Şimdi Ara

Kingdom Hearts Serisi PC'ye Geliyor (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: lamuarte

quote:

Orjinalden alıntı: Jer Aders

Kaç kere söyledim bilmiyorum ama launcher fanatikliği değil bizim yaptığımız.Sadece oyuncuların seçim hakkının elinden alınması çok berbat.Her mağazaya çıksın isteyen istediği mağazadan alsın.Bunu istemek fanatiklik mi ?
    Epic tekel olmak istiyor.Steam'in hiç bir oyunu özel yaptığını gördünüz mü ? Sadece kendi yaptıkları oyunlar özel.

Hali hazırda steam tekel iken epic nasıl tekel olabilir ki? Bu yapılan konsollara özel oyun çıkmasıyla aynı şey. Bunda tek fark aynı sistemden sadece farklı bir launcher üzerinden oynanıyor olması. Pazarda pay sahibi olmak isteyen, oyuncularının kendi platformu üzerinden de topluluk oluşturmasını isteyen bir firma için bu çok normal. Ayrıca steam'in bu durumda olan bir sürü oyunu var. Her ne kadar gelmediği için steam'e özel olsa da temelde onlar da özel oyunlar. Hatta bazıları steamle yakın ilişkileri yüzünden epic'e gelmek istemiyor bile olabilir. Bunun dışında sektörde tekel olan bir firmanın buna ihtiyacı var mı tartışılır. Ben nerede bir oyun uygunsa, nerede oynanabiliyorsa oynamama ek bir işkence-maddiyat yaratmayacağı sürece ses etmeme taraftarıyım. Şu an epic'e laf etmemi gerektirecek bir durum da yok.

Mesajınızın şu kısmına katılamayacağım. Konsola çıkan özel oyunların bir çoğu, yine konsol üretici firmanın kendi bünyesindeki yapımcı stüdyolara yaptırdığı oyunlar, yani adamların kendi öz kaynaklarından çıkan oyunlar.

Siz bu oyunlarla para karşılığı üçüncü parti firmalara yaptırılan veya hali hazırda yapılan ve sonradan para karşılığında süreli veya süresiz bir platforma özel kılınan oyunlarla bu oyunları karıştırıyorsunuz, bunlar çok farklı şeyler...

Bir örnekle açıklayayım, bu haberde konusu yapılan oyun zaten hali hazırda yapılmış, çıkmış bir oyun, Epic parayı basıyor ve bu oyun PC'de sadece bana özel olacak diyor, süreli mıdır, değil midir, bu aşamada bilemiyoruz. Diğer taraftan kendi yaptıkları oyun Fortnite var.

Şimdi bu iki oyundan birinin Steam gelmesi gibi bir düşünce kimsenin aklından geçmez herhalde. Ama diğerinin bir şekilde, bir zaman geleceğini hep düşünürsünüz. Aynı Sony'nin kendi konsoluna özel God of War'in hiç bir zaman rakip konsollara çıkmayacağı gibi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

Mesajınızın şu kısmına katılamayacağım. Konsola çıkan özel oyunların bir çoğu, yine konsol üretici firmanın kendi bünyesindeki yapımcı stüdyolara yaptırdığı oyunlar, yani adamların kendi öz kaynaklarından çıkan oyunlar.

Siz bu oyunlarla para karşılığı üçüncü parti firmalara yaptırılan veya hali hazırda yapılan ve sonradan para karşılığında süreli veya süresiz bir platforma özel kılınan oyunlarla bu oyunları karıştırıyorsunuz, bunlar çok farklı şeyler...

Bir örnekle açıklayayım, bu haberde konusu yapılan oyun zaten hali hazırda yapılmış, çıkmış bir oyun, Epic parayı basıyor ve bu oyun PC'de sadece bana özel olacak diyor, süreli mıdır, değil midir, bu aşamada bilemiyoruz. Diğer taraftan kendi yaptıkları oyun Fortnite var.

Şimdi bu iki oyundan birinin Steam gelmesi gibi bir düşünce kimsenin aklından geçmez herhalde. Ama diğerinin bir şekilde, bir zaman geleceğini hep düşünürsünüz. Aynı Sony'nin kendi konsoluna özel God of War'in hiç bir zaman rakip konsollara çıkmayacağı gibi...

Alıntıları Göster

Sizin de unuttuğunuz iki şey var.

