Şimdi Ara

Kısa Dönem Askerlik Sonrası Asker Olarak Kalmak. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
62.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fevziçakmak

Adam sizden askerlik hakkında görüşlerinizi sormamış ama hepiniz tek tek adama akıl vermişsiniz ! :O .. Kimsede soruya cevap vermemiş... Herşeyi herkes bilir..

İyi Bak bakalım sorusuna cevap vermişmiyiz vermemişmiyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 9 Kasım 2011; 18:31:52 >
  • ahhahah
    git de gör.
    Hocam sen ne zannediyosun orayı ya,bildiğin angarya işlerle uğraşıcaksın
    şöyle söyleyim atış bile yapamayabilirsin belki.
    Temiz tuvalete girmek için5 te kalkarsın
    millet ayağını yıkasın diye rütbeni kullanırsın
    öyle yaptın diye kimse seni sevmez
    mutsuzluktan hayattan bıkarsın
  • Sözleşmeli er olmaktan bahsetmiş galiba
  • askerlik dünyanın en zevkli işidir en keyifli en güzel mesleğidir . askerlikten soğutmayın kimseyi.
  • Kısa dönemden sonra askerde kalmak diye bişey olabilir şöyle olabilir artık şansına çavuş olursun girersin uzman erbaş sınavına olursun uzman çavuş. şuan askeriyede uzman çavuşluk kadar zor bi rütbe yok bence bnm görüşüm . uzman çavuş gelmiş 40 -45 yaşına yeni mezun olmuş astsubay çavuş 24-25 yaşında babası yaşında adaama bağırck emir vercek .
  • quote:

Orijinalden alıntı: AstAvcı

Kısa dönemden sonra askerde kalmak diye bişey olabilir şöyle olabilir artık şansına çavuş olursun girersin uzman erbaş sınavına olursun uzman çavuş. şuan askeriyede uzman çavuşluk kadar zor bi rütbe yok bence bnm görüşüm . uzman çavuş gelmiş 40 -45 yaşına yeni mezun olmuş astsubay çavuş 24-25 yaşında babası yaşında adaama bağırck emir vercek .

bildiğim kadarıyla uzman çavuş veya astsubay olmak için askerde çavuş olmaya gerek yok. açılan ilandaki şartlara uysan yetiyor. askerdeki bir er de eğer şartları uyuyorsa uzman çavuş olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Kısa dönemden sonra askerde kalmak diye bişey olabilir şöyle olabilir artık şansına çavuş olursun girersin uzman erbaş sınavına olursun uzman çavuş. şuan askeriyede uzman çavuşluk kadar zor bi rütbe yok bence bnm görüşüm . uzman çavuş gelmiş 40 -45 yaşına yeni mezun olmuş astsubay çavuş 24-25 yaşında babası yaşında adaama bağırck emir vercek .

bildiğim kadarıyla uzman çavuş veya astsubay olmak için askerde çavuş olmaya gerek yok. açılan ilandaki şartlara uysan yetiyor. askerdeki bir er de eğer şartları uyuyorsa uzman çavuş olabiliyor.

öncelikler daima askeriyedeki er olarak gelen çavuşlara veriliyor.

• quote:

quote:

quote:

öncelikler daima askeriyedeki er olarak gelen çavuşlara veriliyor.

dediğiniz tam olarak doğru değil.

uzman erbaş yönetmeliğine göre lise mezunu olmak zorunda veya lise mezunu değilse askerliğini çavuş olarak yapmak zorunda. kaldı ki kısa dönemden sonra askerde kalmak diye yine bir şey yok.

asker veya değil. ilan açılıyor, ilandaki şartlara haizseniz başvurunuzu yapıp uygun bulunursa sınava giriyorsunuz. teskere bıraktım diye bir şey yok.

sonuç: kısa dönemden sonra askerde kalmak diye bir şey yok. TSK ilan açar. askerde olsanız da olmasanız da başvurursunuz(askerde olanlar için komutanın uygunluk vermesi gerekiyor.) sınavları mülakatı geçerseniz alınırsınız.

not: kişilerin yanlış bilgilendirilmemesi adına yazıyorum bunu.

