Şimdi Ara

Kim Milyoner Olmak İster? Mülakatlarına Çağrıldım... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
84
Cevap
3
Favori
114.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

telefon joker hakkına beni yaz, para kazanırsan %10 komisyon alırım

düzenleme: konu eskiymiş ya la

• Başvuruya çağırılanlar başvuru formlarında sorulara nasıl cevap verdiklerini yazarlarsa iyi olur :)
  • Ne mal insanları çağırıyorlar az önce bi kız çıktı üni okuyor ama 1 gr bilgisi yok.
    Benim gibi kültürlü insanları çağırmıyorlar.
  • Çok eminsen joker kullanma en az 125 bin alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin.

Aramadılar

beni de mülakata cagirdilar,bu carsamba için,gidip gitmemekte kararsızım,ben de sizin gibi Ankara'dayım. Sizin netice ne oldu cok merak ettim ?
  • netice alinti yaptiginiz iletide gizli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence gir fırsatı kaçırma elenme işine gelirsek emin ol ilk soruda bile elenleri 1 2 hafta sonra herkez unutuyor yeterki youtube veya sosyal medya düşmesin video on prof vardı fizik prof ü 3 soruda elendi ama adam unutuldu giitti
  • bende başvurdum bakalım haber gelecek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin.

netice alinti yaptiginiz iletide gizli

Hocam merabalar, bende daha yeni başvurdum yarışmaya.
    Mülakatlarda nasıl şeyler soruyorlar sözlü olarak? Siz başvuru formuna nasıl şeyler yazdınız? Yaşınız kaçtı?

Hani merak ediyorum, ne tarz insanları alıyorlar, bilgiye mi hobilere mi ağırlık veriyorlar yoksa ilginç karakteristik özellikler puan kazandırır mı kişiye?
    Başvuru mu yaptım ama cevap gelmezse farklı bir başvuru daha yapacağım. Sorularım bunun için.
  • Seyirci olarak katılım var mı peki? Yoksa herkes yarışmacı yandaşlarından mı?
  • benide bugün aradılar, yarın derse girmeyip atv binasına gidecem bakalım beğenecekler mi beni.
  • yarin 19 a kadar aramazlarsa benimde 3 saatim bosa gitmis demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanbey

yarin 19 a kadar aramazlarsa benimde 3 saatim bosa gitmis demektir

Merhaba
    formu doldurduktan kac saat gun sonra gorusme icin cagirdilar .

• quote:

Orijinalden alıntı: komikolojimsi

quote:

Merhaba

1.5 ay

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: komikolojimsi

quote:

Merhaba

1.5 ay

Tesekkurler

• internette buldum güzel bir yazı:

Bugün randevusuna geç kalan bir hasta
    "Kusura bakmayın İstanbul'daydım, Kim Milyoner olmak ister yarışmasına katıldım" dedi
    "Nasıl katılınıyor, zor oldu mu?" diye sordum
    "İnternet sitesinden öylesine form doldurmuştum. İki hafta sonra telefon edip çağırdılar. " dedi
    "Ne kadar kazandınız" diye sordum
    "Yarışamadım ki... Önce 260 kişiydik. Herkesle yarımşar dakika görüştüler. O arada tipine falan bakıyorlar. Sonra seçilenlere bir sınav yaptılar. Sorular bayağı zordu. Ben 20 sorudan 10 sını yapmışım, çok iyiymiş. Söylediklerine göre bu sınavı bilmediğin konuları tespit edip gerekirse o konulardan sormak için yapıyorlarmış. Sonra editör, yapımcı, yönetmen üç kadın bir daha görüşme yaptılar." dedi
    "Hepsi kadın mıydı?" diye böldüm
    "Evet hepsi tipik Nişantaşı kadınlarıydı. İnsanı hiç önemsemiyorlardı. Genelde öyle bir tavır vardı zaten. Makyözler mesela seni oturtuyorlar, hiç sormadan yüzünü boyuyorlar, pembe rujlar sürüyor, kafalarına göre nişan başı yapıyorlar. İtiraz edecek oldum, bu televizyon makyajı dediler. E bir milyon ikiyüzellli bin kişi başvurmuş, sırada bekleyen çok." dedi

