Şimdi Ara

KKTC Internet Ne Kullanmalı ? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
1
Favori
62.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: helpmeplease

quote:

Orjinalden alıntı: Denixhan

quote:

Orjinalden alıntı: helpmeplease

turkcell modemde telsim çalışmıyor, biraz önce denedim.

abi ayarları yapmadan olmaz tabi ayarları yapacan modemin müşteri hizmetlerini arayıp apn kodunu öğrenmek lazım

telsim sim kartı takınca zaten bi pencere açıldı ve orda turkcell müşteri hizmetlerini arayıp ekrandaki IMEI kodunu soyleyin yazıyodu, aradım ama modemi sadece kktcell ve türkiye turkcell e kullanabilceğimi söylediler, şifre falan vermediler yani.
    google da kısa bi arama yaptım sim kilidini kıranlar var...

saçmalığa bak modem modemdir herşeyde çalışması lazım.vodafeone modem 140 dı heralde.bende alsammıki ya telsim 3g 200 lirada az para değil bide verim alamazsak boşuna gider

• oluyorsa yurtdışından alın bir tane UMTS destekleyen kart.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yukas

Arkadaşlar extendhotspotta bedava kullanım etrafta bağlı olan kullanıcıların şifrelerini elde etmeyle gerçekleşiyor. Şöyleki; extendhotspota bağlandığınız da şifre ekranı 10.5.50.1 adresinden size geliyor aynı şekilde siz yazmış olduğunuz şifreyi POST ediyorsunuz bu arada ağı dinlerseniz ("ip.src==10.5.50.1 || ip.dst==10.5.50.1") gönderilen şifreleri okursunuz POST halinde.Ayrıca extend sistemindeki bütün kıbrısta epey yaygınlaştı, aynı şifreleme yöntemini kullanan bütün servsi sağlayacılarında kullanabilirsiniz.Login olduktan sonra birde status durum penceri gelir burda hiç uğraşamadan şifreyi GET olarak alırsınız tek yapmanız gereken packetyzer , wireshark yada ethreral gibi programlarla ağı dinlemek.Ama unutmayın aldığınız şifreler başkasına ait bunun içinde ayrı bir çözüm var. Şifreler local olarak çalışıyor, bölgeden bölgeye değişiyor.Kaymaklıda aldığım şifreleri neredeyse bütün kıbrısa dağıttım.Mesela şifresini aldığınız kullanıcının ağı dinlerken girmeye çalıştığını(attempt) görerek başka bir şifreye atlayabilirsiniz.Bu işlemler için iyi bir dizüstü bilgisayar ve yoğun olan bir hotspot seçerseniz yıllarca (benim gibi) bedava internet kullanabilirsiniz. Hatta lefkoşa içinde çok daha acımasız şeyler yapılabilir ki, nitekim niyetim vardı iyi ki yapmamışım. ARP poisining denemeyin mikrotikler yemez herkesin mac i aynı gözükür.Yani burda arp şaşırtmacası kullanmıyoruz mevcut yayından gelenleri okuyoruz.

Bol şans..

Not:Uyarı amaçlı güvenlik notudur.

KARDESIM PACKETYZER PROGRAMINI KURDUM VE BUNDAN SONRA NAPICAGIMI BILMIYORUM COK KARISIK DAHA GENIS BI SEKILDE ANLATIR MISIN__?

• quote:

Orjinalden alıntı: mburakbarut

quote:

Orjinalden alıntı: yukas

Arkadaşlar extendhotspotta bedava kullanım etrafta bağlı olan kullanıcıların şifrelerini elde etmeyle gerçekleşiyor. Şöyleki; extendhotspota bağlandığınız da şifre ekranı 10.5.50.1 adresinden size geliyor aynı şekilde siz yazmış olduğunuz şifreyi POST ediyorsunuz bu arada ağı dinlerseniz ("ip.src==10.5.50.1 || ip.dst==10.5.50.1") gönderilen şifreleri okursunuz POST halinde.Ayrıca extend sistemindeki bütün kıbrısta epey yaygınlaştı, aynı şifreleme yöntemini kullanan bütün servsi sağlayacılarında kullanabilirsiniz.Login olduktan sonra birde status durum penceri gelir burda hiç uğraşamadan şifreyi GET olarak alırsınız tek yapmanız gereken packetyzer , wireshark yada ethreral gibi programlarla ağı dinlemek.Ama unutmayın aldığınız şifreler başkasına ait bunun içinde ayrı bir çözüm var. Şifreler local olarak çalışıyor, bölgeden bölgeye değişiyor.Kaymaklıda aldığım şifreleri neredeyse bütün kıbrısa dağıttım.Mesela şifresini aldığınız kullanıcının ağı dinlerken girmeye çalıştığını(attempt) görerek başka bir şifreye atlayabilirsiniz.Bu işlemler için iyi bir dizüstü bilgisayar ve yoğun olan bir hotspot seçerseniz yıllarca (benim gibi) bedava internet kullanabilirsiniz. Hatta lefkoşa içinde çok daha acımasız şeyler yapılabilir ki, nitekim niyetim vardı iyi ki yapmamışım. ARP poisining denemeyin mikrotikler yemez herkesin mac i aynı gözükür.Yani burda arp şaşırtmacası kullanmıyoruz mevcut yayından gelenleri okuyoruz.

