Şimdi Ara

Kickstarter Çılgınlığı ?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar konu adı üstünde kickstarter.
    Özellikle son birkaç yıldır iyiden iyiye gerçekten güzel ve hoş projelerle çıkmaya başladı insanlar kickstarter arenasına. Bunlardan kimileri büyük beklenti oluşturdurlar ama sonrasında fos çıktı (bknz. ouya) bazıları ise gerçekten başarılı olma konusunda emin adımlarla yollarına devam ediyorlar. Hatta son günlerde gördüğümüz ev boy 3D Printer da bu konuya verilebilinecek güzide örnekler arasında. Benim kickstarter projeleri arasında gördüğüm ilk ( ve bence en önemlisi ) herhangi birimizin herhangi bir anda aklına gelen ve "Keşke bu böyle olsa ne güzel olurdu varya şimdi." dediğimiz şeyleri önümüze getiren deyim yerindeyse yürek yeyip gelmiş bağımsız insanlar olması. Bazıları cidden yatırımcı olsa da insanların buradaki projelere itimat etmesinin bence en önemli sebebi, gerçekten hayal ettikleri bazı şeyleri karşılarında gördüklerinde "İşte aradığım şey tamda bu!" demeleridir. Yine son zamanlarda çıkan ev boy 3D Printer üzerinden gidersek, ben inanıyorum ki çoğumuz gerçekten böyle bir şey düşündü. "Şu bizim evde bi 3D printer olsa da şu karakterleri/parçaları/amblemleri vs vs bassak ne güzel olurdu." dediğimiz için gerçekten hoşuma gitti peki benim size bir sorum olacak: önümüzdeki yıllarda yine kickstarter veya başka yollarla ama yine bağışlarla herhangi bir proje bugün günümüzde büyük şirketlerin yaptığı ürünlerden veya yeniliklerden daha büyük bir ses getirebilir mi? Yani bu kickstarter olayının bir sonu var mı yoksa insanlar kafasındaki şeyleri gördüğü sürece destek olmaya devam edecekler mi? Özellikle forumdaki rütbeli arkadaşların fikirlerini ekstra merak ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.