Şimdi Ara

KAZIKLANIYORMUYUZ YOKSA HİZMETMİ GÖRÜYORUZ ? ( BÜTÜN OYUN SATICI FİRMALARINA SESLENİYORUM) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
3.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işte oyun satıcılarıda aynı senein gibi kacakcıların toptancısından alıyo ve istedi fiyatı veriyo adam 20 e alıyo bizimkiler 40 a veriyo bizimkiler 120 e bu bir örnek

Orjinalden alıntı: dragonstory
    1- Benim olay farklı, ben makineleri direk Sony Eurasiadaki baplantım ile aldığım için TR deki en iyi fiyata verebiliyorum. Yani garantili 40gb pal makine daha iyi fiyata ( sürekli olarak) satan görmedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: homeedition88

dünyanın hiç biryerinde kazanmaz değil. kazanır. türkiye bu işler böyle.

bu kaçak oyun satan yerler dikkat ederseniz her oyunu kitapçıkla teslim etmeyebiliyor. kargo ucuzlasın diye yapılıyor bu. ikinci olarak yurtddışı fiyatı en fazla 120 ytl olan oyunlar (70€ olanlarda var 140ytl desek) burada yasal olarak en son 199- 179 gibi fiyattan satılıyor. niye çünkü VERGİ ödüyorlar. bir de satış yapan yer dnr falan gibi fark koyabiliyor.

şimdi bu atik havuz mavuz bir defa bir kuruş vergi ödemiyor. oyun ülkemize girerken gene kaçak sokuluyor. satarken vergi yok, alırken vergi yok 70 dolarlık son satış fiyatı oluyor 40-45 dolar. buna bir de kargo masrafını düşürmek için kitapçık falan çıkarmayı eklersen bir oyun en fazla 50 dolar olarak geliyor ellerine. ki normalde aldıkları fiyat 40 dolardır. 50x1.5 = 75 ytl eder. 110 dan satıldığında 35 ytl kar ediliyor. bir de bunun 20 ytllik takasını düşünün. gelen oyun 2 defa takas edilse ve sonunda 70 liradan satılsa = 40 ytl takastan 70 satıştan (eskidiği için o da) gene 110 ediyor.

dostum dediğin şeyler doğru, yani vergisiz falan sokuluyor bu ürünler ama emin ol hiç bir oyun ilk çıktığında 60 dolardan aşağıya mal olmuyordur. Yani bu adamlar vergi ödemiyorlar ama bu işin bir maliyeti var ( rüşvet ).

Bu işin içinde olduğum için emin ol sürekli takip ediyorum ve de hangi oyun hangi fiyattan geliyor biliyorum

• fiyatlar hakikaten cok ucuk son gunlerde. 2. el olmasa oyun oynayamayacak kımse dogru durust. dragonstorynın profılıne bakarsanız satıcı oldugunu goreıblırsınız.

@quatronic ;

abi jelatının ustunde playstatıon logosu var mıydı ınce bi şerit şeklinde ?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: homeedition88

dünyanın hiç biryerinde kazanmaz değil. kazanır. türkiye bu işler böyle.

bu kaçak oyun satan yerler dikkat ederseniz her oyunu kitapçıkla teslim etmeyebiliyor. kargo ucuzlasın diye yapılıyor bu. ikinci olarak yurtddışı fiyatı en fazla 120 ytl olan oyunlar (70€ olanlarda var 140ytl desek) burada yasal olarak en son 199- 179 gibi fiyattan satılıyor. niye çünkü VERGİ ödüyorlar. bir de satış yapan yer dnr falan gibi fark koyabiliyor.

şimdi bu atik havuz mavuz bir defa bir kuruş vergi ödemiyor. oyun ülkemize girerken gene kaçak sokuluyor. satarken vergi yok, alırken vergi yok 70 dolarlık son satış fiyatı oluyor 40-45 dolar. buna bir de kargo masrafını düşürmek için kitapçık falan çıkarmayı eklersen bir oyun en fazla 50 dolar olarak geliyor ellerine. ki normalde aldıkları fiyat 40 dolardır. 50x1.5 = 75 ytl eder. 110 dan satıldığında 35 ytl kar ediliyor. bir de bunun 20 ytllik takasını düşünün. gelen oyun 2 defa takas edilse ve sonunda 70 liradan satılsa = 40 ytl takastan 70 satıştan (eskidiği için o da) gene 110 ediyor.

dostum dediğin şeyler doğru, yani vergisiz falan sokuluyor bu ürünler ama emin ol hiç bir oyun ilk çıktığında 60 dolardan aşağıya mal olmuyordur. Yani bu adamlar vergi ödemiyorlar ama bu işin bir maliyeti var ( rüşvet ).

