Şimdi Ara

Kısa Film Festivali (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
2.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eheheh little coronanız çok tatlıymış hocam :D
    uzunca zamandır kısa film ile ilgileniyor olmanız da çok hoş. Tripod vs ekipman alıp daha ileri seviyeyi düşünmüyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sofra Bezi kullanıcısına yanıt
    Evet tatlıdır. 1 yaş küçük kardeşi var birde. Hepimiz evde tıkılıp kaldık maalesef. Düz duvara tırmanıyorlar İflahımızı kesiyorlar. Dışarı çıkıp “Beni karantinaya alın” diye bağırasım geliyor bazen :)

Ekipmandan önce bilgisayar sorunum var. Bilgisayarım bozuldu ne yaptıysam düzeltmedim. Son videoları telefonda editleyip yayınlamak zorunda kaldım.

Ekipman sorununu halletmenin ucuz yolları var. Ev yapımı çözümler mevcut. Kısa film çekmenin esas zor kısmı oyuncu bulmak. Özellikle benim gibi çok arkadaşınız yoksa.

Ekipman olarak kamera dan önce ses İşine yatırım yapardım ben. Telefon kameraları amatör çekimler için gayet yeterli. Ama ses sorun teşkil ediyor. Görüntü bir şekilde seyredilebilir hale getiriliyor. Ama ses kötü olduğu zaman Kurtarması imkansız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arghh kullanıcısına yanıt
    Çok iyi hocam, ses konusunda kesinlikle haklısınız. Kısa film de oyuncu konusuna gelince hak vermemek elde değil. Maddi manevi ve tecrübi yeterlilik gerçekten önemli bu iş için. Ama ne güzel uğraşıyorsunuz :) İstanbul'da iseniz koronadan sonra kısa filmlere de devam etmek istiyorsanız iletişimde kalalım. Sinema benim de ilgi alanım bu işi seven kişilerden bir ekip oluşturması gerçekten çok zor.
    Oyuncu, senaryo, ışık ve ses gibi çokça eksiklikten dolayı ben de stop motion ile başladım. Koronadan sonra inşallah dışarıda çekmeye başlarım.
    Olur da bakmak isterseniz
    https://www.youtube.com/channel/UCWXV0e6Z7JnwHzJLuz5JRYA?app=desktop

Videolarınızın hepsini seyrettim. Gayet iyiler. Yukarıda bahsettiğim yarışmalara katıldınız mı? İkinci yarışmanın kazananlarından biri yanlış hatırlamıyorsam bir Stop motion filmdi. Şansınızı deneyin bence. Sadece Stop motion yapıp YouTube da ciddi izlenmeye ulaşan kanallar var.

İstanbulda değilim maalesef. Ancak hikaye ve senaryo konusunda internet üzerinden yardımcı olabilirim dilerseniz.

• arghh kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam katılmadım, stop motion alanında ilerlemek istemiyorum çok emek ve ince işçilik istiyor diye düşünüyorum. İnternet üzerinden fikir alışverişlerşne devam edebiliriz öyleyse inşallah ilerleyen günlerde.

Evet doğrudur. Ben bir ara deneyeyim dedim başaramadım Stop motion işini. Çok sabır ve emek istiyor.

Ben buralardayım , yardımcı olabileceğim bir şey olursa bana buradan ulaşabilirsiniz.

• Not Alone in Here

David F. Sandberg in son kısa korku filmi.

• The Making of Not Alone in Here

Bu da kısa filmin yapımına dair kısa film. Çekim tekniklerinden ev yapımı ekipman çözümlerine, efekt ten müziğe pek çok pratik bilgi var. Hem hollywood da çalışıp hem böyle paylaşımda bulunan birini bulmak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arghh -- 25 Mayıs 2020; 16:3:46 >
  • Karakomik Filmler Fragman

iPhone 7 ile montajlanıp yayınlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arghh -- 3 Ağustos 2020; 12:58:40 >
  • Sinemaya bana biçimde bakan yıllardır paylaşımda bulunduğum arkadaşımın kısa filmi. Kanalında şuan 3 kısa film yüklendi. Tarzı hoşuma gitti açıkçası.
    https://vimeo.com/413818129

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlanzapineDreams -- 7 Ağustos 2020; 19:23:14 >
  • Selamlar! Sizlere YouTube'ta "Kısalar", Instagram'da ise "@bagimsizfilmler" olarak bilinen topluluğumuzdan bahsetmek istiyorum. Tüm bağımsız ve öğrenci yapımı kısa filmleri, dijital bir platform olan YouTube'ta her hafta salı cuma günü saat 19:00'da yayınlıyoruz. Kısa filmleri yaymamıza, Türkiye'de kısa filmlere duyulan ilgiyi arttırmamıza ve bağımsız yönetmenlere destek olmak için kanalımıza abone olursanız çok seviniriz.
    Eğer siz de film veya filmlerinizi göndermek isterseniz başvuru formumuzu doldurmanız yeterlidir. İyi günler dileriz..

Youtube: bit.ly/kisalar
    Instagram: bit.ly/kisalarinsta
    Facebook: bit.ly/kisalarfacebook
    Başvuru Formu: bit.ly/kisalarbasvuru

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgi için teşekkürler.

• Astartes

Bu aralar “Warhammer” sinematik videolarına takmış durumdayım. Özellikle Syama Pedersen in “Astartes Projesi” ne. Özlemişim böyle filmler seyretmeyi. Saçma sapan süper kahraman filmlerinden başlarını kaldırsalar da böyle filmler çekseler keşke...Dikkat ! Şiddet içerir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.