlar.evimin salonuna taktırmak istiyorum.salon 19.75 m2 sadece sogutma amaçlı.evim 5. Kat çok sıcak temmuz ve agustos aylarında kullanacağım.Arçelik yada beko düşünüyordum.kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarlarsa yada baska bir marka da önerebilirsiniz
  • 500TL' ye montaj dahil, A sınıfı, 25 metrekarelik salon ve kuzey cephede kullanım için klima bulamadım.
    Bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

500TL' ye montaj dahil, A sınıfı, 25 metrekarelik salon ve kuzey cephede kullanım için klima bulamadım.

+1 bende böle bi klima bakıyorum
  • en az elektrik tüketen 16000-18000 btu arası uygun fiyatlı klima arıyorum öneriler lütfen..
  • Akşam Electroworld'den aşağıda ki klimaya bakacağım

Tabii önce General Electric servisini arayıp ne kadar sürede montaja geleceklerini soracağım.

9000, 12000, 18000,24000 btu/h kapasite seçenekleri
    Yüksek performanslı soğutucu akışkan R410 A gazı
    -5 oC ile +43 oC arasında çalışabilme
    A sınıfı enerji tüketimi ile düşük enerji sarfiyatı (9000,12000,18000 btu/h kapasiteli cihazlar için)
    Soğutma, Isıtma, Nem alma, Auto ve fan konumlarında kullanabilme imkanı.
    Partikül filtresi ile ortamdaki gözle görülebilir toz ve partiküller toplanır.
    Bakteri filtresi ile alerjik problemlere yol açan ev tozları ve polenleri toplanır.
    Dikey ve yatay hava yönlendirme imkanı
    Zaman programı yapılan timer fonksiyonu
    Elektrik kesilip geldiğinde kaldığı noktadan devam etmeyi sağlayan auto-restart fonksiyonu.
    Uyku Modu
    Düşük ses seviyesi.
    Dış ünitede paslanma ve korozyona karşı özel galvaniz koruma.
    Uzaktan kumanda.
    Isıtmaya sıcak başlama.
    Cihaz üzerinden ledler ile arıza teşhis imkanı.
    9000,12000 btu/h cihazlar için 20m,18000,24000 btu/h cihazlar için, 25m kadar iç ve dış ünite arasında tesisat döşeme imkanı.

• quote:

500TL' ye montaj dahil, A sınıfı, 25 metrekarelik salon ve kuzey cephede kullanım için klima bulamadım.

25 metrekarelik salonu en az 12000 BTU klima taktırmanız gerekir, ki onu da 500 tl ye bulamazsınız, 9000 btu olanlar bile o fiyatın üzerinde satılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 500 değil ama 550 TL ye montaj dahil Satürn kampanyasından yararlanılabilir.

General Electric düşünüyordum ama bunu görünce fikrim değişecek gibi,tek sorun biraz uzak olması

quote:

Orijinalden alıntı: kocaog!u

quote:

25 metrekarelik salonu en az 12000 BTU klima taktırmanız gerekir, ki onu da 500 tl ye bulamazsınız, 9000 btu olanlar bile o fiyatın üzerinde satılıyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.