Bu işin içinde olduğum için emin ol sürekli takip ediyorum ve de hangi oyun hangi fiyattan geliyor biliyorum

rüşvet filan yazmışsınız, aman sonra mali şubeden sobelemesinler sizi? :D

• Orjinalden alıntı: metalosi

işte oyun satıcılarıda aynı senein gibi kacakcıların toptancısından alıyo ve istedi fiyatı veriyo adam 20 e alıyo bizimkiler 40 a veriyo bizimkiler 120 e bu bir örnek

1- Benim olay farklı, ben makineleri direk Sony Eurasiadaki baplantım ile aldığım için TR deki en iyi fiyata verebiliyorum. Yani garantili 40gb pal makine daha iyi fiyata ( sürekli olarak) satan görmedim

Dostum bak yazdığun çok komik olmuş :)

Şimdi teknosa PS3 ü 40GB olarak 840 YTL ye mi ne veriyor şu anda. Ben de 730 YTL ye satıyorum.

Arada 90 YTL fark var

Yani yüzdeye vurursan %9-%10 luk bir avantaj alıcı için.

Ama senin bahsetitğin olay çok saçma. 20 YTL ye dünyanın hiç bir yerinde oyun falan yok. Ayrıca dubaideki adamlar kaçakçı falan değil. Onu buraya getiren adamlar kaçakçı oluyorlar

Yani o adamlar gidip oyunu bizzat distribütörden ya da dağıtıcı firma kimse ondan parasını verip faturası ile alıyorlar.

ARKADAŞLAR DEMEK İSTEDİĞİM KİMSE 20 YTL YE TOPTAN OYUN FALAN SATMIYORU YURTDIŞINDA. ÖYLE BİŞİ OLSA EMİN OLUN GETİRİR BEN SATARDIM

• Sen once kendi tarifini soyle ben sana soylerdim de burasi yeri degil.Neyse yasin ufak galiba senin seninle hic burda tartisicak durumda degilim.

Orjinalden alıntı: serhanuygur

BAk diyorum ki ELİNDE KALDI, artık yenisi çıktı ve kimse almaz artık aşikar... Bi süre sonra 40 a da satamıcaksın biliyorsun... 60 a alıcısı varsa Satmazmısın?

Dostum senin pek haberin yok galiba ama bu forumda bile oyun çıktıktan 3 gün sonra popülaritesini kaybediyor. 110 YTL lik oyu düşüyor 70 YTL lere. Yani bunun satıcı ile alakası yok. Millet gelip son çıkan oyunları istiyor.

Satıcılarda elde kalmasın diye fiyatları mecburen düşürüyorlar. Takas yapıyorlar sürekli ve eski oyunlar ellerinde çakıyor.

Siz ne kadar inanmayıp kendi dünyanızda bu işden çok fena milleti düdüklüyorlar diye düşünseniz de işin gerçek yüzü öyle değildir.

Bu forumda varsa bir babayiğit gitsin oyunları 50 YTL ye alsın daha sonra getirip burda 70 e satsın bakalım. Böyle bir şey olamaz çünkü oyunun yurtdışı maliyeti bellidir.

