Şimdi Ara

Keyf-i Azizimce Kitap Tavsiye Ediyorum... - KONU GÜNCELLENMEYECEKTİR (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.244
Cevap
57
Favori
33.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Sınav iyi geçmiş keyifler yerinde

Alıntıları Göster
    Evet iyi geçti. Hatta dünkü de çok iyi geçti. Sadece yarınki sıkıntı. Adam uyuz. Milli Savunma Üniversitesine geçti geçen sene ama sırf konuşmak fırsatını kaçırmamak için bize de derse geliyor. Bir de ne yazsan beğenmez. Öyle bir adam. Allah yardım ede de şöyle bir 70-80 verse. Zaten daha üstünü de kimseye vereceğini sanmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Evet iyi geçti. Hatta dünkü de çok iyi geçti. Sadece yarınki sıkıntı. Adam uyuz. Milli Savunma Üniversitesine geçti geçen sene ama sırf konuşmak fırsatını kaçırmamak için bize de derse geliyor. Bir de ne yazsan beğenmez. Öyle bir adam. Allah yardım ede de şöyle bir 70-80 verse. Zaten daha üstünü de kimseye vereceğini sanmam.

Alıntıları Göster
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 14 Kasım 2018; 17:57:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

-

Alıntıları Göster
    Herkesin düşük not alması demek zaten hocanın hoca olmadığı iyi öğretemediği demek. Ama bu tipler sırf mefullük olsun diye puan vermiyor. Adam atıyorum şunu soruyor; Bektaşilik Osmanlıyı nasıl etkilemiştir. Var ya istersen yeniçerilerden gir toplumsal yapıya faydasından çık ya da istersen sarapçılıklarından gir Vaka-yı Hayriye sonucu kaldırılmalarının ne kadar faydalı olduğundan bahset, fark etmiyor. Adam zaten kafasında belli bir tavan belirlemiş. Kimin ismi daha hoşuna giderse ondan aşağıya doğru sıralıyor herhalde puanları. Sana bir mail atayım da diğer puanlama teorimi söyleyeyim. Umumileşmemesi için buradan söyleyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 14 Kasım 2018; 18:17:53 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Erhan Afyoncu mu?

• quote:

Erhan Afyoncu mu?

Alıntıları Göster
    Yok. O Korgeneral zaten. Paşamız. Bizimki rütbe-i albaylıkta. Bedelli yapmış zamanında. Göğsünü gere gere ben antimilitaristim der. Takık bir şekilde Yeniçeriliği savunur. Sultan Mahmud'a ana avrat düz gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 14 Kasım 2018; 18:19:45 >

• quote:

Yok. O Korgeneral zaten. Paşamız. Bizimki rütbe-i albaylıkta. Bedelli yapmış zamanında. Göğsünü gere gere ben antimilitaristim der. Takık bir şekilde Yeniçeriliği savunur. Sultan Mahmud'a ana avrat düz gider

Alıntıları Göster
    Bence adam realistmiş. Antimilitarist olabilir doğal ama askerliğin bu coğrafya için önemli olduğunun bilincinde ki albaylık görevini yerine getiriyor.

• Beyler size bir şey diyeyim mi?

Türk Milleti var olduğundan beri hiç olmadığı kadar okuyor.

@Kraven @Hupogrammos @vamparf @Steven Wilson @rat.planet
  • quote:

Beyler size bir şey diyeyim mi?

Modern dünya çünkü, Roma İmparatorlarıyla yarışırız şuan imkan konusunda
  • quote:

Beyler size bir şey diyeyim mi?

O okumanın büyük bir kısmı şişirme olsa da nihayetinde doğru, her sene daha da artıyor bu oran. Şişirme yani balon olma kısmı ise test kitapları satışlarının da bu listelere dahil olması ve pek güzide wattpad edebiyatı denen zırvalığın neredeyse milyonlar satması. Ha yoksa benim binlerce ciltlik pdf arşivi oluşturabileceğim, nadir kitap kavramının ortadan kalkmaya başladığı bir imkanlar dünyasında yaşıyoruz. Aşırı yetersiz olsa da gelişmenin sebebi bu. Umarım artar tabii ki. Hiç yoktan iyidir.

• Konu açıp tartışmak istedim ama ilgi görmedi, bari buraya atayım. Burası kaliteli bir millet kıraathanesi gibi.
  • quote:

Konu açıp tartışmak istedim ama ilgi görmedi, bari buraya atayım. Burası kaliteli bir millet kıraathanesi gibi.
    Ahahaahaha. Fevkeladenin fevkinde. Zevkin doruklarında yüzüyorum şu an. Ahahaha.

Ama ne yazık ki Batı'da bu filmi çeken adamlar gibi adamlar azınlıkta. Bir medeniyet nasıl kendi kendini yer bitirir üzüntüyle izliyoruz.

Adamlar "daha çok diversity, bütün derde deva diversity" diye eylem yapıyor ne kadar yamyam varsa gelmesi için ya, böyle bir şey olabilir mi ahuhuhuh.

• quote:

Ahahaahaha. Fevkeladenin fevkinde. Zevkin doruklarında yüzüyorum şu an. Ahahaha.

Ama ne yazık ki Batı'da bu filmi çeken adamlar gibi adamlar azınlıkta. Bir medeniyet nasıl kendi kendini yer bitirir üzüntüyle izliyoruz.

