Şimdi Ara

Katkı Payları. Birinci Öğretim öğrencileri konusu. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/08/20120829-1.htm

1- 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenimine devam eden birinci öğretim ve açık öğretim öğrencileri, katkı payından muaf tutulacaktır.

2- 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenimine yeni kayıt yaptıracak birinci öğretim ve açık öğretim öğrencileri, katkı payından muaf tutulacaktır.

3- İkinci öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri, katkı payı ödeyecektir.

4- Yabancı öğrenciler, katkı payı ödeyecektir.

5- Süresi içinde mezun olamayan katkı payı ödeyecektir. (İlgili madde şu şekildedir: Madde 11- Hazırlık sınıfı veya yabancı dil geliştirme programı hariç olmak üzere, ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki yükseköğretim programlarından program süreleri sonunda mezun olamayan öğrencilerden ekli cetvellerde belirtilen tutarlar kadar öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.)

http://www.memurlar.net/haber/277095/

• quote:

Orijinalden alıntı: hackingmem

Ne olur ne olmaz dedim ve yurt burs başvurusunda katkı kredisi alma seçeneğini kaldırdım Olmaz ama belki burs gelme oranını yükseltir

Neden arttırsın? Mantıklı bi açıklama yapar mısın? Hangi dünyada yaşıyorsunuz arkadaş.sizin gibi 5468546 milyon insan tercih yapıyor neden onların önüne geçesin?
  • Bölüm dili ingilizce olanların 1,5 kat miktarında harç ödeyeceği konuşuluyor doğru mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

• Hazırlık sınıfı olan bölümlerde 5 seneyi doldurup okulu uzatanlar harç ödeyecekmiş. Peki hazırlık sınıfını 1 sene okumadan muafiyet ile geçenler ve 5. senesi olanlar da ödeyecek mi ?
  • Hayırlı olsun beyler 600 tl cepte yıllık
  • quote:

Orijinalden alıntı: berf--

Kapitalizmin dibine dibine battığımız ve hayat = para endeksine tutunduğumuz için arka planını kimse düşünme gereği duymuyor. Adeta yeni açılan teknoloji mağazası yarı fiyatına veriyor diye, hiç ihtiyacımız yokken 12 taksitle 4 lcd tv alan bir mallık ile sarıldık habere.

Harç masrafı, 4-5 yıl okumak için gereken diğer tüm masrafların yanında devede kulak kalır. Üniversite harcını ödeyemediği için okuyamayan bir grubun, bunun neredeyse 10 katı gereken masrafları nasıl karşılayacağı tam bir muamma iken, aha beleş eğitim demek, ne sosyal devletlik, ne de fakire yardım oluyor. Bu okulların omzuna binen ekstra parasal yük devlete binecek.devlet biraz da olsa cebinden karşılayacağı parayı yine yanı fakir halkın dolaylı vergilerine abanıp karşılar. sigara, benzin, temel gıda maddeleri vs. gibi ürünlerle, araba, köprü, otoyol, alkol vs. ile orta sınıfın daha çok tükettiği vergilerle karşılar. Orta sınıf, okula ödediği atıyorum 500 TL harcı ödemeyip, vergiye verip hiçbir zarara girmezken, fakirler 500 TL ödemediği okul harcı için, ekstradan bir de vergi yükü altına girip hepten sürüm sürüm sürünmeye başlar. Dikkat ettiyseniz, zenginleri hiç karıştırmadım, özel üniversite okuyup, kendi işyerlerinin veliahtı veya bir şekilde paranın çevresi geniştir desturu ile şimdi nasıl torpil-tanıdık tarzı beyaz yakalı veya patron olarak takılıyorsa takılmaya devam eder.

Yani devletimiz fakirlerin cehaletini tatmin ederken, onlara mutlu umutlar sunup, onları süründürmeye devam edecek.

Karadeniz Teknik Üniversitesinin bankalarda kendisini 100 yıl daha döndürecek kadar parası var

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/08/20120829-1.htm

1- 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenimine devam eden birinci öğretim ve açık öğretim öğrencileri, katkı payından muaf tutulacaktır.

2- 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenimine yeni kayıt yaptıracak birinci öğretim ve açık öğretim öğrencileri, katkı payından muaf tutulacaktır.

3- İkinci öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri, katkı payı ödeyecektir.

4- Yabancı öğrenciler, katkı payı ödeyecektir.

