Şimdi Ara

Kes Yapıştır Yapılan Dosya Kuratılabilir Mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
2.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir laptop formatladım içindeki yedekleri alabilecegim harici hdd olmadıgı için laptop hddsini söktüm ve masaüstü bilgisayarıma bağlayarak 100 gb veriyi yedekledim format sonrası tekrar laptopa geri aldım fakat bilgisayarı actıgımda verileri bulamadım laptop hddsine sag tık ozellıkler yaptıgımda verinin boyutu kadar alan doluydu 130 gb kadar işletim sistemi 25-30 gb yer kaplıyor (bu arada iki bilgisayarda windows10) dosyaları bulamayınca hddyi laptopdan cıkartıp tekrar masasütüne taktım kontrol etmek için. Desktop pcde de aynı dosya boyutu vardı 130 gb kadar doluydu. windows uyarı verdı disk hatası bulunmakta duzeltmek ıcın yenıden baslatın dıye yenıden baslattıgımda laptop hddsinin bölümünü taradı L bölümü ve bilgisayar açıldıgında 100 gb veri yoktu 25 gb dolu alan var olarak gösterdi. şuan Recuva uygulaması ile Laptop hdd sinden L diski veri kurmaya işlemi başlattım.
    not : kes yapıştır yaptığım diske yeni veri yazmadım. bundan dolayı kurtarılabilir gibi geliyor.
    şimdi benim sorum desktop pc nin hddsinden kes yapıştır ile işlem yaptıgım verileri ordan da kurtarma başlatarak bulabilirmiyim ve hangi uygulamayı önerirsiniz ücretli ücretsiz. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiTaR0 -- 11 Ocak 2016; 5:59:20 >

• Dosyaları kurtardım arkadaşlar biraz konu kalabalığı gibi oldu

Recuva uygulaması ile laptop hdd sinde 3-4 saatlık tarama yaptı tek tek birsürü dosya buldu ama hiçbir işe yaramadı.
    Recuva tarama yaparken araştırmalarıma devam ettim R-Studio uygulamasını önermiş birçok insan
    R-Studio ile kes yapıştır yaptığım desktop hddsini taradım çok daha kısa sürede bütün klasörü gösterdi.
    R-Studio ile 99 gb verinin tamamını kurtardım öneririm hem hızlı hem kullanışlı bir uygulama.
  • R-studio sağlam bir program hatta teknoseyir programında biri tanıtmıştı adamın yedekleme ünitesi aşırı ısınmadan bozulmuş MFT kaydı uçmuş hdd den DVD riplerini kurtarmıştı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.