Şimdi Ara

Kırık diş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
9.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar küçüklüğümde ön üst dişlerimden yan yana olan 2 dişim kırıldı o zmn fazla önemsemedim bi doktara gittim 18 yaşına gelince yaparız dedi artık üniversitede okuyoruz milletin karşısında rahat rahat gülemiyorum bile çok rahatsız ediyor.Şimdi 2 sorunum var
    1-Devlet hastanesi mi özel mi?

2-Dişimi gösterdiğim bir doktor dolgu düşer dedi.O yüzden kaplama yapmamız gerekiyor dedi.Şimdi bu kaplama dişi iyice küçültüp fare dişi gibi yapıp üstüne kaplama takıyorlarmış böyle yapıpta dişi daha da mahfetmeyelim.

Bu konuda bilgisi olan, deneyimi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

• Up! hadi dh!
  • Bence kesinlikle özel
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitman284

Bence kesinlikle özel

Cevap için sağol evet özel en mantıklısı olacak
  • benimde ön dişlerden bir tanesini kirikti dişciyi gittim lazer dolgu yapti kullanima bagli 7 yil ömrü var dedi hiç ek oldugu falan belli olmuyor küçültme falan yapilmadan yapiliyor
  • Kaplama diş de çok çok uzun gitmez. Aynı dolgu gibidir. Ama biraz daha uzun ömürlüdür. Onu yaptırdıktan sonra en azından 6 ayda ya da 1 yılda 1 muayeneye gitmen gerekir. Bir de yaptırmak zorundaysan parana kıymalısın biraz. Çok araştırıp en iyisini gördüğün doktora git. Özel veya devlet olması da pek önemli değil iş doktorda hastanede değil sonuçta.
  • ben de bi ara ayağım kayıp yanlışıkla yüzüstü yere düştüm. Dişimi çarpmıştım çok fena yarısı kırık hala. Dişlerimde tel var şimdi bu bitince doktor dolgu yaparız oraya dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: G&H

benimde ön dişlerden bir tanesini kirikti dişciyi gittim lazer dolgu yapti kullanima bagli 7 yil ömrü var dedi hiç ek oldugu falan belli olmuyor küçültme falan yapilmadan yapiliyor

Yalnız benim diş baya kırık yarı yarıya nerdeyse dolgunun tutması çok zor görünüyo

quote:

Orijinalden alıntı: Surpass

Kaplama diş de çok çok uzun gitmez. Aynı dolgu gibidir. Ama biraz daha uzun ömürlüdür. Onu yaptırdıktan sonra en azından 6 ayda ya da 1 yılda 1 muayeneye gitmen gerekir. Bir de yaptırmak zorundaysan parana kıymalısın biraz. Çok araştırıp en iyisini gördüğün doktora git. Özel veya devlet olması da pek önemli değil iş doktorda hastanede değil sonuçta.

Köprü kaplamların 10 yıl ömrü varmış da bundan daha iyi bi yol varmı gerçi her ay yeni yeni şeyler çıkıo

• bendede aynı sorun vardı özelde yaptırdım devlet hastanesinde yapmıyorlarmış ön dişimin sağ tarafı kırıktı yarudan adam önce orayı düz olarak törpüledi sonra ne katı ne yumuşak birşey ile kapladı porselen kaplama galiba sonra mavi ışık tuttu şekil verdi dişim eskisi gibi çok memnunum ve bunun için 150 tl ödedim... yaşımda 16 ydı hiç bekleme 18 i yaptır hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamkardeş -- 29 Ekim 2011; 22:42:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selamkardeş

bendede aynı sorun vardı özelde yaptırdım devlet hastanesinde yapmıyorlarmış ön dişimin sağ tarafı kırıktı yarudan adam önce orayı düz olarak törpüledi sonra ne katı ne yumuşak birşey ile kapladı porselen kaplama galiba sonra mavi ışık tuttu şekil verdi dişim eskisi gibi çok memnunum ve bunun için 150 tl ödedim... yaşımda 16 ydı hiç bekleme 18 i yaptır hemen

Valla süpermiş ya 150 tl ayrıca seninkide arkadaşın dediği lazer dolgu oluyor galiba acaba yapımı ne kadar sürdü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir007

quote:

bendede aynı sorun vardı özelde yaptırdım devlet hastanesinde yapmıyorlarmış ön dişimin sağ tarafı kırıktı yarudan adam önce orayı düz olarak törpüledi sonra ne katı ne yumuşak birşey ile kapladı porselen kaplama galiba sonra mavi ışık tuttu şekil verdi dişim eskisi gibi çok memnunum ve bunun için 150 tl ödedim... yaşımda 16 ydı hiç bekleme 18 i yaptır hemen

Valla süpermiş ya 150 tl ayrıca seninkide arkadaşın dediği lazer dolgu oluyor galiba acaba yapımı ne kadar sürdü?

20 - 25 dk sürdü hiç de acı çekmedim istanbulda oturuyorsan benim dişçimi önerebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamkardeş -- 29 Ekim 2011; 22:48:00 >

• quote:

quote:

evet ayni işlemle yaptirdim bende 75 tl tuttu
  • quote:

quote:

quote:

20 - 25 dk sürdü hiç de acı çekmedim istanbulda oturuyorsan benim dişçimi önerebilirim

Sağol ben konyada oturuyorum çok yakında bi özel diş hastanesi var oraya gitmeyi düşünüyorum sana uygulanan yöntem güzelmiş ama benim dişe olurmu bilmiyorum çünkü baya kırık diş(yarısından fazla diyebilirim) neyse hastaneye gidimde bi cevap için teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sağol ben konyada oturuyorum çok yakında bi özel diş hastanesi var oraya gitmeyi düşünüyorum sana uygulanan yöntem güzelmiş ama benim dişe olurmu bilmiyorum çünkü baya kırık diş(yarısından fazla diyebilirim) neyse hastaneye gidimde bi cevap için teşekkürler

olur olur.onlar işini biliyor... ben şaşırdım benim dişi yapınca . bekleme derim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.