Şimdi Ara

Kimya - Elektroliz hakkında ufak bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
6.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kitapta şöyle bir cümle geçiyor, anlayamadım.

" Eşdeğer gram sayısı bir maddenin eşdeğer gramının katlarıdır. Örneğin 36 gram Mg, 3 eşdeğer gram sayısına eşittir. "

Mg:24, eş değeri 24/2=12 de 3 ne onu anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rancodiey -- 25 Mayıs 2014; 8:56:58 >

• Magnezyumun eşdeğer gram sayısı 12, 1 eşdeğer gram sayısı 12 gramsa, 36 gram 3 eş değer gramdır. Terimleri doğru mu kullandım bilmiyorum ama anlatmak istediği bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proopiomelanocortin -- 25 Mayıs 2014; 9:40:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyalik

Magnezyumun eşdeğer gram sayısı 12, 1 eşdeğer gram sayısı 12 gramsa, 36 gram 3 eş değer gramdır. Terimleri doğru mu kullandım bilmiyorum ama anlatmak istediği bu.

bu oran sadece Mg için geçerli o zaman? Bi de sorularda böyle şeyler çıkmıyor sanırsam ilk kez gördüm çünkü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rancodiey

quote:

Magnezyumun eşdeğer gram sayısı 12, 1 eşdeğer gram sayısı 12 gramsa, 36 gram 3 eş değer gramdır. Terimleri doğru mu kullandım bilmiyorum ama anlatmak istediği bu.

bu oran sadece Mg için geçerli o zaman? Bi de sorularda böyle şeyler çıkmıyor sanırsam ilk kez gördüm çünkü?

Alüminyum'un 27/3'ten 9'dur mesela. 1 eşdeğer gram sayısı 9 gramsa 27 gram 3 eş değer gram oluyor. Ben de pek görmedim böyle soru. Örneğin 1 Faradaylık yük geçirildiğinde elde edilen Mg kaç gramdır dediğinde tepkimeyi yazmadan direkt olarak 1/2 molden 12 gram diyebiliyorsun, başka yararını görmedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rancodiey

quote:

Alüminyum'un 27/3'ten 9'dur mesela. 1 eşdeğer gram sayısı 9 gramsa 27 gram 3 eş değer gram oluyor. Ben de pek görmedim böyle soru. Örneğin 1 Faradaylık yük geçirildiğinde elde edilen Mg kaç gramdır dediğinde tepkimeyi yazmadan direkt olarak 1/2 molden 12 gram diyebiliyorsun, başka yararını görmedim.

Anladım çok teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.