Şimdi Ara

KERBAL SPACE PROGRAM REHBER (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
12
Favori
15.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • önder kardeşim bölümlerini sabırsızlıkla bekliyorum :D hepsini aynı heyecan ve beklenti ile izliyorum :D gerçekten inanılmaz başarılı bir rehber serisi oluyor :D
  • teşekkürler şimdi yaptığım denemelerde Edzer Kerman'dan selam var, umarım bölümü çekerken de buraya gelebilirim.

KERBAL SPACE PROGRAM REHBER

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İstasyon disko topu gibi parlıyor :) Aslında ışıkların parlaklığı biraz kısık olsa daha iyi gözükür

Bir de şu bilim lab ı hakkında detaylı bi açıklama yapabilir misin? Videoda bahsetmişsin ancak iki kez dinlememe rağmen anlayamadım lab ın çalışmasındaki nüansı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 11 Ekim 2015; 19:52:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pplhntr

İstasyon disko topu gibi parlıyor :) Aslında ışıkların parlaklığı biraz kısık olsa daha iyi gözükür

Bir de şu bilim lab ı hakkında detaylı bi açıklama yapabilir misin? Videoda bahsetmişsin ancak iki kez dinlememe rağmen anlayamadım lab ın çalışmasındaki nüansı.

İçinde veri topluyor ve onları işliyor örneğin sıcaklık ölçtün sonra onu işlenmesi için lab a gönderiyorsun gönderdikten sonra işlemeye başlıyor böylece daha fazla bilim puanı toplayabiliyorsun ben aynı mekiği yapıp ayın yörüngesine oturttum ve daha ayda veri alamdım çünkü lab. da 500 birimlik bir yer var o yer doldu ayda veri toplamamama rağmen şuan 2500 bilim puanı sadece bu istasyondan geldi
    Birde şu oranı ben tam çözemedim örneğin 100 birimlik bir şeyi araştırmaya başlarsan onun bilim puanı getirisi 100 den daha fazla oluyor

Son bölümde lab. yaptığı işlemi bende anlamadım ancak lab. ın en basitçe çalışma prensibi içinde veri toplayıp onları işleyerek bilim puanı kazanmak

• 23. bölümü az önce ekledim arkadaşlar, Mun'a gidip geri gelicez ve küçücük alanda bolca bilim puanı toplayacağız. İyi seyirler..

• insanlı ilk gezegenlerarası yolculuk için tek kişilik mekik hazır. vakit bulursam bu gece bölümü yükleyebilirim.

KERBAL SPACE PROGRAM REHBER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 13 Ekim 2015; 19:22:08 >
  • Isı kalkanı ve paraşüt olan bir araçla mı ineceksiniz acaba gezgenelere ?
  • M1Abrams kullanıcısına yanıt
    kalın bir atmosferi olan gezegen ve uydulara(Eve, Laythe vb.) inerken ısı kalkanı şart. onun dışında atmosferi olan her yere paraşütle inmek en mantıklı yol tabiki. resimdeki aracı Duna için tasarlamıştım. Duna'nın atmosferi yeterli sayıda koyarsanız paraşütle inmek için yeterli, kalın bir atmosferi de olmadığı için ısı kalkanına ihtiyaç kalmıyor.

Önemli Not: Arkadaşlar bir hafta kadar şehir dışında olacağım için bölümlere ara vermek durumundayım. Sonrasında 1-2 hafta Türkiye'de olacağım. Bu sürede İzmir, Ankara ve İstanbul'da olucam. İsteyen arkadaşlar olursa görüşebiliriz. Dandik bi bilgisayarım vardı, ufak tefek. Yanıma onu aldım, KSP yüklü. Eğer çok kasmazsa rehber videolarından ayrı ara bölümler çekip yükleyebilirim.

• Merhaba bir sorum olacaktı. Uçak yaptığımda herşeyi düzgün yaptığımı düşünmeme rağmen pistte kalkış sırasında uçağım sağa sola yalpalayarak devrilip patlıyor. Sebebi ne olarabilir ki?
  • coni_storm C kullanıcısına yanıt
    selam, arka iniş takımları yere tam dik durmuyor olabilir ya da ikisinin arası dar olabilir.

• onder.t O kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık Hocam ; Videolarını izleyerek oyuna başlamaya karar verdim ilk olarak korsanla başlıyorum oyunu becerebilirsem 60 lira gibi bir ücreti varmış satın alacağım ; Oyun için değilde youtube konusunda ingilizce altyazı eklesen ve video isimlerini ingilizce olarak yenilersen çok daha geniş kitleye ulaşıp özgün video olduğu için gelirde elde edersin, emeklerin bir değer kazanır en azından
  • CnkYgT C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, satın almak için cadılar bayramını beklemenizi öneririm. Muhtemelen en az %33, büyük olasılıkla ise %40 indirim gelecektir KSP'ye..