o adam satıcı olur olmaz onu bilememde...seni nasıl tarif edicez bilemiyorum

• bosuna tartısılıyor
    nasılkı aral o kadar yuksek fiyata sattıgı halde alıcı buluyorsa
    bu dukkanlarda alıcı buluyorlar
    mesela aralın bu fuyatlarla kesin batması lazım ama batmıyor var kendıne gore bır alıcı kıtlesi
    millet almasa satamazlar
    ama bızım ınsanımız sabırsız herseyı anında ıstıyor
    oyun cıktıgından 3 ay sonra alsa nerdeydse yarı fiyatına alacak
    ama alıyor aldıgı ıcın
    NE KADAR TALEP = O KADAR FIYAT
    bunlar kazıklamaya devam ediyor
    tek suclu BİZİZ
  • @dragonstory

iyi de abi oyun başına mı masraf alıyor gümrükteki sevgili dostlarımız her oyun fiyatıda aynı olmaz ki. mesela e.a oyunları ilk gün çıktığında bile diğer oyunlara göre daha ucuz iken bizim satıcılarda diğerlerinden farkı olmadan satılıyor. diğer taraftan amazon falandan zaten alınıyor 120 ytl'ye oyunlar. bir süre soonra hediye çekleri falan geliyor insana. aynı şekilde bluray filmler 25$ mesela. bizim satıcı kardeşlerimiz ise o filmler 50den başlıyor satmaya. vergili versiyonları ise 60dan 70den geliyor.... anlamadım bu ülkeyi bir türlü
  • Bakın şimdi gençler size olayı daha da açayım ben :)

Oyuncak ithalatı yaptığımız için aynı zamanda, çin ve hongkong ile bayağı bir bağlantılarım var. Şimdi öncelikle oyunlar büyük oranda ilk HK da çıkıyor. Dubai bile HK'dan alıyor oyunları...

Ayrıca bizim TR deki oyun satan ve getiren kardeşlerin ürünleri oralardan getirtmekten başka bir şansları yok. Yani USA dünyanın en ucuz yeridir ama şimdiye kadar USA den ürün getiren tahtakale esnafı görmedim ( ben hariç )

Mesela MGS4 ilk çıktığında ordaki toptancı elemanlar vardı öylesine fiyat sordum. Geçmiş zaman tam hatırlamıyorum ama 49 USD gibi bir fiyat verdiler toptan. 1000-5000 adet arası için bu fiyat verildi.

Şimdi 5000 adet MGS4 alındı diyelim.

Ürünlerin öncelikle kitapçıkları ve kutuları orda bırakılıyor çünkü ağırlık yapmasın diye. Uçaklarda Bavul ağırlık sınırı 18 KG.
    Bir bavula 500-750 Adet oyun koyduğunuzda ( kitapçık ve kutusuız ) 18KG falan yapıyor. Zamanında hesaplamıştım :)

Bir adet bavulun gümrükten geçerken ki maliyeti ise 1500 USD civarı. ( rakam kimisine uçuk gelebilir ama emin olun bu şekilde yürüyor bu işler )

750 adet oyun = 49 X 750 = 36750 USD

36750 + 1500 = 38250 USD

Çin ya da HK uçak bileti en ucuz gidiş geliş 1000 USD dir.

38250 USD + 1000 USD = 39250 USD

Burda tekrar onların kutulanması da da 250 USD desek : yaklaşık olarak 40.000 USD

40,000/ 750 = oyun başına maliyet 53,3 USD yaptı.

Şimdiki kur ile 53,33 X 1,57 = 83,733333 YTL

şimdi bu oyunu getiren elemanın maliyeti. ( ki sandığınız gibi oyunu bütün firmalar kendi getirmiyor. Getiren bir iki kişi var herkes onlardan alıyor )

Bu eleman da kar edicem diye üzerine 5 USD koysa ( ki belki kimine az gelecektir ama ) oldu mu fiyat size 90 YTL

satıcılarda 15-20 koyup tutturabildiklerine satıyorlar

verdiğim rakamlar gayet reeldir arkadaşlar, isteyen inanır isteyen inanmaz.

inanmayan arkadaşlar da umarım bir gün ticarete atılırlar ve hayatın gerçeklerini görürler

• anlayışın icin helal olsun orda ne yamışım bu bir örnek dedim helelya valla helal anlamadan komiksin diyosun komik duruma sen düştün kimse 60 dolardan oyun almaz boşa pos kasmayın kardeşim yalan söylemenin hic bir anlamı yok bizimde kendimize göre cevremiz var gecen okayal arkadaş 5-6 adet oyun getirtmiş adamın en yüksek fiyatı 85 liraydı hepsi satıldı şimdi bana gelmişsin yurtdışındaki fiyatları acıklıyorszun ozaman sana bir örnek daha forumda shopta oyun fiyatlarına bak

Orjinalden alıntı: metalosi

işte oyun satıcılarıda aynı senein gibi kacakcıların toptancısından alıyo ve istedi fiyatı veriyo adam 20 e alıyo bizimkiler 40 a veriyo bizimkiler 120 e bu bir örnek

Şimdi teknosa PS3 ü 40GB olarak 840 YTL ye mi ne veriyor şu anda. Ben de 730 YTL ye satıyorum.

