Şimdi Ara

KIBRISA DÜŞENLERE TAVSİYELER (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
4
Favori
56.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İç çamaşırı konusunda kimse cevap vermedi ana konuya,burda sorayım birde sana sen herşeyimize cevap verdin şimdi iç çamaşırı konusunda renk çok mu önemli yani benim valide almış böyle fıstık yeşili atlet ama internette baktım daha sarımsı diyorlar.Birde atlet yasak fanila olacak diyorlar kafam karıştı bu konudada.
  • İlk sayfada cevaben yazdım hocam size
  • Kırarım Boynuzunu İblis kullanıcısına yanıt
    hocam sadece bir tek problem kaldı aklımda. biz şimdi balıkesirden gideceğiz kıbrısa. uçakla mı yoksa gemiylemi sorusuna herkes uçak cevabı veriyor. 27 sinde acemi biteceği söyleniyor. hemen sonrasında uçak bileti nasıl alacağız? neye göre yani. biliyorsun son zamanlar alınca kazık oluyor bayağı :) ayrıca 20 kg bagaj hakkımız var uçakla gidersek. tahminimce 30 kg civarı ağırlığımız olacak. bir sorun çıkarırmı bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhadss

hocam sadece bir tek problem kaldı aklımda. biz şimdi balıkesirden gideceğiz kıbrısa. uçakla mı yoksa gemiylemi sorusuna herkes uçak cevabı veriyor. 27 sinde acemi biteceği söyleniyor. hemen sonrasında uçak bileti nasıl alacağız? neye göre yani. biliyorsun son zamanlar alınca kazık oluyor bayağı :) ayrıca 20 kg bagaj hakkımız var uçakla gidersek. tahminimce 30 kg civarı ağırlığımız olacak. bir sorun çıkarırmı bu?

Gerçekten kısa dönemlerin sevk işlemlerini bilmiyorum. Onun için kuaura bakma.

Bagaj ile ilgili. O kadr fazla şey olmaz. Yani uzun dönem olarak versikleri şeylerin çoğunu usta birliğine götürmedim. Kişiael eşyanız belirler bu oranı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizlion

28.mknz p.tüm 29.inci mknz p.a 1.inci mknz p.tb 3.üncü mknz p bl (zma) magosa
    sınıf:piyade sizce burası nasıl hocam?iktisat mezunuyum...beni nereye alırlar burada?

zma aracı ile ilglenmek üzere görev alıyorsun, mağosa çıkarma sahilinde yeriniz- gülseren bölgesi diye geçiyor.

magosa en yaşanabilir şehir kıbrısta benim en sevdiğim tabi daha az turistik ama buna göre girneye göre daha ucuz.

benim bildiğim çok sıkı bir birlik değil en azından 14. zırhlıya göre.
    hocam o zaman son bir sorum olacak sizide rahatsız ediyorum ama :) akşam 10 da lefkoşada alsam inzibatlar götürürmü beni yoksa kimse olmazmı? iznin son günü(30 kasım) yada pazar günü erkenden gitsem(29 kasım) olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhadss -- 26 Ekim 2015; 15:11:17 >
  • Serhadss kullanıcısına yanıt
    Acemi birliğinden alacağınız evrakta dağıtım izni bitiş tarihi ne gözüküyorsa odur. 29 yazıyorsa 29'unda kıbrısa giriş yapmanız lazım. Eğer 12'ye kadar teslim olmayıp ertesi gün teslim olursanız 1 gün geç geldi yazılır. Ancak havaalanındaki inzibatlar tarafından alay ve taburunuz aranırsa bir şey olacağını zannetmiyorum. En fazla alaya gider gece orada kalır sabahta taburunuzdan bir araç ile sizi aldırırlar. Burada önemli olan hudut geçiş belgenizi saat 12'yi geçmeden kaşeletmeniz lazım havaalanında.

tamamdır o zaman ben esnek olarak pazartesi günü 30 kasıma esnek bilet alıyorum. akşam 10 da orada olacağım yani 12 den önce olduğundan bir sıkıntı çıkmaz herhalde. eğer sıkıntı olacağını farkedersem 1 gün öncesine aldırırım bileti. sanırım hepsi bu kadar şimdilik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhadss

tamamdır o zaman ben esnek olarak pazartesi günü 30 kasıma esnek bilet alıyorum. akşam 10 da orada olacağım yani 12 den önce olduğundan bir sıkıntı çıkmaz herhalde. eğer sıkıntı olacağını farkedersem 1 gün öncesine aldırırım bileti. sanırım hepsi bu kadar şimdilik :)

