Şimdi Ara

Kingdoms of Amalur: Reckoning (2012) [ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
694
Cevap
2
Favori
47.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun aşırı iyi ingilizce istiyen türden RPG'lerden mi =) ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank08

Oyun aşırı iyi ingilizce istiyen türden RPG'lerden mi =) ?

Hikayeyi anlamak için ingilizce şart ama görev olayında pek ingilizce gerekmiyor.
  • 7-8 saat oynadım ve açıkçası Skyrim'den daha çok keyif aldım. Grafiklere takılmayın oynanış ve hikaye oldukça iyi. Yan görevler bile zevkli, yapmak için yapılmamış hiç birisi. Demo oldukça tek düze görünüyordu, oyunun onunla alakası yok. İstediğiniz yöne gidebilirsiniz hem karakter geliştirme, hem de harita olarak. Silahlar oldukça çeşitli, zırhlar birbirine benzer gelse de. Oyuncuyu ödüllendiren bir yapısı var, ne kadar çok gezip araştırırsanız o kadar iyi itemlar bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HapLoo -- 6 Şubat 2012; 9:11:05 >
  • PC de mi oynuyorsun hocam? Demo PC için biraz problemliydi (sesler, grafik hataları) ama demo eski bir sürüm ondan hatalı dediler.
    Bende bu aralar sarmaya başlayayım diyorum. Thief tarzı karakterlerin oyananışı hoşuma gitmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

PC de mi oynuyorsun hocam? Demo PC için biraz problemliydi (sesler, grafik hataları) ama demo eski bir sürüm ondan hatalı dediler.
    Bende bu aralar sarmaya başlayayım diyorum. Thief tarzı karakterlerin oyananışı hoşuma gitmişti.

Oyunda hiç bir hata ile karşılaşmadım, ne grafik ne de ses ile ilgili olarak. Full ayarlar, çözünürlük 1920x1080'de FPS sabit 60, GTX 460@900 de. Karakteri tek bir yönde ilerletmeniz de gerekmiyor, classlar arası geçiş ve denge oldukça iyi yapılmış. (Thief-Mage olarak gidiyorum oldukça eğlenceli)
  • Eyvallah hocam. Demo hoşuma gitmişti (hikayede tam merak uyandıran bir yerde bırakıyordu)
    Ben thief-mage'in yuvarlanınca(blink daha doğrusu) zehirleme olayını merak ediyorum :) Büyük olaslıkla o şekilde seviye atlarım ya da saf thief şeklinde. Find hidden olayı da hoşuma gitmişri benim iyi para gelir oradan.

Bakalım bu hafta içi vakit bulursam bir el atayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HapLoo

7-8 saat oynadım ve açıkçası Skyrim'den daha çok keyif aldım. Grafiklere takılmayın oynanış ve hikaye oldukça iyi. Yan görevler bile zevkli, yapmak için yapılmamış hiç birisi. Demo oldukça tek düze görünüyordu, oyunun onunla alakası yok. İstediğiniz yöne gidebilirsiniz hem karakter geliştirme, hem de harita olarak. Silahlar oldukça çeşitli, zırhlar birbirine benzer gelse de. Oyuncuyu ödüllendiren bir yapısı var, ne kadar çok gezip araştırırsanız o kadar iyi itemlar bulunuyor.

Oyunu açtim 2 saat oynadım ve inanır mısın aynen senin gibi düşündüm... Gerçekten çok hoşuma gitti. Ben renkli görselleri nedense daha çok tercih ederim. Oyun bi kere kasıp bi kere buga girmedi. Oynanış çok hızlı. Özellikle combolar felan alıp götürüyor. Özel bitiriş (last hit yada F ye basıp öldürmek :P) efectleride müthiş. Skyrimi fazla oynayamamıştım çok kasmıştı oyun. Kıyaslama yaparsak Amalur bana daha iyi geldi. Ama milyonları gözdesi Skyrimide çöpe atmak doğru olmaz. Saygıyı hakeden bir oyun...

• Tepelerden aşağıya atlayamama oyunda sinir etti resmen beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shiftlenbik

Tepelerden aşağıya atlayamama oyunda sinir etti resmen beni.

Oyunun belkide tek büyük eksisi o, kötü de olsa bir atlama/hoplama koymaları lazımdı. Silahları savunurken süperman olan adamımız 1 metreden aşağıya atlayamıyor...
    Tek kişilk RPGlerin çoğunda böyledir gerçi, bu artık standart olmuş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

quote:

Orijinalden alıntı: Shiftlenbik

Tepelerden aşağıya atlayamama oyunda sinir etti resmen beni.