"Makyaj yaptıklarına göre seçildiniz yani" dedim
    "Evet sabah saat 9 da stüdyoda olmam söylendi. Format gereği mutlaka bir de yakının olması gerekiyormuş. İstanbul'dan bir arkadaşıma rica ettim, benimle geldi. Sabah bizi ayırdılar, yarışacak 19 kişi bir odada , yakınlar salonda izleyici olarak akşam sekize kadar bekledik. Bir haftalık programı toptan çekiyorlarmış" dedi
    "İçerde ne yaptınız o kadar saat? Yiyecek, içecek verdiler mi" diye sordum
    "Sohbet, muhabbet. İçerden sorular duyuluyordu, onlardan konuştuk. Başımızda editör vardı zaten. O sürekli bizi izleyip kimin katılacağına karar veriyordu. Bir de ilgimi çeken; herkes telefon jokeri için evde teşkilat kurmuş. Bilgisayarlar hoperlörler tanıdıklar hazır bekliyormuş. Editör de 'İsterseniz yakınlarınızın Google'da arama yapabilmesi için kelimeyi kodlayabilirsiniz' dedi. Yani onlar da bunu teşvik ediyorlardı. Öğleyin karavana verdiler, masada bisküvitler ve su vardı" dedi

"Size sıra mı gelmedi?" diye sordum
    "Aslında bizim gurup pek başarılı değildi. Zaten hep şık, güzel ama tıntın gençleri seçmişler. 40 yaşının üstünde 2-3 kişi vardı. Çoğu bir milyara varmadan elendi böylece 20 kişiden 14'i yarışabildi. Bir kişi 125 milyar kazanınca 'Artık para vermezler' dediler, çünkü her gün vermeye razı oldukları belli bir miktar varmış." dedi
    "Kenan Işık'ı gördünüz mü?" diye sordum

"O geleceği zaman büyük olay oluyor Kenan Bey geliyor kaçılın diye koridorlar boşaltılıyor. Emekli polis gibi bir koruması var onunla geziyor, kimseyle konuşmadı." dedi
    "Kalan 6 kişi bir dahakine çağrılmıyor muymuş?" dedim
    "Hayır her hafta taze 250 kişi çağırıyorlarmış. Harcadığımız para ve zamana yazık oldu. Editör bizi uğurlarken 'Nasibinizde varsa mutlaka yine çağrılırsınız' dedi, yani kendilerini ilahi bir güç olarak görüyorlar." dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: FENOMEN_FB

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

"Hayır her hafta taze 250 kişi çağırıyorlarmış. Harcadığımız para ve zamana yazık oldu. Editör bizi uğurlarken 'Nasibinizde varsa mutlaka yine çağrılırsınız' dedi, yani kendilerini ilahi bir güç olarak görüyorlar." dedi

Ha ha ha :) o ne öyle ya ekmek gibi taze falan , beni de birkaç gün sonrası için mülakata çağırdılar hayırlısı olur inş.

Ben de pazartesi günü için mülakata çağrıldım. Bilgi toplamaya çalışıyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendinibil

quote:

Orijinalden alıntı: FENOMEN_FB

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Ha ha ha :) o ne öyle ya ekmek gibi taze falan , beni de birkaç gün sonrası için mülakata çağırdılar hayırlısı olur inş.

Ben de pazartesi günü için mülakata çağrıldım. Bilgi toplamaya çalışıyorum. :)

Beninde bugün aradılar. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Ankara'dan gitmeye değer mi acaba? diye düşünüyorum.