Kardeşim, acemilikten alacağınız kağıt üzerinde askeri personel olduğunuz yazmakta yani girerken pasaport / kimlikten ziyade bu belge esas, birde normal bir pasaport kontrolden geçmiyorsun asker olanın ki ayrı ve direk orada alıyorlar 12- 03:00 fark etmez, bence riske atma geç gidip hem taksi tutsan 80-90 bir ikincisi inzibat yakalayacak olursa ustalığına kayıdınız yok ciddi sıkıntı çıkar gezmek için geç gidiyorsanız..
  • Hocam benimde acemilik Ankara Mamak Mebs çıktı usta birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 28İNCİ TOP.A.2 NCİ TOP.TB.KH VE KH.HİZ.BL. LEFKOŞA çıktı burasıyla ilgili bilgi vermen mümkün müdür acaba bu arada makine mühendisiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safetstra -- 26 Ekim 2015; 17:48:20 >
  • N0M4d N kullanıcısına yanıt
    29 a aldım hocam bende biraz tereddüt ettim. sonra en iyisi o tariheydi :)
  • 28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 28'İNCİ MKNZ.P.A. KH. VE KH. TK. / MAGOSA

BURASI HAKKINDA BILGI VE BURADA HANGI GOREVI YAPABILECEGIM KONSUUNDA BILGI ALABILIRMIYIM?

MESLEGIM SIGORTACILIK ( GEREKIRSE CAGIR MERKEZI DIYEBILIRIM ) .

tEŞEKKÜRLER.
  • benim valide gitmiş birsürü eşya almış askerlik malzemeleri satan yerden.Ben sana hepsini yazayımda gereksiz orda verilen şeyler varsa getirme dediğin yada eksik varsa yazarmısın ?

asker yeşili fanila ve don(bazıları forumda yeşil olmuyor sarı falan demişler ama bu sarı ile yeşil arası bişey tam bilemedim o yüzden)
    bot boyası,kirli-temiz torbası,içlik yeşil-sarı arası renk,aynı renk çoraplar,mavi havlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: I need $

benim valide gitmiş birsürü eşya almış askerlik malzemeleri satan yerden.Ben sana hepsini yazayımda gereksiz orda verilen şeyler varsa getirme dediğin yada eksik varsa yazarmısın ?

asker yeşili fanila ve don(bazıları forumda yeşil olmuyor sarı falan demişler ama bu sarı ile yeşil arası bişey tam bilemedim o yüzden)
    bot boyası,kirli-temiz torbası,içlik yeşil-sarı arası renk,aynı renk çoraplar,mavi havlu

Hepsini acemilikte veriyorlar. Ancak dağıtımda eve uğramayacaksanız yanınızda götürün. Yok eve uğrayıp öyle gidecekseniz acemilikte götürmeye gerek yok bence. Ustaya götürürsünüz.

Millet pis donu bile çalıyor malum

• acemi mebs mamak/ank
    usta: 39 UNCU MKNZ.P.TÜM. 50 NCİ MKNZ.P.A. 2 NCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

nasıldır hocam bilgin varmı
    hocam tedaşda elektrikciyim yüksek gerilim altında çalışma belgemde var (kimlik şeklinde) onuda görüreyim mi faydası olurmu çalışırken işletme okudum b ehliyet +src2-4 var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxwell15 -- 27 Ekim 2015; 20:23:53 >
  • Hocam benimde acemilik Ankara Mamak Mebs çıktı usta birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 28İNCİ TOP.A.2 NCİ TOP.TB.KH VE KH.HİZ.BL. LEFKOŞA çıktı burasıyla ilgili bilgi vermen mümkün müdür acaba bu arada makine mühendisiyim.

• Bizde soralım bari kendimize bi devre bulamadık

28.Mekanize P .Tüm. 61. P.A. Tow Bl MAGOSA

• konuyu hortlatıcam ama beyler bugun mebs egıtım komtanlıgından cıktım daha usta kıbrıs lefkosa 28 mekanıze pıyade tümeni 230 .piyade alay komutanlıgı bilen varmıdır hakkında bılgısayarcı olan 2 tane unıversıye okudum hacettepe bılgısayar programcılıgı 2 senelık 4 senelık işletme okudum meslegımde telefoncuyum turkcel yetkılı satıs noktam var acemıdede telefoncu yazdım sızce napmalıyım meslek ıcın ne onerırsınız yenı asker olan arkadasların tavsıyelerıne ıhtıyac duyuyoruz dedeler bıze yardım edin ...
  • 28. mekanize piyade tümeni lojistik destek komutanlığı bkm (bakım sınıfı yazıyor onunla mı ilgili?) magosa kıbrıs

Sınıf olarak bakım yazıyor şimdi bakıma mı gidicem banko böyle hep anlatılırya tüm askerler dizilir komutan şunu bilenler öne çıksın der vs artık bu yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şey sadece üye? -- 19 Ekim 2018; 15:52:55 >
  • KTBK K.LIĞI TOP.A. 2NCİ TOP.TB. 2NCİ 155/39 MM.LİK K/M OB.BT. / GİRNE
    açılımı tam olarak nedir bilmiyorum o yüzden ne yazıyorsa öyle yazdım (: burası hakkında bir bilgisi olan arkadaş varmıdır acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.