Şimdi Ara

Kışlık Giyim Hakkında Bilgiler - Kışın üşümeyin - GÜNCEL (2024) (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.281
Cevap
239
Favori
115.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Abdülhak Hamit Tarhan

Tamamdır hocam, gördüm. Sağ olun. Odin GTX harici f/p öneriniz var mı, o fiyattaki en iyi ürün o mudur kar, kış, yağmur için? Karda kayma yapmaz umarım. Yokuştan yuvarlanmayalım

Kaşe uzun kabanlar sanırım koruma anlamında kötüler. O konuda tavsiyeniz var mı?
    AKU ve ASALO botlara da bakabilirsin ama fiyatları daha pahalıdır.

Kaşe kabanlarda kumaşında yada içinde keçe olan modelleri seçersen soğuk mukavemeti daha iyi olur. Deve tüyünden yapılanlar da iyidir. Ama konu kaşe olunca fiyatlar çok uçuk oluyorlar. Gerçekten soğuktan koruyan kaşe kabanlar ciddi fiyatlara çıkıyor.

• Hocam karlı soğuk ve ara ara yağmur yağan bir yerde kışın bu ayakkabı nasıl gider bir fikriniz var mı?https://www.decathlon.com.tr/sh520-x-warm-bot-id_8502617.html
    Ayrıca bu fiyat aralığında YDS marka bot tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hauntblast1

Hocam karlı soğuk ve ara ara yağmur yağan bir yerde kışın bu ayakkabı nasıl gider bir fikriniz var mı?https://www.decathlon.com.tr/sh520-x-warm-bot-id_8502617.html
    Ayrıca bu fiyat aralığında YDS marka bot tavsiye eder misiniz?
    Bu fiyatlar bu zamlar bu dolar kurunda alınabilecek en alt seviye. Daha altı zaten bir koruma sağlamaz. Bunlarda çok iyi değil ama kışında aracınız varsa yada toplu taşıma kullanıyor çok dışarıda durmuyorsanız sizi koruyabilir.

Bu fiyata iyi bir yds bot yok malasef.

• Hocam selamlar.
    sizden bir tavsiye isteyecektim. Kışın çok çok sıcak tutacak bir mont arıyorum. Soğuğu hiç sevmiyorum.
    Genelde dükkanda otururum ve hareket fazla etmem.
    Tabii birde hafif olursa tadından yenmez. bütçe 1000 civarlarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otisabi44

Hocam selamlar.
    sizden bir tavsiye isteyecektim. Kışın çok çok sıcak tutacak bir mont arıyorum. Soğuğu hiç sevmiyorum.
    Genelde dükkanda otururum ve hareket fazla etmem.
    Tabii birde hafif olursa tadından yenmez. bütçe 1000 civarlarında.
    Tam sana göre 1 tane mont var. Hem çok hafif hem üşümeyeceğim bir mont. Lakin geçen sene 1.500 dü. Bu sene ne kadar eder bilemiyorum.

The North Face - Nuptse

Üzerinde yok gibi hafiftir. 800 fill kaz tüyü ile kisakollu üzerine giyip dükkanda oturabilirsin. Şahsen ben İstanbul’da kar yağarken altımda kısa kollu geziyordum :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Araştırmalara başlıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kis icin decathlondan yelkenci montu ve dagci botu onerebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhabalar ben polonyaya okumaya gideceğim bana bot önerebilirmisiniz ? 300-600 tl bazında su geçirmeyen, kaymayan ve terletmeyen sağlam bir bot.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenoguzhan

Merhabalar ben polonyaya okumaya gideceğim bana bot önerebilirmisiniz ? 300-600 tl bazında su geçirmeyen, kaymayan ve terletmeyen sağlam bir bot.
    Polonya şartları için konuşuyorum, o bütçeye bu dolar kurunda maalesef üst seviye bot bulamazsınız. Alacağınız bot da polonya kışında sizi korumaz paranızı sokağa atmış olursunuz.

Ben size bazı markalar yazayım onları Polonya'dan almaya çalışın daha ucuz olacaktır. İnternetten de araştırabilirsiniz bazen indirimler oluyor sitelerde uygun fiyatlara gelebilir.

Salomon Toundra Pro

Sorel Caribou

The North Face Chilkat

Columbia Men's Bugaboot
  • karpuzcu abi pm attım bakarmısın
  • Hocam merrelin arctip grip teknolojisini kullandığı botlar nasıldır. Tavsiye eder misiniz? Buzda hiç kaymadigi söyleniyor fakat yağmurlu havada tutuşu nasıldır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Lotus

Hocam merrelin arctip grip teknolojisini kullandığı botlar nasıldır. Tavsiye eder misiniz? Buzda hiç kaymadigi söyleniyor fakat yağmurlu havada tutuşu nasıldır?
    Gelişen teknoloji ile bir çok firma buzda diğer markalara göre daha iyi tutunan bot modelleri ürettiğini idda ediyor. Genelde kişisel deneyimlere göre değişiyor bunlar. Kişinin boyu, kilosu, yürüyüş şekli bile kayıp kaymamayı etkliyor.