Bir de emeğin değer kazanması için maddi bir karşılık gelmesi şart değildir. Hali hazırdaki videolar astronomi ve teknolojiye dair içerdiği Türkçe bilgiler ile yeterince değerlidir. Ancak İngilizce altyazı kısmına katılıyorum. İngilizce altyazısı olursa yabancılar içinde oldukça faydalı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 25 Ekim 2015; 10:51:59 >
  • pplhntr P kullanıcısına yanıt
    Videoları donanımhaber üzerinden izledim , Youtube'a geçip kontrol etmemiştim . Bugün kanal durumu video izlenme sayılarını kontrol ettim ve hayal kırıklığı oldu , Bu kadar faydalı bilgilerin olduğu videoların izlenmemesi ilgi görmemesi izleyici olarak beni üzdü ki çeken emek veren bununla uğraşan arkadaşımızın moralini daha kötü etkiliyordur. İponedo'yu belki biliyorsunuzdur türkçe konusunda çok uğraştı ama bir türlü başarı elde edemedi . Sonunda türkçe altyazı ekleyerek komple sayfasını ingilizceye çevirdi . Hem gelir elde etmesi hemde emeğin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için bu tarz bir değişiklik şart
  •  KERBAL SPACE PROGRAM REHBER

Her şey hazır yeni videolarını bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercuryfb -- 27 Ekim 2015; 10:53:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar güzel şeyler yazmışsınız valla. YouTube kanalında da yorumlar geliyor hadi video koy diye. dün annemin N2830 işlemcili dandirik bilgisayarında çalıştırmayı basardım oyunu. rehber serisinde farklı videolar çekip koymayı düşünüyorum Türkiye'de bulunduğum süre içerisinde.

not: oyunu almak için bu ara iyi bir vakit. cadılar bayramı zımbırtısına steamde yeniden %40 indirimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 28 Ekim 2015; 15:38:16 >
  • Çektiğiniz videolar sayesinde gaza geldim oyuna girdim herşey iyi hoş dünyadan 170 km bile uzaklaşmayı başardım ama gel gelelim bir türlü yörüngeye oturtamadım , Haritanızı açtığınızda sizde dünya etrafında görünürken dönme mesafesi, Bende direk çakılma çizgisi görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnkYgT

Çektiğiniz videolar sayesinde gaza geldim oyuna girdim herşey iyi hoş dünyadan 170 km bile uzaklaşmayı başardım ama gel gelelim bir türlü yörüngeye oturtamadım , Haritanızı açtığınızda sizde dünya etrafında görünürken dönme mesafesi, Bende direk çakılma çizgisi görünüyor

çünkü o haritaya ihtiyaç duymuyor yörüngeye oturduğunu yukardaki sayılardan anlıyorsun

Kolay bir yörünge taktiği istiyorsan 14km civarında 45 derece yan yat gözün sürekli g göstergesinde olsun gaz ayarını yap
    70 km yi geçince en yüksek noktaya olan saniye biçiminden zamana bak(apoapsismiydi periapsismiydi en uzak nokta hangisiydi unuttum zaten henüz yörüngede olmadığın için 1 tane var ) yere paralel ol o noktaya 20-30 saniye kala tam güçte ateşle yörüngeye yerleşeceksin

Çok ilkel bir yol bu istediğin yörüngeyi tutturamayabiliyorsun ve baya yakıt harcıyorsun sol alt +f12 ye basıp yakıtı sınırsız yap minik mekikler ile alıştırmalar yap zamanla mantığını kavrayıp kendi yöntemini yapabilirsiz

• Kademeli olarak gaz ayarını nasıl yapıyoruz Z ve X gaz açma ve kesme ama ayrıca bir tuşu daha var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnkYgT

Kademeli olarak gaz ayarını nasıl yapıyoruz Z ve X gaz açma ve kesme ama ayrıca bir tuşu daha var mı

soldaki shift ve ctrl tuşları ile yapabilirsin
  • merhaba önder ingilizcem az oldugu icin ayrıca ekipmanlar hakkında senin kadar bilgim olmadığı için senin kullandığın parçaları kullanmaya gayret ediyorum ama öbür ekipmanlar ne işe yarar bilmiyorum bilim ağacında yeni bir bölüm açtıgında acılan bütün ekipmanlar için bilgi verirsen bizimde bilgimiz ve ufkumuz açılır herğün kontrol ediyorum youtube ve forumu :D 24. bölüm ne zaman gelir ? neredeysen sana yakın arkadaşlar :D pc yardımında bulunabilir yeterki video cek :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercuryfb -- 29 Ekim 2015; 11:53:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.