Şimdi Ara

Kendi Stickerımızı Kendimiz Yapalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
14
Favori
93.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 192
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 40
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 gün 22 saat 16 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 14
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • [C_a_N_e_R] (40 mesaj) necoinside (18 mesaj) ASiL35 (12 mesaj) companjera (10 mesaj) ßy eXpert (8 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12 mesaj) Mobil (6 mesaj)
  • @
Giriş
    3062 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Malzemeler

1-) Fotoğraf Kağıdı - Yarı Mat (Kırtasiyelerde satılıyor, A4 Boyutunda) TANESİ 1 YTL
    2-) Yazıcı (HP'nin en ucuz modeli var bende D1360) TANESİ 60 YTL
    3-) Makas
    4-) Pritt (Parmak büyüklüğündedir, kırmızı renkte olur, yapıştırıcıdır.) TANESİ 2-3 YTL Arası. markaya göre değişiyor

5-) Netten bulduğumuz desenler TANESİ 0 YTL

Neden hazır almıyoruz?

Çünkü istediğimiz boyda istediğimiz stickerı her zaman bulamıyoruz

Neden fotoğraf kağıdı kullanıyoruz, dosya kağıdı kullanmıyoruz?

Çünkü kaliteli ve parlak olmasını istiyoruz. Normal dosya kağıdıyla renklerin soluk ve mat olmasını istmeiyoruz

Neden uhu veya japon yapıştırıcısı değil de pritt?

Çünkü uygulaması kolay ve istendiği zaman temizlenebilen bi yapısı var. Erimiş mum gibi Islak bezle çıkıyor.

Yapılışı

Öncelikle istediğimiz yazıları veya şekilleri gooogle'ın grafik motorunda aratıyoruz. Daha sonra herhangi bir resim işleme programında ölçüyoruz biçiyoruz kesiyoruz boyunu ayarlıyoruz (photoshop kullandım). Daha sonra fotoğraf kağıdına basıyoruz. Ve çıkan logoları makas yardımıyla düzgün bir şekilde kesiyoruz. Ve yapıştırmak istediğiniz yere pritt ile yapıştırıyoruz İşte bu kadar

Yapmış olduğum stickerlar

Ve yapıştırıldıktan sonra

Son Notlar

Fotoğraf kağıdında renkler çok canlı çıkıyor, normal dosya kağıdı gibi değil bunu unutmayın. Fakat fotoğraf kağıdı biraz kalın olduğu için stickerların kenarlarında beyazlıklar biraz belli oluyor. Yani diklemesine baktığınızda. Bunun da çaresi var. Siyah keçeli kalem veya pilot kalemle o çizgiden geçtiğinizde kesinlkle belli olmuyor Ayrıca makas kullanma ustalığınıza göre tribal desenlerde kesebilirsiniz Saygılar, sevgiler
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
    |

• Yüzbaşı
    774 Mesaj
    neden etiket kağıdı kullanmıyoruz _ ? _
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: brk18

neden etiket kağıdı kullanmıyoruz _ ? _

Fotoğraf kağıdı kadar kaliteli değil
    |
    |

• Yüzbaşı
    774 Mesaj
    bende hp nin etiket kağıtları vardı ( yazıcıdan çıkmıştı ) fotoğraf kağıdı sanmıştım sonradan anladım etiket olduğunu
    |
    |
    Onlar pahalı kağıtlar, bende de vardı çok güzeldi ama çok pahalılar. Normal kırtasiyelerde satılan etiket kağıtları da normal kağıt yani hiçbir farkı yok A4'ten. Ayrıca A4 boyutunda etiket olan kağıt her kırtasiyede yok zor bulunuo. Minik minik adres-etiket kağıtları var hep
    |
    |

• Er
    8 Mesaj
    bu çok mantıklı ama buradaki esas olay el becerisi bence:) kesimleri fazla olan bi etiketi kesince biras acaip görünebilio
    |
    |
    Evet ama 4 köşe olanlar çok rahat kesiliyor Kasada yapışık olan nos stickerını da keserken zorlanmadım yani o kadar da büyütmeyin yaw
    |
    |