1- Sony de bu işlere bu yollarlar başladı. Başka oyun firmalarının yaptıkları şeyleri parasıyla kendi platformuna özel olarak getirdi, kendi oyun konsolu para kazanmaya başlayınca bu stüdyolardan bazılarını satın aldı.

2- Sony halen daha epic'in yaptığına kızdığınız gibi süreli exc. oyunlar getiriyor. Death stranding bunun son zamanlardaki bir örneği.

• Jer Aders kullanıcısına yanıt

Piyasadaki en büyük tekel Steam zaten... Yıllardır bunun ekmeğini yediler... Üreticiyi köşeye sıkıştıran hep Steam, üreticiden en yüksek komisyonu alan Steam...

Steam'de yayınlanan bir oyun başka bir platformda daha ucuza satılamıyor. Minimum fiyata Steam platformunda da düşmek zorunda... Ve aynen dostum Epic tekel olmak istiyor...

• Nereye çıkacağı önemli değil. Bu fiyatlar ne kardeşim  Sadece bize özel değil. Yurtdışı fiyatı da eleştiriliyor.

• lamuarte kullanıcısına yanıt

Ben Epic'in yaptıklarına niye kızayım hocam, adamlar 150 oyun bedavaya verdi, üstüne bu tip hamleler yapıyorlar. Benim bununla ilgili bir problemim yok, sizin mesajınızda karşı çıktığım konuyu açıkladım sadece, Sony exc leri ile Epic'in yaptığı aynı şey değil diye.

Siz yıllar sonra Epic'in, aynı Sony gibi bu firmalardan bazılarını kendilerine bağlayıp, bunlara kendi platformlarına özel oyun mu yaptıracağını düşünüyorsunuz?

• Dikkat ediyorum da Epic exc oyunlarda hiç tüketici dostu davranmıyor. Firmalar biraz tekelleşmeye başlayınca hemen kendi bildiğini okuyorlar.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: OldReview
    Aynı Sony'nin kendi konsoluna özel God of War'in hiç bir zaman rakip konsollara çıkmayacağı gibi...

O belli olmaz. Para için herşey yapılır, prensip tanımaz hiçbir firma.

Bir de, şu Steam fanboyluğunu bırakın. Hatta fanboyluğu toptan bırakın. Dediğim gibi hiçbir firma sizi düşünmüyor, kârını düşünüyor. Kârı elde etmek için size iyi davranmak zorunda kalmalarına kanmayın. Epic size o beleş oyunları hayır sever oldukları için vermiyor. Steam'in vermeme sebebi de ihtiyacı yok, çünkü zaten piyasayı domine etmiş durumda . En iyi servisi en ucuza nereden alıyosanız oraya yönelin bu kadar basi olay. Fanboyluk firmalara yarar, size değil.

Bir de KH serisini oldum olası sevememişimdir. Haberle ilgili de birşey yazayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Curtius -- 12 Şubat 2021; 16:29:22 >

• Hem Epic'e çıkacak hem de abuk subuk fiyatları var. Neyse çok şükür elimi süreceğim bir oyun değil.

• Hâlâ fanboyluk diyenler var facepalm :D
    Anlamayana anlatmak ne zor.Ne güzel demiş Hz İsa.Olay seçim hakkımızın kalmaması.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Kingdom Hearts serisinin PC ye gelmesi muhteşem bir haber. Fakat fiyatlar resmen skandal. Square Enix gerçekten oyuncu düşmanı bir dağıtıcı. Konsolda dahi all in one paketi 130 tl ye satın alınabilirken bu fiyatlar resmen şaka gibi.

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt

Epic de kendi mağazasına özel olması için yapımcıya daha fazla para veriyor yapimci daha fazla kazanıyor ayni sey.

• bu fiyatlara çıksa ne çıkmasa ne .. epic e özel olsa ne olmasa ne..

• artık indirim bekleyip oturucaz çoğumuz.
  • Yıllardır hayvan gibi kazanan steam birgün olsun başka platforma özel oyunu getirtmek için elini cebine atıp hiç alacağı komisyonu kıstı mı üstüne para verdi mi? Adamlar bunu yapıyor üstelik feci indirimler yapıyor ama bizim steam kütüphanesi olanlara yaranamıyor. Türkiye böyle bir yer akıl yok mantık yok
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.