Şimdi Ara

Klima dış ünite montajı Hakkı'nda bilgi lütfen (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
5.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cem650

bu vidayı biliyorum tuğlanın bir tarafından giriyor diğer tarafından çıkıyor bu salonda çok kötü bir iz bırakır zaten adam öyle bir ince tuğa yapmışki anlatamam...

Konu hortlayacak ama bu konuyu nasıl çözdünüz hocam? Aynı durumda olan biriyim. Bina cephesinde tuğla üzerine doğrudan mantolama yapılmış. Henüz klima almadım Baymak düşündüğüm için servisi keşif için çağırdım. Biz yapamayız sizin yaptırmanız gerekiyor falan dedi. Daha sonra yaparız abi moduna geçtiler. Kendi söyledikleri ile çeliştiler. Biraz da işgüzar olduklarını düşündüğüm için Baymak klima almaktan vazgeçtim. Şimdi Arçelik'i keşif için çağırdım henüz gelmediler.
  • muratozbasaran M kullanıcısına yanıt
    saplama vidalar kullandım benim motorun hemen arkasında iç ünite oluğu için saplama görülmedi ama senin iç ünite ile dış ünite farklı yerlerdeyse saplama uçları duvarda görülecek oda seni rahatsız edebilir.
  • quote:

saplama vidalar kullandım benim motorun hemen arkasında iç ünite oluğu için saplama görülmedi ama senin iç ünite ile dış ünite farklı yerlerdeyse saplama uçları duvarda görülecek oda seni rahatsız edebilir.

Yanıt için teşekkür ederim. Ben de araştırmalarım sonucu saplama vida kullanılması gerektiği ve biraz görüntü kirliliğine neden olacağını öngördüğüm için mecburen kabullenmem gerekecek. Vidaları bir şekilde kamufle edeceğim başka yolu görünmüyor. Ben 18.000 BTU klima almayı düşünüyorum ve dış ünitesi 40 KG civarında. Açıkçası benim istediğim bu işlemin ömürlük olması. Allah göstermesin çoluk var çocuk var sokaklarda bir kimse zarar görsün istemiyorum (bu işlere çok hakim olmadığımda saplamaların ne kadar sağlam olduğunu ön göremiyorum.) Sizin dış ünite kaç KG civarıdaydı veya kaç BTU'idi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: muratozbasaran

quote:

Yanıt için teşekkür ederim. Ben de araştırmalarım sonucu saplama vida kullanılması gerektiği ve biraz görüntü kirliliğine neden olacağını öngördüğüm için mecburen kabullenmem gerekecek. Vidaları bir şekilde kamufle edeceğim başka yolu görünmüyor. Ben 18.000 BTU klima almayı düşünüyorum ve dış ünitesi 40 KG civarında. Açıkçası benim istediğim bu işlemin ömürlük olması. Allah göstermesin çoluk var çocuk var sokaklarda bir kimse zarar görsün istemiyorum (bu işlere çok hakim olmadığımda saplamaların ne kadar sağlam olduğunu ön göremiyorum.) Sizin dış ünite kaç KG civarıdaydı veya kaç BTU'idi ?

gürültü yapmaz çalışırken ayakları arasına pilastik takoz koyarsan ses yapmaz çalışırken 2 şer adet saplama atarsan saplama kırılmaz emin olabilirsin.duvar yıkılırsa ona bişi diyemem tabi. dış motoru küçük olan cihazlara bakabilirsin ben 12 bin lik aldım daha hafif motoru.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muratozbasaran

quote:

gürültü yapmaz çalışırken ayakları arasına pilastik takoz koyarsan ses yapmaz çalışırken 2 şer adet saplama atarsan saplama kırılmaz emin olabilirsin.duvar yıkılırsa ona bişi diyemem tabi. dış motoru küçük olan cihazlara bakabilirsin ben 12 bin lik aldım daha hafif motoru.

Çok teşekkürler üstadım.

• Merhaba, konuyu hortlatıyorum :) şimdi benim sorunum şu, klimayı fransız balkona oturtup pimapene sabitledik fakat, klima için sonuçta duvara delik açıldı, boruların geçmesi için. Bu deliği dıştan kapatmadılar, bişey olmaz abi herkesin böyle dediler ama, dış cephede mantolama var sonuçta. Şimdi bunların dediği gibi hakkaten bişey olmaz mı, başına gelen var mı?

• keremhan87 K kullanıcısına yanıt

Yani hocam illaki hava akışı olur ufak ufak yada yağmur fırtınalı yağma durumunda su girme ihtimali var.Düzgün işçilik yok maalesef.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.