Adamlar "daha çok diversity, bütün derde deva diversity" diye eylem yapıyor ne kadar yamyam varsa gelmesi için ya, böyle bir şey olabilir mi ahuhuhuh.

Alıntıları Göster
    İsmini koyamadığım duyguların tercümanı olmuşlar bu filmle Oscar, Nobel, Antalya Altın Portakal ödülü kazansalar azdır.

Batı değil de Amerika ve Kuzey Avrupa'da bunlar azınlık diye düşünüyorum. Gerçi Merkel'in hezimeti ile biraz ümit verici olsa da kazan Trump'dı.

Bundan fayda sağlasak keşke, bi soksak burnu ben de bu tiplerden olurum. Sonda niye uludun?

• quote:

İsmini koyamadığım duyguların tercümanı olmuşlar bu filmle Oscar, Nobel, Antalya Altın Portakal ödülü kazansalar azdır.

Batı değil de Amerika ve Kuzey Avrupa'da bunlar azınlık diye düşünüyorum. Gerçi Merkel'in hezimeti ile biraz ümit verici olsa da kazan Trump'dı.

Bundan fayda sağlasak keşke, bi soksak burnu ben de bu tiplerden olurum. Sonda niye uludun?

Alıntıları Göster
    Oscar, Nobel alması bir şey ifade etmez. Bu filmin bütün Avrupa'da Amerika'da ve Türkiye'de okullarda günde iki seans gösterilmesi lazım. Genç dimağları kurtarmalıyız.

Biz kurd oğlu kurduz. Huyumuz ulumak.

• quote:

Oscar, Nobel alması bir şey ifade etmez. Bu filmin bütün Avrupa'da Amerika'da ve Türkiye'de okullarda günde iki seans gösterilmesi lazım. Genç dimağları kurtarmalıyız.

Biz kurd oğlu kurduz. Huyumuz ulumak.

Alıntıları Göster
    Ben bu filmi Hollywood'a satarım. Baksana içinde trans var, biseksüel var vs. oradan da direk ödülleri toplarım sadece bir kaç ekstra şey lazım.

• quote:

Ben bu filmi Hollywood'a satarım. Baksana içinde trans var, biseksüel var vs. oradan da direk ödülleri toplarım sadece bir kaç ekstra şey lazım.

Alıntıları Göster
    Hollywood'da gene bir kaç aklı başında adam vardır. Onlara denk gelirsen satamazsın. Tavsiyem Netflix'e satman yönünde olacak.

https://pbs.twimg.com/media/DoLRx8JXcAEn3pO.jpg:large

https://twitter.com/Vantro_/status/1045628727449792517

• quote:

Hollywood'da gene bir kaç aklı başında adam vardır. Onlara denk gelirsen satamazsın. Tavsiyem Netflix'e satman yönünde olacak.

https://pbs.twimg.com/media/DoLRx8JXcAEn3pO.jpg:large

https://twitter.com/Vantro_/status/1045628727449792517

Alıntıları Göster
    İlk resim açılmadı ama ikincisine baktım. Sen de az faşist değilmişsin

• quote:

İlk resim açılmadı ama ikincisine baktım. Sen de az faşist değilmişsin

Alıntıları Göster
    İlk resim zaten sadece tweetteki resim.

Estağfurullah faşist değilim. Sadece bazı homo cinsinden olup sapiens olamamış akvamı sevemiyorum.
  • quote:

İlk resim zaten sadece tweetteki resim.

Estağfurullah faşist değilim. Sadece bazı homo cinsinden olup sapiens olamamış akvamı sevemiyorum.

Alıntıları Göster
    Tam olarak anlamadım ama o adamlar Homo Sapiens'in babası hatta biz de biraz Neandertellik var.
  • quote:

Tam olarak anlamadım ama o adamlar Homo Sapiens'in babası hatta biz de biraz Neandertellik var.

Alıntıları Göster
    Bence Sapiens'ten ziyade Erectus seviyesinde seyr eyliyorlar IQ'larına falan bakılınca bu negrlerin ve bazı Aryanilerin ve dahi Samilerin ama neyse. Burayı atsızcılar otağına çevirmeyelim şimdi. Açtırma ağzımı, döktürme inciyi

• quote:

Alıntıları Göster
    O dertellik hepimizde var yalnız. Eğer %100 Afrikalı değilsen, bilmemne kabilesinden çıkma olmadığın müddetçe dünyadaki her Homo Sapiens Sapiens'te bir miktar dertellik mevcuttur. Bazılarında daha az veya daha çok, bazılarında başka cinsler de mevcuttur hatta. Yalnız ne derteller ne diğerleri Sapiens'in babası değildir, uzaktan kuzenlerimizdir. Üstelik hiç de öyle unga bunga diye bağrışan, elde kalın sopayla mağara mağara gezen moronlar da değillermiş son çalışmalara göre. Muhtemelen dini inançları, estetik kaygıları ve bir ihtimal dilleri dahi olan bayağı bizim gibi tiplermiş.

Edit: Bu arada Nazmiciğim, sana kötü bir haberim olacak ama, bizimkiler kurt başlı sancakları ve kanlı kılıçlarla değil, bildiğin geyik ve koçla kafayı bozmuştu o vakitlerde. Hatta bazıları parstan o kadar tırsmışlar ki mezar duvarlarına bile pars çizmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 17 Kasım 2018; 22:56:26 >

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.