• bol şanslar!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alın size çıtır çıtır, taptaze bir eleme deneyimi de benden.
    Şimdi bende bir kaç hafta önce elimde ipad le hem yarışmayı seyrediyorum hemde internette gerziniyordum. Acaba mı derken hadi bir başvurayım hissiyle başvurdum. İşte bir kaç hafta içinde bir hanım kız aradı "atv kim milyoner olmak isterden arıyorum şu gün şu saatte mülakata bekliyoruz" diye. Çevremin manyak mısın oğlum ne işin var orada telkinlerine rağmen, iş yerime de çok uzak olmadığı için gidelim bakalım dedim. (galiba herinsanın içinde gizli bir "ajdar" yatıyor) Aslında yıllar evvel televizyonculuğu ucundan tatmış ve tövbe haşa "Allah bir" deseler inanmamanız gereken yerlerdir tv ler. Herşey dümendir. Ama dedim ya ah o içimdeki ajdar...Güvenlikten isim cisim verip binaya girdiğiniz de bekleme salonunda bekleyen tipleri görünce zaten danışmaya bir şey sormama gerek kalmadan bir yere oturdum. Beklerken bir şeye dikkat edin, hani yarım saattir oturuyorum şöyle bir pantolonu düzelteyim diye ayağa kalktığınız an yerinize biri oturmuş olabilir. Ben basma fistanlı başörtülü, bildiğin köy tiplemeli (yanlış anlaşılması sakın, yerme için falan değil tipleme gözünüzde canlansın diye böyle bir tanım yaptım) teyzenin yanına oturdum. "Vay be bu teyze de çağrılmış" derken baktım teyze ağlıyor. Lan niye ağlattılar kadını ne soruyolar mülakatta acaba derken bi baktım kadıncağız meğer Müga Anlı nın programından çıkmış. Öyle dramatikmiş ya o kadının programı. Bu kadıncağızda fenalaşınca dışarı almışlar. Ben bi rahatladım tabi.
    Salondaki tipler çok orijinal. Hani bak o kadar başvuru var ama herkesi değil beni çağırdılar tezinizi orada çürütebilirsiniz. Her telden insan var. Bana en trajik gelenlerde ellerinde çanta anadoludan gelen milyoner adayları vardı. (niye trajik olduğunu görürsünüz birazdan)
    Neyse 1-1.5 saatlik bir gecikmeyle kurt adam tipli bir delikanlı gelip "şu şu saat randevuları beni takip etsin" deyip, sizi üst kata alıyor. Ufacık bir odaya herkesi oturtup bekleyin diyor. Bu arada beklediğiniz bölgenin kanalın idari kısmı olduğunu anlıyorsunuz. Ama es kaza bir yangın çıkarsa çatır çatır yanarsınız haberiniz olsun çünkü yangın şartlarından hiçbiri yoktur orada. Aaaa, dur bunu yazdıktan sonra itfaiyeye şikayet edeyim onları iyi aklıma geldi. Nerede kalmıştım, odada derin bir sessizlik içinde, cenaze evi kıvamında otururken kurt adam bir kez daha gelip beş kişi alıp başka bir bölüme götürüyor. Bu bölüm mülakatın yapılacağı bölüm. (mülakat deyince de bi b.k sanmayın, "adınız soyadınız telefon numaranız biz sizi ararız" babında 45 saniyelik bir görüşme. İşte beni de çağırdı kurt adam gitti bekleme yerine. O yerde milyoner programının alanıymış. 3 oda var. Herkes bir odada görüşüyor. Ben de hayattan bezmiş, odası dumana, masası küle boğulmuş bir hanım ablayla görüştüm. Aynı yukarda yazdığım minvalde 30-45 saniye arası sürdü çıktım. Aşağı indiğimde yenbi görüşmeler için bekleyen milyoner adayları vardı. Hee bu arada abla, "yarına kada.." derkenben sözünü kestim "biliyorum, biliyorum aradınız aradınız aramadınız memnun olduk şeklinde. baaaaay" deyip çıktım. Efendim, şehir dışından gelenler aynı gün, istanbuldakiler ertesi güne kadar aranıyormuş hesaaabı.
