Şimdi Ara

Keenetic Viva KN-1910-01TR 1300 Mbps 5 GHz Access Point & Router / n11 / 456TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
5
Favori
5.688
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Fiber altyapı olmalı o modem.

Kullanırsın. TV+ kullanmıyorsan devredışı bile bırakabilirsin.

Hg253, hg255s sonra h267a vermişti Superonline. Baza altında durdular çoğunlukla.

Tv+ kullanmıyorum.. HG255s ile sıkıntı yaşayınca bunu verdiler ama panelde bridge mode için ayar göremedim.

• Tekilas T kullanıcısına yanıt

Gerek yok zaten bridge mode. Kablonet/Uydunet modemleri için söyledim ben onu.

Siz direk H267'ü sökeceksiniz derken aklıma geldi. Kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsunuz değil mi?

Aklıma yeni geldi. Vodafone Fiber kullanıcı adı/şifre bilgisini verirken, Superonline vermiyor. hg253s modem ile alınabiliyordu şifre çeşitli yöntemler ile.

h267a ile çözüldü mü bilmiyorum.

Lan to Wan yöntemi ile bağlayacaksınız.

h267a içinde forumda başka FW yükleyenler vardı. Araştırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 11 Kasım 2020; 13:25:50 >
  • Merhaba. Viva bütçemi aşıyor, o yüzden Extra modeline bakıyorum. Size iki tane sorum var, yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.n11.com/urun/keenetic-extra-kn-1710-01tr-1200-mbps-5-ghz-router-1427069?magaza=dea

1. Altyapım binaya kadar fiber. Dairelere ethernet kablosu ile dağıtılıyor (FTTB/Eth). Bunu alsam TT'nin verdiği modem yerine kullanabilir miyim? Yoksa köprü ile mi kullanabilirim?
    2. Extra modeli wifi repeater modunda kullanılabiliyor mu? Air için bunu açıkça yazmışlar ama Extra'da bulamadım.

@Holisticmax

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warchief46 -- 11 Kasım 2020; 13:38:9 >

• WiFi 6 (802.11ax) desteklemiyor.

• quote:

Gerek yok zaten bridge mode. Kablonet/Uydunet modemleri için söyledim ben onu.

Siz direk H267'ü sökeceksiniz derken aklıma geldi. Kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsunuz değil mi?

Aklıma yeni geldi. Vodafone Fiber kullanıcı adı/şifre bilgisini verirken, Superonline vermiyor. hg253s modem ile alınabiliyordu şifre çeşitli yöntemler ile.

h267a ile çözüldü mü bilmiyorum.

Lan to Wan yöntemi ile bağlayacaksınız.

h267a içinde forumda başka FW yükleyenler vardı. Araştırabilirsiniz.

teşekkürler.. Uzun zamandır wifi güçlendirici arıyorum zaten bu cihaz benim işimi görür anladığım kadarıyla..

şuan modeme cok yakın olmama rağmen iyi değil..

• Bunların fiber modemi yok mu? Fiberim yok ama ileriye dönük almak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pi kullanıcısına yanıt

Fiber modem aslında Viva-Giga ve Ultra. SFP girişi var. Ama modül yok Türkiye'de. Maalesef taş koyuyorlar. Yoksa direk yeşil uçlu optik kabloyu direk bu cihaza takabiliyorsunuz.

O yüzden Gpon cihazını hala kullanıyoruz evde.

• warchief46 W kullanıcısına yanıt

1- Tt modem mac adresini alın. Gerekirse klonlayarsnız arayüzde.

2- Tüm Keenetic modemleri aynı görevi yerine getirir. Router/Access Point/Repeater/Client (DSL ibaresi olan Omni ve Extra'da DSL modulasyonu vardır. VDSL modemdirler.)

Extra alabilirsiniz. Fiyatı bende şimdi gördüm. Konusunu açacağım.

• Hocam terimlerden birşey anlamıyorum. Demek istiyorsunuz fiber olan modemleri bizim ülkede uyumlu değil mi? Yani sonuç olarak fiber modemi yok mu diyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kalpakci kullanıcısına yanıt

Elinizde kaçtane AX destekleyen telefon/tablet/laptop var?

Bu arada AX olursa bir gün nolur?

Keenetic Viva KN-1910-01TR 1300 Mbps 5 GHz Access Point & Router / n11 / 456TL
  • Hocam mevcut fiber altyapıların hepsinde kullanabilirsini bu cihazı.

VDSL'i Fiber diye lanse edenler karışıklık sağlıyor maalesef. VDSL sadece rj11 kablosu ile gelendir.

Fiber ya optik yeşil uçlu kablo ile gelen yada ethernet ile eve gelen sistemdir. (FFTH / FFTB)

Cihazlarınızın fotoğrafını atın, yardımcı olalım.

• quote:

Hocam mevcut fiber altyapıların hepsinde kullanabilirsini bu cihazı.

VDSL'i Fiber diye lanse edenler karışıklık sağlıyor maalesef. VDSL sadece rj11 kablosu ile gelendir.

Fiber ya optik yeşil uçlu kablo ile gelen yada ethernet ile eve gelen sistemdir. (FFTH / FFTB)

Cihazlarınızın fotoğrafını atın, yardımcı olalım.

Fiyat Performans açısından hangisini tercih edersiniz.. viva mı extra mı.. biri 456 diğeri 300 tl

• Mercusys halo s12 almak yerine bunu alsak, çekim kalitesi daha mı iyi olur? Bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim. Fiyat olarak yakınlar birbirine çünkü.

Viva alın kupon ile 410-420'ye.

Extra 270-280'e mal edilebilir kupon ile. Extra'da kullanabilirsiniz tabiki.

Tabloyu bu yüzden paylaştım. Net farklar ve ortak özellikler hepsinde gözüküyor.

• quote:

Viva alın kupon ile 410-420'ye.

Extra 270-280'e mal edilebilir kupon ile. Extra'da kullanabilirsiniz tabiki.

Tabloyu bu yüzden paylaştım. Net farklar ve ortak özellikler hepsinde gözüküyor.

Teşekkürler Viva'yı satın aldım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekilas -- 11 Kasım 2020; 14:2:19 >
  • oziie O kullanıcısına yanıt

Konumlandırma çok önemlidir bu tür cihazlarda.

Keenetic'in kolay kurulum. 4 yıl garanti ve müşteri hizmetleri için Keenetic'ten yana tercihimi kullanıyorum son 6 aydır.

Tabloda Extra, Extra DSL dahil sonraki modelleri ana cihaz yapmanızı tavsiye ederim.

Mesh ağında Extra ve Extra altındaki modelleri tercih edebilirsiniz ileride.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 11 Kasım 2020; 14:2:59 >
  • quote:

Tabloda Extra, Extra DSL dahil sonraki modelleri ana cihaz yapmanızı tavsiye ederim.

Mesh ağında Extra ve Extra altındaki modelleri tercih edebilirsiniz ileride.

Cihazım superonline ZTE-h267A.. Router olarak kullanacağım sorun yaşamam değilmi.. Ana cihaz olarak kullanabilmem için superonline kullanıcı adı şifreyi öğrenmem lazım onuda vermiyorlar diye biliyorum

Kullanırsınız. Sıkıntı olmaz. H267a'da wifi kapatırsınız. Lan-to-Wan bağlarsınız ayrı IP bloğunda güzelce iş yapar.

• Merhaba normalde superonlineın kendi modemini kullanıyorum bu modeme aktarım yapsam superonlineın engellediği ne gibi özellikleri kullanabilirim?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.