• Er
    8 Mesaj
    bana bu stickerlardqan lazım ama orjinallerinden :) nası temin edebilirim... ati intel flan
    |
    |
    Ayrı ayrı bulamassın ancak kullanmayanlardan temin edebilirsin. Sen yapsan daha karlı olur hem :) ben yaptım işlemci ve ekran kartı stickeri çok da orjinal oldu
    |
    |

• Yarbay
    3817 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ToffieBoi

beyler gidin reklamcıya adama werin resmi adam size 1 metre genişlikte istediğiniz uzunlukta stickere baskı yapar.
    ama fiyat bişi söyleyemem...
    |
    |
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: ToffieBoi

beyler gidin reklamcıya adama werin resmi adam size 1 metre genişlikte istediğiniz uzunlukta stickere baskı yapar.
    ama fiyat bişi söyleyemem...

Başkasına yaptırcaksam niye uğraşayım gider hazırını alırım
    |
    |

• Çavuş
    46 Mesaj
    yazıcıdan direk çıktımı aldın? yok sa başka bi şeymi yaptın yazıcının programından falan.bende lexmark x1100 var yazıcı tarayıcı fotokopi dio ama fotoraf basarmı
    |
    |
    Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200) /// MSI 661FM2-V (MS-7060) (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)/// NVIDIA GeForce FX 5500 (256 MB) ekran kartı///SAMSUNG SP0411N (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) HDD/// 512mb oem ram /// lg cd-rw///samsung cd-rom///deer 300w psu (gecici olarak) intel orjinal stok fan///minton 5+1 ses sistemi/// lexmark x1190 çok fanksiyonlu yazıcı///vestel onyx modlu kasa
  • Yarbay
    3062 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Direk çıktı alsan da bir şey olmaz. Ama ben yazdırma ayarlarından fotoğraf oalrak seçiyorum ve öyle yazdırıyorum. Fakat çok fark edeceğini sanmam ;) Kağıt kaliteli olunca sorun olmuyor. Bas gitsin
    |
    |

• Yüzbaşı
    713 Mesaj
    bravo çok akıllıca güzel kesinlikle denenebilir
    |
    |
    kağıdı götürüp internet cafe de bastırcam benim yazıcı başka yerde
    |
    |
    düzgün logolar bulamadım
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: CmrHun

kasanın yanına yapıştırdığını ve turuncu nos amblemini koyarmısın.
    düzgün logolar bulamadım

Orjinal boyuttadırlar. Yani benim çıkardıklarımla aynılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [C_a_N_e_R] -- 23 Nisan 2007; 1:10:28 >
    |
    |

• Çavuş
    46 Mesaj
    boyutları nasıl ayarladaın ben birden bunları görünce heycanlandım yorum yapamadım çok güzel fiki valla bıkmıştım a4 kagıdına basmaktan ama benim kartular soguktan donmuş neyle cıkarırım blmiyorum

bi kaçtanede ben koyayım

http://www.brandsoftheworld.com/

buraya giriyosunuz alta search diyen yere istdeginiz markayaı yazıyosunuz siza fazlasıla buluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atcmoddigclub -- 23 Nisan 2007; 7:40:56 >
    |
    |
    Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200) /// MSI 661FM2-V (MS-7060) (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)/// NVIDIA GeForce FX 5500 (256 MB) ekran kartı///SAMSUNG SP0411N (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) HDD/// 512mb oem ram /// lg cd-rw///samsung cd-rom///deer 300w psu (gecici olarak) intel orjinal stok fan///minton 5+1 ses sistemi/// lexmark x1190 çok fanksiyonlu yazıcı///vestel onyx modlu kasa
  • Yarbay
    3062 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşım boyut falan ayarlamadım yukarıda verdiğim 3 logo için. Onları direk çıkarttım ve konunun başında verdiğim resimde gördüğünüz gibi oldu boyutları :) Ayrıca büyültme-küçültme işlemini ben photoshopta yapıyorum ama herhangi bir resim editörüyle de yapabilirsiniz Ve ayrıca site için çok teşekkürler işime yarayacak
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kripto para haberleri
Canlı Tv izle
Sohbet
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.