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.9439&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=

• zaten ne kısa ne uzun ne de yedeksubaylıktan sonra askerde kalmak diye birşey yok
  • Astek olarak askrerlik yapanın kalma şansı daha fazla mı?
  • Asteğmenler eğer devam etmek istiyorlarsa teğmenlik sınavlara başvuruyorlar ve teğmen oluyorlar büyük olasılıklada sınavı geçerler zaten tsk daki subayların büyük bir kısmı asteğmenlikten gelme.Ama yapılıcak meslek değil benden tavsyiye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Asteğmenler eğer devam etmek istiyorlarsa teğmenlik sınavlara başvuruyorlar ve teğmen oluyorlar büyük olasılıklada sınavı geçerler zaten tsk daki subayların büyük bir kısmı asteğmenlikten gelme.Ama yapılıcak meslek değil benden tavsyiye.

arkadaş yalan yanlış bilgi vermeyin. asteğmenler son aylarında teğmenliği re'sen alırlar zaten. askeriyenin adam alma prosedürü bellidir. artık teskere bırakma diye bir şey kalmadı. ilan açılır şartlarını uygunsa başvurursunuz. kazanırsanız girersiniz.
  • quote:

quote:

Asteğmenler eğer devam etmek istiyorlarsa teğmenlik sınavlara başvuruyorlar ve teğmen oluyorlar büyük olasılıklada sınavı geçerler zaten tsk daki subayların büyük bir kısmı asteğmenlikten gelme.Ama yapılıcak meslek değil benden tavsyiye.

arkadaş yalan yanlış bilgi vermeyin. asteğmenler son aylarında teğmenliği re'sen alırlar zaten. askeriyenin adam alma prosedürü bellidir. artık teskere bırakma diye bir şey kalmadı. ilan açılır şartlarını uygunsa başvurursunuz. kazanırsanız girersiniz.

Tamam işte tsk da kalmak için bir sınava tabi tutulmuyor mu sonuç olarak her isteyen kalabiliyor mu ?

• quote:

quote:

quote:

Tamam işte tsk da kalmak için bir sınava tabi tutulmuyor mu sonuç olarak her isteyen kalabiliyor mu ?

asteğmenlere özel yapılan bir sınav değil bu. sivil olsun asker olsun şartları uyan herkese yapılır. sadece asteğmenler girip de askeriyede kalmıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CrackerTurk

Hocam ayiptir söylemesi eğer olursa bu ikinci üniversite olacak, ilki pek bir işe yaramadı da
    Ancak askerlik geldi çattı, üniversiteye gitmezsem askerlik düşünüyorum onun için acil karar vermem lazım. Kısa dönem bittikten sonra askerliğe alınmazsam sap gibi kalacağım.

Askerlik hakkında düşüncelerim konusunda o kadar şey söyledim 1 cümleyle sildin attın herşeyi yani benim kararım kesin hala gözünüzde büyütüyorsunuz askerlik mevzusunu amcam da jandarma yüzbaşı onun sayesinde de yeterli özgüvene sahibim bu konuda.

Sorularımın cevabını aldım teşekkür ederim herkese.

geçen sene askere gitmeden önce disiplin iyidir, sorumluluk iyidir, bağırma çağırma önemli değil benim için diyordum. ama gittikten sonra gördüm ki kazın ayağı öyle değil. belli bir yaştan sonra insanın anne-babasının söylediği sözler bile ağır gelirken hiç tanımadığın adamların sana küfretmesi, hakaret etmesi ve senin elinin kolunun bağlı olması inan bana ancak yaşanınca anlaşılabilir. ve bu konuda da adım gibi eminim ki sen de gidip görünce kesin olan kararının kesin olmadığı göreceksin. amcan şu an yüzbaşı ve sen kışlaya yüzbaşının yeğeni olarak gidiyorsun. ama o kışlaya bir kere bak söylüyorum sadece bir kere er/erbaş olarak gitsen şu an sahipl olduğun o özgüven ayaklanıp koşarak kaçar nizamiyeden. merak etme kalmazsın ortada sap gibi. eninde sonunda bulursun ekmeğini. ama dediğim gibi bazı şeyleri görmekle yaşamak arasındaki farkı erbaş olunca anlayacaksın.