    Neyse olayı anlattığım kardeşim "oğlum seni demokrasinin mezesi yapmışlar. Atv zaten batakta zorla para topluyorlar milletten, b,de yabancıulara para mı dağıtacaklarr. gidenlerin hepsi cast" diye maytap geçti. Bende "biliyorum oğlum" desem de içimdeki mahcubiyetle kendimi bozmamaya çalıştım.
    Ertrsi gün saat 18.00 gibi baktım telefon çalıyor, telefondaki bizim kurt adamın sesi. (sesleri kolay kolay unutmam da) İşte yarın yine bekliyoruz şu saatte hesabı. Kardeşimin de telkinleriyle bizi demokrasi mezesi yapacaklarını bildiğim için "bakarız kısmetse geliriz canım" tarzı bi konuşmayla kapattım telefonu. Gerçekten de ertesi gün başlamasına yarım saat kalasıya kadar gitsem mi gitmesem mi, acaba boşuna mı gidiyoruz kafaları bende. Sonra yürü git lan dedim.
    Bu sefer bekleme salonundaki tipler biraz daha rafine hale gelmişti. Yani kızlar falan düzelmişti. Erkeklerde aynı yarışmaya çıkan tiplere dönmüştü. Randevu saatine 20 dakika gecikmeyle kurt adam çıktı yine piyasaya. Şu şu saat randevuları beni takip etsin dedi. Beklediğiniz salonun sonunda "büyük stüdyo" yazan yere aldı Bizi. Baktık aaa kenan abinin yarışma stüdyosu. Bizi ultra rahatsız seyirci platformuna aldılar. "Lütfen aralıklı oturun sınav olacaksınız" tripleri. Noluyoruz lan falan oldum, aralıklı oturun birbiribize bakmayın. Külyutmaz da gelir mi acaba derken, Hacivat kılıklı genç bir kardeş geldi. Bu arada atv binasına girdikten itibareb bir birey değil, bir saksısınız aklınızda olsun. (erol büyükburç diyodu ya hani ben saksı gibi durmam deyü) heh aynı öyle saksısınız. 20 soruluk bir test dağıtıldı. İşte osurukta hangi gazlar bulunur, bir kaplumbağanın azami hızı kaç km dir minvalinde sitindirik sorular. Sınav bitince topluyolar (kalemleri de alıyolar ha sakın vermemezlik yapmayın "kalem nerde" diye bi coşıcoşuveriyolar gari)
    Neyse hacivat abi hemen oracıkta kontrol ediyo sınavları. Sonra bitti heral derken bize hiç bir şey söylenmeden kaşımıza d abir sonraki grup geldi. Onları da sınav yaptılar gözümüzün önünde. Çok acıklıydı falan dhehehe Neyse hacivat abi yine kontrol etti ve bastı gitti. Başımıza gencecik bi staciğer kızcağız kaldı. İlk 15 dakikadan sonra herkes birbiriyle akraba olmaya başladı. Sen o soruya ne dedin ben böyle dedim falan. Gidip yarışmacı koltuğuna oturup deneyenler falan çıkıyo. Makara bi yer. Ben şahsen kimseyle muhattap olmadım.. Çünkü bana yapmacık geliyo bi daha hayatta görmeyeceğim insanlarla vıcık vıcık muhabbet. E ben evliyim ordaki kızlardan birine de yazamam. O zaman ne diye vaktimi harcayayım dedim uyukladım. Bu arada wc ye giderken bile izin istiyo insanlar. Bize hiçbir açıklama olmadan, kimse de bir b.k sormadantam 2 saat evet 120 dakika orada oturduk. Öyle de pis bişey ki. Atar yapıp basıp gitsen "lan bu kadar bekledim ya şimdi alırlarsa" oluyorsun.
    Salonda mesela trabzonlu veya rizeli olduğunu sandığım (sırtına o bölgelerin peştemalini sarmıştı) başörtülü sanırım hafif karadeniz şiveli bir teyze vardı. Bu teyzeyi seyredesiniz 1-2 hafta içinde kesin. (niye kesin dediğimi de görürsünüz)
    Bi de öyle bi havadalar ki "kalabalığı gördün, beğenmiyorsan git. senin yerine adam çok" muamelesi. Hani camilerde herkes aynı saftadır ya zengini fakiri. Burda da herkes saksı. O muamele.