Oyunun belkide tek büyük eksisi o, kötü de olsa bir atlama/hoplama koymaları lazımdı. Silahları savunurken süperman olan adamımız 1 metreden aşağıya atlayamıyor...
    Tek kişilk RPGlerin çoğunda böyledir gerçi, bu artık standart olmuş :)

O sorun ve silahların hep aynı şekilde gözükmesi hariç oyun gayet hoş olmuş
  • Harita değiştirdikçe silahlar değişir(az da olsa) gibi geliyor bana. Ama başlardakilerde sadece yanma değişiyor :)
    Hatta o ilk görevlerin birinden Epic bir büyücü kafalığı buluyoruz onun bile aynı tipi en basit kafalıklarla.
    Silahlarda yeteneğimiz arttıkça, silahları savururken çıkan iz değişebilirdi mesela, God of War tarzı, elimizdeki ile yetineceğiz napak :)
  • Arkadaşlar 60 dolar vermeye değer mi? Oynayanlardan fikir istiyorum... Genellikle RPG ve FPS tarzı oyunları oynarım... Eski kafa RPG'cilerdenim bu yüzden Drakensang gibi pek itibar görmeyen oyunların hastasıyım... Bu ay sadece bir tane oyun alma hakkım var...Skyrim, Deus Ex, The Witcher 2'yi aldım zaten yani onlardan birini al boşver demeyin lütfen... Bu bilgiler ışığında yorum bekliyorum oynayan arkadaşlardan...
  • Hocam demosunu indir bir dene istersen çünkü oyundan nefret etmen çok kolay.
    Çok renkli grafikleri sevmiyorsan ve aksiyon ağırlıklı RPG oyunlarını sevmiyorsan beğenmeyebilirsin.
    Ben oyunun çeşitliliğin ve savaşlarını beğendim, hikaye hakkında daha çok bir şey bilemiyorum demo çok adice bitiyordu(merak eder konumda kalıyordun) RA Salvatore'nin yeni romanları okumamış olsam direkt atlardım oyuna sırf onun için ama yazar eski dokunuşunu kaybetti bence. Ondan biraz temkinliydim. Oyunda hem çeştililik fazla hem de özgürsün genel olarak. Bütün dükkanları soyup şehirde gördüğün herkese dalabilirsin. Savaşlar başlarda biraz kolay geliyor ama ilerledikçe çetin ceviz düşmalar çıkıyor. Özellikle 2-3 çeşit düşman etrafını sarınca zorluyorlar.

Bu ay derken Şubatı kastediyorsan zaten öyle adam gibi başka bir oyun çıkmayacak (hatırladığım kadarıyla) ondan rahat olabilirsin aslında ama ben şiddetle demosunu indirmeni tavisye ediyorum. Kendi fikrin olur en azından.

• Teşekkürler hocam bilgi için... Demosunu oynamıştım ama onda çok hata olduğunu söylüyorlar... Ondan pek belirleyici olduğunu düşünemiyorum...Bana demo'da oyun çok ruhsuz gelmişti... Seslendirmeler bilhassa...Action RPG severim ki oyunun action kısmı hoşuma gitmişti... ama en cok hikayeye bakarım RP öğeleri sağlam olması çeşitli seceneklerin sunulması ve görevleri istediğimiz gibi bitirebilmeyi severim... Misal sırf konuşma ile bir görevi bitirebilme gibi...

Evet şubat ayı için...Aslında Darkness 2'nin demosunu oynadığımda müthiş keyif almıştım ama o da kısa soluklu olacağını düşünüyorum yoksa onu alacağım...Online oyun da pek sevmem LFD serisi hariç... Yine de verdiğin bilgiler çok işe yaradı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeaCulpa_27

Arkadaşlar 60 dolar vermeye değer mi? Oynayanlardan fikir istiyorum... Genellikle RPG ve FPS tarzı oyunları oynarım... Eski kafa RPG'cilerdenim bu yüzden Drakensang gibi pek itibar görmeyen oyunların hastasıyım... Bu ay sadece bir tane oyun alma hakkım var...Skyrim, Deus Ex, The Witcher 2'yi aldım zaten yani onlardan birini al boşver demeyin lütfen... Bu bilgiler ışığında yorum bekliyorum oynayan arkadaşlardan...

60 Dolar vermeyin, key alın. Ben öyle yaptım şahsen. Pre-order itemları dahil geldi.
  • Peki Steam Key mi yoksa Origin Key mi? Bir de nerede ne kadar
  • Origin aktivasyon, ayrıntıları PM'den yolladım.
  • demoyu oynadım çok güzele benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HapLoo

Origin aktivasyon, ayrıntıları PM'den yolladım.

Teşekkürler üstadım...Keşke Steam aktivasyon olsaydı
  • Kingdoms of Amalur: Reckoning oynayacak Lütfen rahatsız etmeyin :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.