aynen bende senin gibi düşünüyorum hocam uzun dönem tercih ettim ve bittikden sonra askerde kalmak için ne gerekiyorsa yapacagım.agustos 12de teslim olacagim belki başda çok zorluk çekcez ama ilerde karşılıgını alcaz diye ümit ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: CrackerTurk

4 yıllık fakülteyi bitirdikten sonra kısa dönem için gittiğimizde asker olarak kalmak için ne yapmamız gerekiyor. Böyle bir imkanımız var mı ?

Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum. Benimde niyetim bu şekilde. Lütfen askerlikle ilgili kötü anılarınızı kendinize saklayın. Veya askerde kalınır mı diye.

Bütün cevapları okudum yarısından çoğu zaten, anlamsız şekilde gitde gör vb. anlamsız şekilde mesajlar. Bunu ayrıntısı ile bilen bir kişi yok mu? Bize yol gösterecek yardımcı olacak? Lütfen kesin bilgisi olan biri yardımcı olursa çok memnun olurum
  • Eleman askere gidip geldi mi merak ettim... yada hala askerde mi :D :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zigmo

Eleman askere gidip geldi mi merak ettim... yada hala askerde mi :D :D :D

uzatmıştır askerliği :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koskoca albay, tugaydaki en önemli 3. kişi omzunda bir çelenk 3 yıldız var ama bir üst rütbelenin yanında
    şekilden şekile giriyor. Er gibi fırçalanıyor. Benim gibi geçen seneye kadar askere gitmeyene abartı gibi gelebilir
    gerçekten de gidip görmek lazım.

Psikolojik baskının insanların damarlarına kadar işlediği çok ilginç bir kurum.
    Adama bakıyorsun 45..50 gösteriyor halbuki adam daha 30..35 yaşında meslek çoğunu aşırı yıpratmış.

Batıdaki adam komutan baskısından, adam kayırmadan, denetlemeler yüzünden aşırı mesaiden doğuya gitmek isterken
    doğudaki adam da rezalet doğa şartlarından, aile özleminden ve ölüm korkusundan batıya gitmek istiyor.
    Yani iki ucu da b.klu deynek. İstisnalar hariç kimsenin durumundan memnun olduğu yok.Yüzbaşı albaydan korkar
    aman sicilime bişey işlemin der bölüğün anasını ağlatır.O yüzbaşının korktuğu albay da tugay komutanının karşısında tir tir titrer
    bu nasıl korku bu nasıl stres be kardeşim.

Yani dayanılacak gibi değil.Ben bir sürü aldığı maaşı bir kenara bırakıp istifa dilekçesi veren rütbeli biliyorum.
    Öyle sağdan soldan aldığın duyumlara bakmayacaksın o stresi yaşayacaksın, bir üst rütbeli gelip milletin önünde sana bağıracak
    kendini ifade etmede zorlan, o sesin bir titresin bakalım, doğuda timin canı sana emanetken işler kötüye gittiğinde o sorumluluk altında ezil bakalım.

Açık söyliyim ben de askere gitmeden önce askerde kalmak istiyordum ama yok cık
    yapılacak iş değil, millet çatır çatır istifa dilekçesi verirken amerikayı tekrar keşfetmeye gerek.

Bir de sen büyük ihtimalle sözleşmeli gireceksin ki yukardaki bütün olumsuz şeyleri 2 yle çarp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 18 Mart 2013; 1:00:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

Astek olarak askrerlik yapanın kalma şansı daha fazla mı?

vay jetressive yıl 2012 sen yine burdaymissin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.