Merrel firması ayakkabı konusunda baya uzman. Yeni yaptığı bu teknoloji testleri de buzda kaymadığını gösteriyor. Kişisel bir deneyimim olmadığı için bilemiyorum ama Merrel alıp da memnun olmayan görmedim. Gerçekten bot gibi bot.

Şimdi önemli olan her zamanki gibi kullanım yeri ve şekline geliyor.

Botlar öyle yapılıyor ki buzda kaymayan karda kayıyor karda kaymayan buzda kayıyor, başka bir bot ıslak zeminde mükemmel tutuş sağlarken karda kayıyor böyle böyle gidiyor.

İstanbul'da koca kış salomon bot ile geçirdim. Mübarek yağmurlu zeminde asfalta bir tutunuyor dimdik ıslak yokuşlarda bile rahat rahat yürüyorum. Yanımda çok arkadaş kayarken bende en ufak esneme bile olmuyordu. Aynı şekilde buz üzerinde denk geldiğimde dikkatli yürüdüğümde sorun yaşamadım. Ama şimdi aldığım botun buzda kaymaz diye bir iddası yoktu. İstanbul'da öyle karlı buzlu da olmadığı için gayet rahat geçirdim.

Eğer sizde kar buz ile çok uğraşmayacaksınız ona göre bir bot alabilirsiniz. Yine merrel bot alabilirsiniz,

• Peki hocam merrelin hangi modelini önerirsiniz?

• quote:

Peki hocam merrelin hangi modelini önerirsiniz?
    Nerede nasıl kullanacağınıza bağlı olarak değişir modeli. Hangi şartlar, hangi şehir, hangi kullanım yeri.

Not: Maalesef bizde olan en büyük yanlış bu. Normalde açık havada dağ yürüyüşleri için olan botu kalkıp karda giyiyoruz, ayağım ısınmadı, su geçirdi diye şikayet ediyoruz.
  • Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    Hocam Karadeniz Bölgesinde yaşıyorum. 2 yıldır kar yağmadı fakat bölgemizde yağışlar oldukça bol. İhtiyacımı hangi model karşılar?

• Merhaba arkadaşlar 300-400 TL civarı hafif günlük kullanım için rahat bir mont bakıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.

• quote:

Hocam Karadeniz Bölgesinde yaşıyorum. 2 yıldır kar yağmadı fakat bölgemizde yağışlar oldukça bol. İhtiyacımı hangi model karşılar?
    Dostum senin alacağın botun gerçek deri ve çok az dikişli olması gerekiyor. Türkiye'deki merrel modelleri genelde çok sağnak yağmur için ideal modelleri gelmiyor.

Genel olarak bir çok modelde bu sorun var.

Uygun bulabilirsen Aku Conero NBK modelini tavsiye ederim bir ömür giyersin.

Bütçene uyabiliyorsan
    https://www.adrenalinoutdoor.com/Salomon-KAC38FPO-CS-WP-2-Ayakkabi-L40471700_62031.html

Bu modele bakabilirsin.

Ayrıca Asolo markasının da botları çok iyidir.

Yine özelden yardımcı olmaya çalışırım.

• hocam merhaba

üzerimiz kapalı fakat binanın yanlarından rüzgar alıyoruz ve ceyranlı yerde çalışıyoruz istanbul da

1-zeminden soğuk almamak için bot önerisi istiyorum. (deri olabilir sanırım en sağlıklısı oymuş hatta daha uzun ömürlüsü sanırım hatta diğerlerine göre talep az olduğu için uygun olması)
    içerisine yün keçede koyabilirim,dana veya oğlak derisimi almak gerekir acaba, ayrıca tabanı kauçukla kaplatma gibi birşeyler denenebilinir mi??, birde çorap cinsi ne olmalı ne kadar sürede
    bir değiştirmeliyim gün içinde terleyipte üşümesin diye gerçi deri ayakkabı teri dışarı atarmış.

2-güderi hakkında bilginiz var mı çalışma ortamımda benim işime yarar mı acaba
    geçen sene sizinde önerilirinize uyup bazı montlar almıştım ama zayıf ve uzun olduğum için sanırım genede üşüyorum hemde içimde saf yün içlik olduğu halde (hareketli sayılmam) hatta genelde
    karın bölgesindnen soğuk alıyorum.

3-deri mont diktirme gibi bir imkanım olabilir acaba benim işime yarar mı özel dikim olacağı için ekstra koyduracağım birşeyler söyleyebilirsiniz. bel bölgesinide uzun tutturabilirim birde ne
    kadara kadar ücret vermek gerekir acaba kazık yemeyelim :D

4-yiyecek içecekde önerebilirsiniz pratik olanlardan

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.