Bol şans..

Not:Uyarı amaçlı güvenlik notudur.

KARDESIM PACKETYZER PROGRAMINI KURDUM VE BUNDAN SONRA NAPICAGIMI BILMIYORUM COK KARISIK DAHA GENIS BI SEKILDE ANLATIR MISIN__?

Sevgili mburakbarut;

Bunu ayrıntısıyla anlatmam doğru olmaz.Bunu sadece güvenlik amaçlı olarak yazdım. Şöyle ki; halihazırda belirtmiş olduğum yöntemle şifre elde etmişte olsan bu o civardaki bir kullanıcıya ait olacak ve sen olg in olduğunda o bağlanamayacak.Böyle bir şeyi benim yardımımla yapılmasını doğru bulmuyorum.Yardımcı olamayacağım.

• arkadşalar buraya attığım mesjaalrla beni tanıdınız umarım... şimdi yazacaklarım çok önemli!

bilindiği üzere turkcellde adil kullanım vardı sınırsız paketlerde ve günlük 4 gb limtini aşan (5.5 gb mış bazı aldığım bilgilere gör) kişilerin hızı 0.5 mbps oluyordu ama son haftalarda bu sistem değişti şöyle oldu indirdiğinzi veri nin sizeı önemli değil çok yükske hızlarda indirirseniz hızınız 0.15 mbps ye düşürülüyor ve telefon açıyorsunuz size 2 hakkınız daha olduğunu söylüyorlar eğer 2 hakkınızıda doldurursanız yani 2 defa üstüüstü adil kullanıma çaptırıılısanız hızınız paketnizin bitene kadar açılmıyor...

bu yüzden ben artık tukcellden çıkıyorum vodafone geçecem orda 85 tl aylık sınrısız ama full sınrısız adil madil kullanım yok.

turkcell modem ile telsim 3g sim cardı takıp 3gye bağlabilrisiniz telsim bazı üzerinden hiçbir farkıda olmaz AMA yapmaznı gereken 3 şey var 1.si telsim kullanan arkdaşınızdan APN ayarlarını falan öğrenmek 2.si turkcell modemi hack (UNLOCKED) duruma getirmek 3. ayrı bir telsimUSIM kart satın almak nerde bulunur bilmiyorum :S

turkcell modem nasıl unlocked edilir ?
    birçok yöntemi var ama en fazla çalışan yöntem bu sitedewww.dc-unlocker.com buradan indireceğin son sürüm bir client ile bedavaya unlock edebilrisiniz talimatlar orda yazılı FAKAT bu ücretsiz değil yaklaşık 10 euro bişey va paypaldan ödeyebiliyoırsunuz...

artı unlock edilmiş modem bulursanız ordanda telsime bağlanabilrisiniz...

ya da başka yöntemler için google ı bir searh edin ZTE MF-622 UNLOCKER :S bendne bukadar ama benim düşüncem bence 130 ytl verip aleti alın bukadar zahmee girmeye değmezz alet elinizde patlayadabilir kim bilir ?:S

keşke tukcell de telsim gigib paketler yapsaydı tüm bunlar olmazdı eminim

son olarak KKTCELL canın ceehennneme ! YAŞASIN TELSIM 3G (VODAFONE)

• arkadşialar şOOOOKK haber.. adil kullanım yine değiştirlide bu kaçını değişim allah kahretmesin artık :D

sınırsız paketlerde günlük 4 gbdı aştığınız anda hızınız 56k modemkine eş geliyor yani saniyede 7 kb/s uploadda o civar!
    fakat saat 12 den sonra hızınız eski haline geliyor ( ki bence bu iyi birşey )

yani kktcellde mi kalayım telsimemi geçeyim diyorum valla ama bu adil kullanımda çok OYNAK ! allah sonumuzu hayır ede

hatta ilk defa kktcellin yaptığı bu değişiklik ilk defa ADİL olmuş bence ! geçrketen öyle ama yine değişirse vay halimize!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 21 Mayıs 2009; 17:07:16 >
  • ben bu ay 10 gb indirdim 2 haftadır 5k-10kb üstü göremiyorum. Yenileyecekmeyim. Hayır.

