Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.093
Cevap
358
Favori
815.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternet güvenliğinden adguardns aktifleştiriredebilirsiniz bildiğim kadarıyla ekstra uygulamada yükleyeniliyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hazır fiyat düşmüşken (389 TL) modem ihtiyacı olanların almasını tavsiye ederim.

Ürün tek kelimeyle mükemmel.
  • Bugün wifi ayarlarını kurcalarken bir şey tespit ettim...

Wifi 2.4ghz ayarlarında normalde 20/40 Mhz band genişliği ayarında kullanıyordum...

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Bu durumda iken wifi sinyali yaklaşık 83 dB. civarında idi ;

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Sonra aynı ayardan 20 Mhz seçtim ;

Bu durumda iken wifi sinyali 56 dB. olduğu gördüm ;

Hız testlerini her iki farklı ayarda yaptığımda hemen hemen aynı sonuçları aldım...

Her iki ayarlarda yaptığım denemeleri aynı noktada iken ve aynı telefon ile yaptım.

Buradan anladığım " 20 Mhz seçildiğinde daha uzak mesafeye wifi sinyali gidecektir. " diye düşünüyorum...

Extra dsl kullandan rica etsem , aynı testi yapıp sonuçları paylaşır mısınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 4 Mart 2020; 22:33:43 >

• Arkadaşlar keenetic extra 1200 modemim bugün bana ulaştı Hattım 100 mbit asus dsl n17u modem bağlıyken speedtestte 95,50 mbit çıkıyor Bu keenetic modemi takınca hız kabloda 85 mbiti kablosuzda 70 mbiti geçmiyor Akşamdan beri deli etti Var mı yapabileceğim bir ayar

• Dark Reaver kullanıcısına yanıt
    hangi servis sağlayıcı kullanıyorsunuz?

yazılım güncellemesi yaptınız mı ? stabil sürüm mü kullanıyorsunuz ?

akşam saatlerinde hepsinde yoğunluk oluyor bir de gece yada sabah deneyin...

hız testi için ;https://www.nperf.com/en/ bu siteyi de deneyin...

kablosuz testi hangi cihaz ile yapıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 5 Mart 2020; 0:29:33 >
    Arayüzde sırasıyla İnternet-DSL Bağlantısı-Ek hat ayarlarını göster-Çevrimiçi tekrar yapılandırma (OLR) kısmında bulunan BITSWAP ve SRA kutucuklarını pasif hale getirip dener misiniz?

Edit: İlk denemede speedtestte hızım bir nebze artmıştı ama şimdi gene denedim farketmedi. Modemdeki hız düşüklüğünü keenetic desteğe sordum, bakalım onlar ne diyecek?

Edit 2: Gece mail attım sabahına dönüş yaptılar. Aradılar, uzaktan bilgisayara bağlandılar. Baya ilgilendiler. Tahmin ettiğim gibi daha stabil bağlantı için SNR, hat zayıflaması değerlerine göre modemin bağlantı hızını düşürdüğünü, SNR değerinin düşürülerek aynı hızın yakalanabileceğini söylediler ki SNR değerini 3 db daha düşürerek aynı hızı yakaladık ve kopma yaşamadığım sürece bu şekilde kullanabileceğimi söylediler. Tabi bu benim gibi arayüzde mevcut bağlantı hızı eski modemden düşük çıkanlar için geçerli. Arayüzde mevcut hızı eski modemle aynı gözüküp hız testinde düşük alanların test ettiği zamanla ilgili olabileceğinden bahsettiler.

SNR değerim 5 db iken 5 dakika arayla aldığım speedtest sonuçlarım aşağıda bulunuyor. Test sırasında en ufak bir dalgalanma yok. Eski modemde SNR değerim 8 iken bu kadar stabil bağlantı alamıyordum. Şu halde bile ondan daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemil858585 -- 5 Mart 2020; 11:13:32 >

• Benimde dikkatimi çekmişti eski modemimde daha fazla hız alırken bu modemde düşüş vardı akşam deneyim fark olacak mı en son baktığımda snr değeri 8di

• Bence modem hızı düşürmüyor hattın en iyi çalıştığı değerleri otomatik algılıyor ve stabil bir bağlantı sağlamak için o değerlere çekiyor fakat SNR değerleri ile oynayabilme seçeneği sunuyor bu seçenek sayesinde hattın hızını yükseltebilirsin diye düşünüyorum.
  • sabaha kadar baya uğraştım sonunda ayarı tutturdum şuan baya iyi asus modeme göre 1 mbit kayıp var ama olsun o kadar

tam olarak neler yaptınız ?

paylaşırsanız diğer kullanıcılara da faydası olur ...
  • 370 e bende aldım kururum kolay sadece wireless modem ismini değiştirmek uğraştırdı teknolojiye uzak kalmısız. +1 yıl garanti için mail attım sayfasını bulamayınca. Ama çok şık bir modemmiş

• Arkadaşlar kurulum aşamalarını yaptım en son wifi ismi ve şifreside belirledin ama ip vermiyor anlamış değilim nerede hata var modem üzerinde 3 ışık yanıyor KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı adı yerine size verilen kullanıcı ismini yazın mesela@turk.net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trabzonizm -- 5 Mart 2020; 19:3:5 >
  • Beyler extra dsl kullanıyorum modemde dsl ışıgı turuncu yanıyor ama internet var nasıl oluyor bu ?KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitzig -- 5 Mart 2020; 21:13:55 >
  • Snr ayarlarını değiştirdim biraz yükselme var ama 25mbit üstüne çıkmıyor sanki modem oraya sinirlamiş kendini daha sonra tekrar denemeler yapacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyiny2099 -- 5 Mart 2020; 21:38:2 >
  • Arkaddaşlar ben modemi geceleri kapatırım genelde açma kapama butonu olmaması sizce kötü olmamışmı her zaman adaptörümü çekicez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _TUTANKHAMUN_

Arkaddaşlar ben modemi geceleri kapatırım genelde açma kapama butonu olmaması sizce kötü olmamışmı her zaman adaptörümü çekicez
    bende kapatırım da tuş olsa bile ona hiç dokunmadım fişi yada adaptörü anahtarlı prize takar oradan kaparım ama modemde olmaması ilginç tabi
  • Bildiğim kadarıyla ip adresi almadığı durumlarda dsl turuncu yanar internetin kesin olduğundan emin ol bence cash den sayfalar geliyor olabilir. Birde resimde dikkatimi çekti DSL kablosunu yeniden ucuna jack taktır çok sağlıklı durmuyor hattının kalitesi düşer.
  • trabzonizm kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.https://account.keenetic.com adresine git kayıt ol sonra uygulama menüsüne giderek modeminin altında yazan servis numarasını gir ve cihazını ekle.
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Hocam kullanıcı adına Turktelekom yazıp mı kaydettin? öğer öyle yaptıysan internete giremezsin telekomun sana verdiği kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapman lazım.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.