Arada 90 YTL fark var

Ama senin bahsetitğin olay çok saçma. 20 YTL ye dünyanın hiç bir yerinde oyun falan yok. Ayrıca dubaideki adamlar kaçakçı falan değil. Onu buraya getiren adamlar kaçakçı oluyorlar

Yani o adamlar gidip oyunu bizzat distribütörden ya da dağıtıcı firma kimse ondan parasını verip faturası ile alıyorlar.

ARKADAŞLAR DEMEK İSTEDİĞİM KİMSE 20 YTL YE TOPTAN OYUN FALAN SATMIYORU YURTDIŞINDA. ÖYLE BİŞİ OLSA EMİN OLUN GETİRİR BEN SATARDIM

• Orjinalden alıntı: metalosi

anlayışın icin helal olsun orda ne yamışım bu bir örnek dedim helelya valla helal anlamadan komiksin diyosun komik duruma sen düştün kimse 60 dolardan oyun almaz boşa pos kasmayın kardeşim yalan söylemenin hic bir anlamı yok bizimde kendimize göre cevremiz var gecen okayal arkadaş 5-6 adet oyun getirtmiş adamın en yüksek fiyatı 85 liraydı hepsi satıldı şimdi bana gelmişsin yurtdışındaki fiyatları acıklıyorszun ozaman sana bir örnek daha forumda shopta oyun fiyatlarına bak

Arada 90 YTL fark var

Ben sana komiksin demedikm, yazdığın komik olmuş dedim ki hala da arkasındayım. Benim sattığım mal ile oyunu kıyaslamışsın ki aradaki avantaj farkı çok saçma olmuş.

Yani ben 840 lik makineyi 730 a veriyorum ama sen diyorsun ki o adamlar 100 ytl lik oyunu 20 YTL ye alıyorlar. Saçmalık burda başlıyor...

ayrıca bu işler ebayden alınan 3-5 oyunla dönmüyor. Tek tek oyun getirip satan ya da kendi kullananlar tabi ki çok ucuza getirtebilirler.

Yazdıklarımı okursa demek istediğimi ve maliyetleri anlarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragonstory -- 15 Aralık 2008; 22:12:37 >

• Abi Güncel olan popüler olan şeyin pahalı olması kadar doğal bişe yok. ALICISI VARSA adam satar yani bunun neyine isyan ediyorsunuz? Almayın yani bu kadar basit. Kimse Almazsa bak nasıl düşer fiyatlar. YA AMA İNSANLAR ALIRSA DÜŞMEZ TABİ...

Sen kendi yerine Koy, Empati kur... Elinde bir ürün var herkes diyo ki AL BABA 100 YTL... Ama sen onu 70 e de satsan kar ediyorsun... YOK ABİ AL 70 mi dersin?

Serbest piyasada böyle beyler. Cidden kimse almaz, o zaman bakalım fiyatlar nası dibe vurur.
  • valla sizler 10 ytl 20 ytl gibi fiyat karına uraşmassınız in
  • quote:

valla sizler 10 ytl 20 ytl gibi fiyat karına uraşmassınız in

Sen olayı kişiselleştirip hakaret boyutuna getiriyorsun. Sizler falan diyerek beni ya da birini aşağılayıp küçük düşürdüğünü sanıyorsun.

