Şimdi Ara

Kimya soruları acil lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
  • Doğru cevapları işaretledim.
     Kimya soruları acil lütfen

     Kimya soruları acil lütfen

     Kimya soruları acil lütfen







  • up
  • İlk sorunun cevabı :
    normal koşullarda 22,4dür . orda 4,48 demiş yani 0,2 mol olduğu için 300.0,2=60dır. kaç kj ısı açığa çıkar dediği için - olmaz + olur yani +60.
  • quote:

    Orijinalden alıntı: Iwanttobeadentist

    İlk sorunun cevabı :
    normal koşullarda 22,4dür . orda 4,48 demiş yani 0,2 mol olduğu için 300.0,2=60dır. kaç kj ısı açığa çıkar dediği için - olmaz + olur yani +60.



    ısının açığa çıkması yanma değil mi yani?
  • 2.SORU:
    x.400 + (0,5-x).300=170
    100x+150=170
    x=20/100
    x=0.2
  • quote:

    Orijinalden alıntı: NoMerCyOsKAR

    2.SORU:
    x.400 + (0,5-x).300=170
    100x+150=170
    x=20/100
    x=0.2

    çok teşekkürler.
  • sadece son soru kaldı lütfen.
  • Yapay Zeka’dan İlgili Konular
    ACİL COĞRAFYA KİTABI ÖNERİSİ
    10 yıl önce açıldı
    Acil matematik deneme
    7 yıl önce açıldı
    Daha Fazla Göster
  • up
  • up
  • up
  • lütfen son soru yarın sınavım var .
  • up
  • 3.soruda tepkimedeki girenleri ve ürünleri 2'ye bölüceksin yani S'ten yarım mol O2'den 3/4 mol girmiş SO3'ten de yarım mol çıkmış olucak.bu durumda 24 gram oksijen kullanılır ve biter.24 gram S'in 16'sı kullanılır ve 8 gramı artar.yani;

    A-) S tamamen harcanmıştır(yanlış,8 gram artmıştır)
    B-)11,2 L SO3 açığa çıkmıştır(doğru,yarım mol açığa çıktığından dolayı)
    C-)440 kj ısı açığa çıkar(yanlış,220 kj açığa çıkar)
    D-)48 gr O2 harcanır(yanlış,24 gram harcanır)
    E-)80 gram SO3 oluşur(yanlış,40 gram oluşur)

    anladığım kadarıyla ara sınıfsın ve yarın yazılın var umarım yardımcı olmuşumdur,başarılar dilerim

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >




  • quote:

    Orijinalden alıntı: huzurluksuz

    3.soruda tepkimedeki girenleri ve ürünleri 2'ye bölüceksin yani S'ten yarım mol O2'den 3/4 mol girmiş SO3'ten de yarım mol çıkmış olucak.bu durumda 24 gram oksijen kullanılır ve biter.24 gram S'in 16'sı kullanılır ve 8 gramı artar.yani;

    A-) S tamamen harcanmıştır(yanlış,8 gram artmıştır)
    B-)11,2 L SO3 açığa çıkmıştır(doğru,yarım mol açığa çıktığından dolayı)
    C-)440 kj ısı açığa çıkar(yanlış,220 kj açığa çıkar)
    D-)48 gr O2 harcanır(yanlış,24 gram harcanır)
    E-)80 gram SO3 oluşur(yanlış,40 gram oluşur)

    anladığım kadarıyla ara sınıfsın ve yarın yazılın var umarım yardımcı olmuşumdur,başarılar dilerim

    Evet 11. sınıfım ve bugün sınavım vardı :D Cevap için çok teşekkürler :)




  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.