    Derken yine kurt adam belirdi 2 saatin sonunda ve bizi aldı bir önceki mülakat için beklediğimiz g.t kadar odaya götürdü 20 küsur kişiyi. Artık bende figürasyonu kurban gidiyosun oğlum hissi baya baya kuvvetlenmeye başladı. Yani seçilecekler belli. Ama mesela bakın ben yaşadıklarımı burada anlatıyorum. Siz de diyorsunuz ki "nasıl yani lan işte baya baya seçme var". Ben de diyorum ya biz demokrasinin mezesiyiz diye. Neyse günahlarını almiim.
    Nerde kalmıştım, g.t kdar odaya sığmadık tabi dışarda falan kaldık. Bu arada odanın içi kankagiller salonuna döndü. Lan ne ara o kadar kaynaştınız. Ailesini anlatan bilmemnesini anlatan. Bi kısır, çerkez tavuğu eksik içerde. Ben dışarda kaldım. Gelip geçen çalışan kızlar var etrafta. Kızlarınhava binbeşyüz ama bahçelievler, halkalı güzeli cinsinden. Yani dergileri yakından takip edip şekil yapmaya çalışmış ama özü belli. (ya da ben anlıyorum)
    Neyse yine oradan beşer beşer gelip kurt adam çağırıyor sizi milyoner in bölümüne. Bu sefer odaya yine yalnız giriyosunuz ama bu sefer odada 4 abla var. Kamerada var el kamerası bi tane. Ablalardan biri yapımcıymış sonradan araştırdım. AMa internetteki resimleri daha zayıf, yıllar pek adil davranmamış ablaya.
    Bu sefer mülakat size bağlı olarak 1.5 dakikadan 4 dakikaya kadar çıkabiliyor. Ne soruluyor derseniz; biraz kendinden bahset, hedefin nedir falan. Bide kaç doğru yaptın sınavdan falan hikayesi.
    Şimdi gelelim benim orada yaşadığım olaya. Efendim kurt adam beşer beşer mülakata çağırırken staciğer kızcaazlardan biri geldi. Kurtadama dediki "bilmemneyi çağırdın mı" Akıllı kızım ismi unutmamak için avucuna yazmış. :) Baktım o bilmemne abla bizim trabzonlu veya rizeli abla. İlk onla görüşüldü zaten. Abla görüşmeden çıktıktan sonra içimdeki sharlock durmadı tabi. Bende ablanın peşinde aşağı indin. Baktım güvenlik ablayı tuttu elinden kapıya kadar geçirdi etti. Ooooh dedim hayırlı işler. Neyse seyredersiniz ablayı işte bu aralar. İsmi "f" ile başlıyodu sanki ama hatırlayamıyorum ya. Zaten tip çıksın anlarsınız.
    Kurt adam dediki bundan sonra daha mülakat yok. Aranırsanız 1 ay içinde bir perşembe aranırsınız. Eğer aranmazsanız siz zaten hiç aranmamıştınız ki diyor.
    En son yaşadığım olayla, aklımda kardeşimin benle geçeceği t.ş.k laflarıyla ayrıldım atv den.
    Ve ben dediğim gibi televizyonculuğu yaşamış, piyasadan çokça eşi dostu olan biriyim. Zaten onlardan hiçbirine anlatmadım ki olayı t.ş.k malzemesi olmayallım diye. Neyse ben bunları bilmeme rağmen oraya gittiysem, benim garip Anadolu insanım nasıl gelmesin. Ama ben insanlık görevimi yapıyorum. Demokrasi mezesi olmayn lan oğlum boşuna. Yarışmaya çıkacakların hepsi zaten belli. Hee, onlarda sizle elemeye geliyorlar. Çünkü "aa bak ben bu adamı/kadını gördüm bizim elemedeydi" diyorsunuz siz de çevrenize. Anladın mı muhabbeti?
    Özellikle anadoludan çağrılan kardeşler, iyi kötü geldi-gitti, yedi-içti, bekledi falan 300-400 lira yersiniz. Günah lan. Bak o parayı yine ayır, yarışmada kazanmış gibi harca daha güzel. İstanbuldan çağırılanlar da...; ne bilim lan gitmeyin işte. Dümen bu işlerin alayı. Acun'un yaptığı da öyle diğerlerinin de öyle hepsi öyle.
    He istanbula gelmek için ailemizin vermiyor bu iş vesile olur işte sana ne lan derseniz de gelin o zaman da görün ebenizin atv sini derdim bende..
    sevgiler...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.