Yaptığım tek şey açıklama yapmaktı ama görüyorum senin içi boşuna sevgili kardeşim

Bundan sonra senin yazdıklarına karşılık cevap vermeyeceğim, lütfen sen de benim yazdıklarımı ciddiye alma

Forumda birbirimize laf sokmadan hakaret etmeden tartışmayı öğrenelim

• ben kimimki aşşalıyayım birilerini acılar gercektir boş versenenize madem sen ps3 satıyon oyun işine karışmıyon neden bu kadar kendinizi kastınız anlamadım ben kimseye laf soktuğum yok ban sordum ilk soruma cevap almadım 1-2 hafta ile 1-2 hafta öncesinde ne var 90 ise olan oyun hafta sonra niye 70 lira ??? ilk yazdıklarımı cok cok iyi oku beni anlarsın
  • quote:

ben kimimki aşşalıyayım birilerini acılar gercektir boş versenenize madem sen ps3 satıyon oyun işine karışmıyon neden bu kadar kendinizi kastınız anlamadım ben kimseye laf soktuğum yok ban sordum ilk soruma cevap almadım 1-2 hafta ile 1-2 hafta öncesinde ne var 90 ise olan oyun hafta sonra niye 70 lira ??? ilk yazdıklarımı cok cok iyi oku beni anlarsın

Gerçekler acıdır olacaktı o galiba

Sorularını cevapladım aslında ama sen gözden kaçırmışsın...

Bak bu kadar uyuz olduğun o oyun satıcıları var ya, inan burdaki forumdaki yazılanları burdaki insanların düşüncelerini hiç bir şekilde sallayıp ciddiye dahi almıyorlar ki kalkıp burda bir açıklama yapsınlar.

Ben forumun yıllardır üyesi olaraktan burda sadece yaşanan olayların iç yüzünü anlatmaya çalışıyorum. Yani biraz düşünseniz sizi ciddiye alanın ben olduğumu göreceksiniz ama ................

• quote:

quote:

ben kimimki aşşalıyayım birilerini acılar gercektir boş versenenize madem sen ps3 satıyon oyun işine karışmıyon neden bu kadar kendinizi kastınız anlamadım ben kimseye laf soktuğum yok ban sordum ilk soruma cevap almadım 1-2 hafta ile 1-2 hafta öncesinde ne var 90 ise olan oyun hafta sonra niye 70 lira ??? ilk yazdıklarımı cok cok iyi oku beni anlarsın

Gerçekler acıdır olacaktı o galiba

Sorularını cevapladım aslında ama sen gözden kaçırmışsın...

Bak bu kadar uyuz olduğun o oyun satıcıları var ya, inan burdaki forumdaki yazılanları burdaki insanların düşüncelerini hiç bir şekilde sallayıp ciddiye dahi almıyorlar ki kalkıp burda bir açıklama yapsınlar.

Ben forumun yıllardır üyesi olaraktan burda sadece yaşanan olayların iç yüzünü anlatmaya çalışıyorum. Yani biraz düşünseniz sizi ciddiye alanın ben olduğumu göreceksiniz ama ................

zamanında burada açtığım bir konu yüzünden çok yalvardılar bana sana öyle geliyodur

• işte bizim güzel arkadaşlarımız uyanacakki biz bunlara iş yaptırmayacağız valla şuan ps3 kırılsa ve kimse orjinal almayacak olsa ben ozaman görürüm tahta kaleyi ankara japonu ırmağı istedikleri kadar takmasınlar helbet birgün kendilerinide takılmadığı zamanlar olur onların takması değil forumdaki arkadaşlar dostlar düşünceme hak veriyorsa ne mutlu ozaman bana ben yanılmıyorum demek benimde söyliyeceğim bunlar herkeze kolay gelsin Allaha şükür kimsenin kazancında değilim ekmeğinde de gözüm yok ama ben bir haksızlığın döndünü düşündüğüm icin bu konuyu acmıştım
  • bireysel olarak içinizde toptan oyun alabilen var mı arkadaşlar ? yok değil mi..
    e o zaman? amerikada oyunların sabit bir fiyatı var : 59 $ .. bizim paramızla yaklaşık 100 lira ediyor..
    siz bu insanlardan ne bekliyorsunuz peki? amerika fiyatının da altında mı satsınlar?
    size piyasanın altında fiyatlarla oyun satıyorlar bir de 15 lira gibi fiyatlarla takas yapıyorlar...
    oyunlara çok para verme taraftarı değilim zaten çok param da yok ama yinede bu adamları suçlayamam onlar da olmasa....
  • beyler yurt dısından oyun almak ıstıyorum bende en guvenılır sıte hangısı cok sıte adı gecıyoda forumda yardımcı olurmusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yûnus -- 15 Aralık 2008; 22:50:19 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.