Şimdi Ara

Kedi 5.kattan aşağı düştü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
77
Cevap
2
Favori
3.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl oldu hocam son haberlerini alalım iyidir inşallah?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Topkapıda veterinere gidince bu enfeksiyon kapalı yarada iyileşmez açık yara hâline getirelim dedi, dikişleri alındı. Enfeksiyonlu bölgeden bol miktarda irin çıkarttı. Merhem yazdı, günde iki kere yaranın içine doğru sürülecekmiş. 15 gün sonra Avcılar'a gideceğim.
    Artık 15 gün içerisinde bitsin istiyorum, yoruldum bayağı. 24 Haziran'dan beri uğraşıyorum, 12 Temmuz oldu.
  • Ve kedi kayboldu, geceden beri arıyoruz. Evin içini tamamen aradık, sabah namazı sıralarında sokak çevrelerini, iki yakın camiyi, cami görevlileri alt bahçe alt yan bahçe HER YERİ aradık, YOK.
    İhtimalleri düşününce en büyük ihtimal yine düştüğü balkondan yan tarafa kaçmasını düşünüyoruz, komşulara haber verdik. Fatih tarafındaki veterinerlerin hepsini arayıp kedi eşkalini verip bulursanız haber verin diyeceğiz, barınaklara haber vereceğiz.
    Sokaktakiler genel olarak kedi bakan-besleyen-ilgilenen insanlar olduğu için ya kendileri bakarlar ya da barınağa-veterinere vereceklerdir.
    İlân vermeyi de düşünüyorum etrafa.
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Hay Allah gerçekten mi ya şansa bak. 😕

• Malesef...
    Köşede terzi var, kedi bakıyorlar. Söyledim eğer bulursanız sahiplenin mümkünse sizden alırız diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En alt komşu mutfak balkonunda poşetinin içinde bulmuş, evime gidince röntgen için veterinere götüreceğim.

Düşmüş mü hocam ne olmuş?

• Arka balkondan ikinci kez düşmüş anlaşılan. Üzüldüm bayağı. Ayağı düzelene kadar balkona çıkmaz diyordum yanılmışım. Hemen perde-sineklik takacağım. Olmuyor artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Arka balkondan ikinci kez düşmüş anlaşılan. Üzüldüm bayağı. Ayağı düzelene kadar balkona çıkmaz diyordum yanılmışım. Hemen perde-sineklik takacağım. Olmuyor artık.
    Hocam yapmayın ya aynı yerden 2. kez mi? :( Aman diyeyim dikkat edin.
  • Şu bitti şu tamam derken yeni çıkan sorunlar iyice gerdi beni. Artık iyice önlem alacağım.

• Ve en sonunda düzeldi gibi. Ameliyat yarası belirsizleşti, ayağını rahatlıkla kullanıyor. Bayramdan önce son bir kez götüreceğim.
    Eğer durumu iyi çıkarsa sorun hallolur, diğer ihtimali düşünmek bile istemiyorum.

• Kedim biraz önce kustu, bilgi sahiplerinin yardımını isterim.
    Kusmukta tüy yoktu, gri renkli hatta saydam gibiydi.
    Çok yemekten dolayı olabilir mi? 1-2 mama parçası da düştü.
    Maması Royal Canin.
  • quote:

Kedim biraz önce kustu, bilgi sahiplerinin yardımını isterim.
    Kusmukta tüy yoktu, gri renkli hatta saydam gibiydi.
    Çok yemekten dolayı olabilir mi? 1-2 mama parçası da düştü.
    Maması Royal Canin.
    Hocam ani mama değişimi yapmışsanız ya da mamadan başka birşey veriyorsanız olabilir. Üşütmüş yada rüzgarda (vantilatör-klima vs) kalmışsa olabilir.

Kusma sürekli olursa sıkıntı, ama bir veya iki kez kusmada ve bununla beraber başka belirti yoksa endişelenmenize gerek yok. Mamasını yiyormu hareket ediyor mu tabi bu da önemli..
  • Kusma bir kere yaşandı, mama ilkte royal canin kitten maması, sonra ismini unuttuğum bir marka, sonra royal canin normal mamadan verdim.

• quote:

Kusma bir kere yaşandı, mama ilkte royal canin kitten maması, sonra ismini unuttuğum bir marka, sonra royal canin normal mamadan verdim.
    Sorun olmaz.

Devam ederse veterinere götürürsünüz.
  • Tamam hocam.
    İç dış parazit için özel veterinerlikler ne kadar fiyat isterler?

• quote:

Tamam hocam.
    İç dış parazit için özel veterinerlikler ne kadar fiyat isterler?
    Hocam ikisinin toplamı 50-100 tl arası değişiyor.

Dış paraziti aslında netten elde edebilirsiniz, ama iç parazit için aynı şeyi söyleyemem.
  • Yardımınız için çok teşekkür ederim.

iç parazit, hap olarak vet'ten satın alıp, kendiniz verebilirsiniz. Sadece hap için ücret ödemiş olursunuz. Youtube'da hap içirme videoları var. Kolay bir işlem.
  • mahtant kullanıcısına yanıt
    Hocam kediye zor dokunuyoruz hap hiç veremeyiz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.