Hız zaten kepaze, hizmet kepaze, adil kullanım falan hikaye. Havadan para kazanıyorlar.
  • Adil Kullanım Politikası hangi durumlarda devreye girer

Mobil Internet servisinin kullanımın düşük olduğu 02:00-08:00 saatleri arasındaki Internet kullanımlarınızda adil kullanım politikası hiçbir şekilde devreye girmeyecektir.
    Kullanımın yoğun olduğu sabah 08:00 ile akşam 02:00 saatleri arasında toplamda 500 MB’ın üzerinde trafik yarattığınız durumda Internet erişiminiz geçici olarak kapatılacak ve akşam 02:00’de açılacaktır.
    - Yoğun saatlerdeki (08:00-02:00) kullanımlarınızın toplamı aylık paketin süresi zarfında 10GB’ı geçtiği durumda bu saat dilimindeki Internet erişiminiz durdurulacaktır. Ancak bu sınırlama kullanımın düşük olduğu 02:00-08:00 saatleri arasında kaldırılacaktır. Bu saatler arasında Mobil Internet Servisimizden yararlanmaya devam edebileceksiniz.

telsime direkt geçiş yapıyorum yorum yoktur !!!!!
  • X-FI telsim 3g ye geçtiniz mi?Onda hızlar nasıl?Telsim 3g ye geçince bir speed test yapıp buraya koyabilirmisiniz?
  • telsim de hız accayip hızlı dayımda var kullanıyor ;) bana verdi birgünlüğüne test ettim odamda ve evde her tarafta 5.5 mbit en az ! :D 7.2 yi bulduğu oluyor !!! bu hızlşarı ben turkceldede alıyorum işin doğrusu ama TELSİMDE ADİL KULLANIM YOK !!!!!!! inşallahda olmaz zaten kesin olmaz çünkü herkes 85 ytl verip sınırsız paket almıyor 5 gb lık lardan alıyorlar ondan dolayı bantgenişilği rahat artı telsim netini buranın çok iyi bir ISP sinden alıyor bir artı daha turkcell netini 200 mbit çıkış ttnetten alıyor ondan dolayı sıkıntıları var
  • speedtest yapıp korum tabiiki ;) modemimi hackleyip telsim sınırsız paket alınca :D

bir soru sorayım telsim 3g için her telsim sim kart oluyormu ???
  • 6 haziranda telsim 3gye geçiyorum şuan açtım telefon sordum telsim müşteri hizmetlerine kadın bana dediki sınırsız pakette hiçbir sınırlama yoktur herhangi bir adil kullanım falan gelmeyecektir dedi. ve her telsim kontörlü kart 3g ye uyuyormuş.
  • hespata turkcellin limiti 500 mb ben kaç gündür 5 gb çekiyom netten son hızda hala daha bir sınırlama koymadılar bana :D 10 gb da geçti yani hattım kapanabilir 08.00 le 02.00 arası :D
  • hehe 10 gb limtini doldurmuştum 1 gün falan nete girmedim adil kullanım yüzünden 3. maddeki yazdığı gibi gelin görünkü şimdi connect dedim açıldı net :S ne accayip bir olay nasıl adil kullanım bu onu bile beceremiyorlar :D bende anında şuan bile 5 mbit dosya çekiyom netten :D açık buldummu affetmem hele turkcellse :D sömürürüm anında :D
  • 12 aylık sınırsız paketlerde adil kullanım kaldırılmıştır :D :D ama yine gelebilir
  • herkese hayırlı uğurlu olsun arkadaşalr modemimi hackladeim ve telsim sim kart alıp taktıktan sonra birkaç ayar yaptım APN ayarlrını ve çalıştı :D VODAFONE TR hattına bağlanığp öalıştı hemen bir hız tesi yaptım tak anında 4 mbit ve çıktım :D :D lol

UNLOCK etme konusunda PM den yarıdmcı olunur konusunda yardımcı olunur :D
  • detaylı hız testini yarın yapacam da koyum buraya ;) arkadaşalr görsünler...
  • evet bugün telsim 3g sim kartı aldım hızım 6-7 mbit arası değişiyor en düşük 5 mbit şuan ... ama sizde hızı ne olur bilemiyorum bölgeye göre değişiyor çünkü.... sınırsız paket aldım bu arada ;)
  • bu arada telsim 3g internetini Extend Enterprises dan alıyor ... vede arkası çok sağlam !
  • TELSIM 3G NET TEST

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.