Şimdi Ara

Kış gelince depresyona giriyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kış gelince bütün moralim çöküyor ve depresyona giriyorum, yazın çok mutlu oluyorum, her sabah güneşe uyanıyorum, sırf
    mutlu olmak için keyfime göre duşa giriyorum hiç üşümeden, şort giyip manzaraları güzel güzel geziyorum mutlulukla doluyorum, ama kış gelince bırak duş almayı soğuktan bol bol giyiniyorum, hava hiç güneşli olmuyor, hep kapkaranlık ve çok soğuk, bir yerlerim üşüyünce gereksiz derecede sinir oluyorum, bir de aylarca sürüyor ya o kış o aylar boyunca hiç mutlu olmuyorum, benim gibi olan var mı?

• Tam tersiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psikiyatride mevsimsel depresyon olarak tanımlanıyor. Ayrıca d vitamininede kesinlikle baktır, d vitamini düşüklüğü tek başına depresyon nedeni, kışında d vitamini düştüğü için tetikleyebiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: .koter.

Psikiyatride mevsimsel depresyon olarak tanımlanıyor. Ayrıca d vitamininede kesinlikle baktır, d vitamini düşüklüğü tek başına depresyon nedeni, kışında d vitamini düştüğü için tetikleyebiliyor

Yok hocam o seviyede değil sadece kışı hiç sevmiyorum...
  • Kışın yazlık mevsimi olan başka ülkeyi git. Yaz gelince de Türkiye geri dön kardeş. Böylece sorunun kalmaz.

Teşekküre gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

Kışın yazlık mevsimi olan başka ülkeyi git. Yaz gelince de Türkiye geri dön kardeş. Böylece sorunun kalmaz.

Teşekküre gerek yok

Hocam güzel öneri fakat bütçe malum...
  • Bir ısıtıcı al ev hamam gibi olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: II.Leopold

Bir ısıtıcı al ev hamam gibi olsun

Hocam evin soğuk sıcak olması önemli değil dışarıdaki hava önemli
  • kesinlikle
  • Bende de tam tersi bi özgüven bi rahatlık geliyor kışın.
  • Benim güneşli havada moralim bozuk olur. Yağmurlu, Karlı havada mutlu olurum keşke hep soğuk geçse totomuz donsa ne güzel olur. Param olsa sibiryaya yerleşirdim.
  • Yazın balkonda kahvemi içip, kitabımı okuyarak güne başlardım. Gezerdim, akşam sahile gider biramı içerdim.

Şimdi bende aynı hissediyorum. Odaya tıkılmış gibiyim. Dışarısı soğuk. Yapacak bir şey yok.
  • hocam bende de benzeri var

bendeki şöyle, dönem dönem oluyo

mesela 2 ayın 1 haftası depresyonla geçiyo.

genelde çok evde durduğumda depresyona girerim.

yani hep farklı şeyler yapmam lazım mutlu olabilmem için, öyle de bi kötü huyum var.
  • Bende tam tersiyim, kapalı ve güneşsiz günlerde buluyorum kendimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

Kışın yazlık mevsimi olan başka ülkeyi git. Yaz gelince de Türkiye geri dön kardeş. Böylece sorunun kalmaz.

Teşekküre gerek yok

bu eleman çok zeki

• Kış candır

• Bipolar bozukluğa işaret ediyor.Psikiyastriste gidilmesi gereken bir vakalardan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazın da sıcaktan hiçbir şey yapamıyoruz ki.Sürekli ter içindesin,popon bile durmadan terliyor.Cebinde falan birşey taşıyamıyorsun.Gece sıcaktan yatılmıyor,sabah aşırı terlediğim için erken kalkıp direk banyoya gidiyorum.Tuvalet bile çok sıcak oluyor.Toplu taşımalar ter kokuyor.Klima olmadan rahat yaşayamıyorsun o da bende baş ağrısı yapıyor.Yaz benim için cehennem.

• Kışın okul var belkide ondan sevmiyosundur hocam :D
  • senden daha çok kıştan nefret ediyorum.yazdıklarının iki katı bende de var.kardeşim öncelikle bir sağlık ocağına gidip troit testleri,b12,ferritin ve d vitamini testi yaptır.bu testleri mutlaka yaptır.biri bile eksik olmasın.

bende bu testler sonunda troit hastası olduğumu yani metabolizmamın yavaş çalıştığını tesadüfen öğrendim.yazdıklarının troit hastası olanların ortak şikayetleri olduğunuda öğrendim.

troit hastasıysan b12.ferritin yani demir ve d vitamini sorun oluyor.ömür boyu bu vitaminleri kontrol altında yani biraz üst seviyede tutman gerekli.çok büyük ihtimalle troit hastasısın.

diyelimki troit çıkmadı.İnşallah çıkmaz.o zaman b12.demir.d vitaminlerin hepsi eksik yada 1-2 tanesi eksik.araştıra araştıra insan kendinin doktoru oluyor.doktorlar çünkü insanın yüzüne bakmıyor.dedim ben ne yapabilirim.hayat böyle geçmez.

demir.b12 ve d vitaminimi sürekli yüksek tutuyorum.37 yaşımdayım ve hayatımda ilk defa kışı biraz rahat geçirdim.nasılmı?ferritin yani demir depolarımı doldurarak.b12 hapları ve d vitamini içerekde kışın o depresyonundan kurtuldum az da olsa.

ferritin değerin mesela 20 çıktı doktor asla ilaç yazmıyor sınır değerler arasında diye.10 ile 200 arası olunca yazmıyorlar.bende demir ilacı içerek ferritin değerimi 125 yaptım ve ilk defa biraz rahat üşümeden bir kış geçirdim.

kasım ayından itibaren nisana kadar d vitamini takviyesi de içiyorum.b12 takviyesi alarak b12 seviyemde yüksek oluyor.

bu 4 tahlili mutlaka yaptır ama biri bile eksik olmasın.çıkan sonuçlara göre kendine bir doktor bul ve gerekirse takviye kullan.

depresyondan d vitamini ve b12 sorumlu.üşümeden demir sorumlu.üçünden birinin eksikliği yazdıklarının hepsinden sorumlu aslında.

inşallah troit yokturda vitamin takviyeleri ile kurtulursun.iyi olmak istiyorsan D VİTAMİNİ DEĞERİ:40 ÜSTÜ OLMALI.

B12 DEĞERİ:500 ÜSTÜ OLMALI. FERRİTİN YANİ DEMİR DEPO DEĞERİN:100 ÜSTÜ OLMALI.tahlil falan yaptırır doktora gidersen buraya yine etiketle haberimiz olsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.