Şimdi Ara

katmanli mimari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir tane web projesi açtım. Aynı proje içerisinde bir class library projesi açtım. Bu proje içerinde entity ,database sınıflarımı filan yazdım.

Web projem içerisine bu dll projesini dahil edemiyorum. using kullandığımProjeninİsmi diyorum ama maalesef görmüyor. Katmanlı mimari de yeni olduğum için ne yapacağımı bilemedim. Yardım ederseniz sevinirim.

• Web Kısmında Referances sağ tıklayarak ilgili DLL eklemelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: projeyazilim

Web Kısmında Referances sağ tıklayarak ilgili DLL eklemelisin.

Web projesinde referances bölümü yok.
  • mutlaka olmalı eğer yoksa projenin üzerinde sağ tıkla Ekle veya Add sonra açılan pencereden Reference kısmından ekle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MergenHan

Arkadaşlar bir tane web projesi açtım. Aynı proje içerisinde bir class library projesi açtım. Bu proje içerinde entity ,database sınıflarımı filan yazdım.

Web projem içerisine bu dll projesini dahil edemiyorum. using kullandığımProjeninİsmi diyorum ama maalesef görmüyor. Katmanlı mimari de yeni olduğum için ne yapacağımı bilemedim. Yardım ederseniz sevinirim.

Katmanlı mimari yapmak istiyorsan; Katmanlarının birbirinden ayrı olması gerekir. Tek bir DLL içinde toplarsan ayrı olmayacağı için bir manası olmaz. Sana tavsiyem başlangıç için Model (database, entity vs), Business(logic), Repository (database amelesi) şeklinde bir yapı kurmandır.

Soruna gelirsek, açtığın her proje içerisinde Reference kısmını barındırır, buraya sağ tıklayarak Add Reference de daha sonra açılan pencerede Solution kısmını seç istediğin yerin yanına tik koy sonra kapat. Using diyerek projene ekleyebilirsin.

• Database Layer | Management Layer ( Business Layer ) | Service Layer | View Layer ----> seklinde ayrilan mimari. Bu sekilde olmak zorunda degil tabi.
    Observation Layer | Mitigation Layer | Division Layer vs vs seklinde de olabilir.
    Bu mimarideki amac, programin tum class'larini belirli gorevlere gore gruplandirip; her grubun kendisine ait olan kisimlari diger gruptakilerin erisemeyecegi sekilde halletmesi ve programin bu sekilde buyumesi.
    Boylece class'lar birbirlerine dependant olmazlar ve degisiklik yapmak kolay olur.
    Ornegin 3 yazilim ekibi; her biri bir tane layer 'in uzerinde calisarak kocaman bir uygulamayi yazabilirler ve gruplarin birbirlerinin ne yaptiklarini bilmelerine gerek yoktur, interface'ler disinda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.