Şimdi Ara

Kız ogrenciler doguda tip okumali mi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
2
Favori
3.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Acikcasi dogudan cekiniyoruz. Dis hekimligi icin de ellerimin becerikli oldugunu dusunuyorum.agiz ve dislere ilgim var.:)Is hayatinda da nobet olmamasi. Sebeplerim bunlar aslinda:))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • autoheartt kullanıcısına yanıt
    16.5 biraz iyimser geldi bana ama umarım öyle olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle okumamalı. Yiyoz biz onları burada.

İlgilerinize göre tercih yapın hocam, ilginiz diş hekimliğine yönelikse başarılı bir diş hekimi olmak yerine neden vasat bir doktor olasınız ki ? Bu mesleklerde az da olsa ilgiye ihtiyacınız var severek yapabilmek için. Zira tıp kazanıp doğu'ya giderseniz şehirden yana memnuniyetsizliğiniz ile aklınızı diş hekimliğinin meşgul etmesiyle tıp fakültesini okumak sizin için zor olacaktır.

Diş hekimliğine ilginiz olduğu için keyif alarak okursunuz hem de istediğiniz şehirde olması en azından çevresel sorunları ortadan kaldırır. Bence puanınıza göre değil isteklerinize göre tercih yapın.
    Sakın gelme öyle bir hataya düşme Karslıyım burda yeni gelen insanları yiyorlar bırakın Allah aşkına bu doğu insanından korkmayı emin olun ki doğu insanı o çok beğendiniz batı insanından daha sıcakkanlı,misafirperverdir kırın artık şu önyargılarınızı

• Dogu insanina bir onyargim yoktur. Beni dogudan uzaklastiran malum olaylar hava kosullari sehrime uzakligi

• Hocam evet tipa gidersem neden dis yazmadim pismanligini yasarim ufak puruzlerde bile. Beni dusundurense tipa neden gitmedim pismanligi duyar miyim acaba oluyor ne yazik ki.Dediginiz gibi ilgi, severek yapmak onemli meslekte. Tiptaki sonumu kestiremiyorum ama dis hekimliginde ortodonti uzmani olmayi hayal ediyorum.

• Dış hekimliği istiyorsan Ailenin yanında okuman bence daha güzel olur.Ama tıp istiyorsan doğuya gitmeye çekinme asla. (Tıpı Kendin istiyorsan doğuya gitsen de çok mutlu olursun ama ailen istiyor diye gitsen Cerrahpaşa Tıp 'ta da mutlu olamazsın)

Eğer batı'da iyi tıp fakültelerinden birine gitmemeyi tercih etseydiniz belki belirsizlikten ötürü tıp yazsa mıydım diye düşünebilirsiniz ancak doğu'da tıp fakültesi yazmamanızın size pişmanlık hissettireceğiniz zannetmiyorum zira hem şehir kendi şehrinize göre sizin için olumsuz koşul hem de Diş hekimliğinde dahi hedefiniz belli iken tıp için net bir planınız yok. Bir de doğu şehirlerindeki eğitimden de çevreden de memnun kalmayıp bunun üzerine farklı bir şehirde yeni bir düzen kurmanız gerekecek. Bu sizi mental olarak yoracaktır. Madem ortodonti istiyorsunuz istediğiniz şehirde tutuyorsa tereddüt etmeyin. Diş Hekimliği de Tıp Fakültesi de çok değerli fakülteler. Sanki tıp yazmazsanız puanınızı boşa harcayacağınızı düşünmeyin. Tıp ya da dişin birbirine bir üstünlüğü yok üstünlük kişisel başarıda. İlginiz olan alanda daha başarılı olursunuz.
  • Haklısınız hocam

• Cok guzel konusmussunuz hocam. Tesekkur ederim. Saygideger bir tanidigimizin oglu dis hekimi onlar da oldukca aciklayici oldular kafamdami sorular cevabini buldu. Bir suphe kalmadi artik bende. Kararimi verdim ilk tercihim erciyes dis hekimligi

• quote:

Orijinalden alıntı: autoheartt

Cok guzel konusmussunuz hocam. Tesekkur ederim. Saygideger bir tanidigimizin oglu dis hekimi onlar da oldukca aciklayici oldular kafamdami sorular cevabini buldu. Bir suphe kalmadi artik bende. Kararimi verdim ilk tercihim erciyes dis hekimligi
    Hayırlı olsun o zaman, başarılar diliyorum.
  • Sen burda diş yazanlara bakma. Rakip eliyorlar. Diş tıpın alt versiyonu diyebiliriz, dişi sevip tıpı sevmemek gibi bir durum olamaz, kabullenmek olur en fazla. Şöyle bir örnek vermek gerekirse

Tıp = mühendislik

Diş = teknisyenlik

• Insallah,tesekkur ederim

• 🤣

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.