5- Süresi içinde mezun olamayan katkı payı ödeyecektir. (İlgili madde şu şekildedir: Madde 11- Hazırlık sınıfı veya yabancı dil geliştirme programı hariç olmak üzere, ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki yükseköğretim programlarından program süreleri sonunda mezun olamayan öğrencilerden ekli cetvellerde belirtilen tutarlar kadar öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.)

http://www.memurlar.net/haber/277095/

Sadece bu yıl için mi geçerli şimdi bu, 1.öğretim olarak seneye yine harç yatıracak mıyız ? Orda 2012-2013 yazıyo ama böyle bi saçmalık yoktur inşallah

• yok mudur bir fikri olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Ozan

yok mudur bir fikri olan?

aksi karar çıkana kadar diger senelerde de öyle devam eder
  • Arkadaşlar şifremle girdiğimde harç durumunda bu çıktı ben 2. öğretim değilim ama harcnızı yurtkur yatırcak diyor bu nedir anlamadım
    ayrıca kyk'ya bu sene başvurdum katkı kredisi alıyor diyor sonuçlar açıklandımı?

Harç Durumu : Katkı Kredisi Alıyor, Harcını YURTKUR Yatıracak
    BU DÖNEM HARÇ ÜCRETİ YATIRMANIZA GEREK YOKTUR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seda23241

Arkadaslar okulu uzatan biirinci ogretimlerin durumu ne olcakk

gaziantep ünviversitesi şu linki yayımlamışhttp://www.gantep.edu.tr/duyuru/indexnew.php?id=13831&bolum_id=18 okul uzatanlar ödeyecek harcı
  • Kocaeli HUKUK 2.sınıf öğrencisiyim.. dava açmayı düşünüyorum normalde birinci öğretimim ama vakıftan gçiş yaptığım için yönetmeliğe göre ikinci öğretim ücreti ödemem gerekiyormuş .Bu yönetmelik hem anayasaya hemde yök kanunu md 7e aykırı.. Desteklerini esirgemeyin
  • Aklıma takılan bir husus var . Şimdi ben bu öğrenim ve katkı kredisi alıyorum yani 260 lira her ay para alıyorum ve üniversiteye harç olarak dönemlik 30 tl yatırıyordum ve geçen sene belli bir miktar borcun altına imza attık kyk'da. Şimdi harç ücretleri kalkınca o borç da otomatik olarak azalıyor. Kyk bölge müdürlüğüne gidip yeni bir sözleşmeye imza atmamız gerekiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sakulta SS

Aklıma takılan bir husus var . Şimdi ben bu öğrenim ve katkı kredisi alıyorum yani 260 lira her ay para alıyorum ve üniversiteye harç olarak dönemlik 30 tl yatırıyordum ve geçen sene belli bir miktar borcun altına imza attık kyk'da. Şimdi harç ücretleri kalkınca o borç da otomatik olarak azalıyor. Kyk bölge müdürlüğüne gidip yeni bir sözleşmeye imza atmamız gerekiyor mu ?

Bunu kimse gidip notere sormadan bilemez. Herkes aynı soruyu soruyor ama cevabını ilgili mercilerden aramıyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurtik

quote:

Orijinalden alıntı: Sakulta SS

Aklıma takılan bir husus var . Şimdi ben bu öğrenim ve katkı kredisi alıyorum yani 260 lira her ay para alıyorum ve üniversiteye harç olarak dönemlik 30 tl yatırıyordum ve geçen sene belli bir miktar borcun altına imza attık kyk'da. Şimdi harç ücretleri kalkınca o borç da otomatik olarak azalıyor. Kyk bölge müdürlüğüne gidip yeni bir sözleşmeye imza atmamız gerekiyor mu ?

Bunu kimse gidip notere sormadan bilemez. Herkes aynı soruyu soruyor ama cevabını ilgili mercilerden aramıyor :D

İşte ilgili mercilere sorup cevap alan var mı diye sordum
  • ikinci öğretimler için büyük haksızlık olmuş. ikinci öğretim harcı kalkması çok mantıklı değil ancak örgünlerin ödemediği miktarın ikinci öğretimlere indirim olarak yapılması gerekiyordu. şuan daha yürürlüğe girmemiş sanırım belki kararda değişikliğe gidip indirimi devreye sokabilirler ancak pek olur gözle bakmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 31 Ağustos 2012; 15:11:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MS3

ikinci öğretim bu parayı seve seve ödemek zorunda akşam vakti okula profösör beleşe gelmez iki kat ücret alır bunun elektiriği yakıtıda devletten çıkar ayrıca sen ikinci öğretim benden düşük puan yapacaksın benden soruları alacaksın benle eşit diplomaya sahip olacaksın ve sabahları erkn kalkmak zorunda kalmayacaksın bide üstüne biz niye para ödüyoruz diceksin ! öyle bişey yok sen ikinci öğretim seçerken ücretini biliyordun kendin tercih ettin maddi durumun var ki seçtin ! bence hükümet çok doğru karar verdi aksi adaletsiz olurdu ...

Sen, neden sana giren profesör için para vermiyorsun? Aynı profesör senin de derslerine girmiyor mu? Sen de aynı yerde oturup aynı yerde eğitim almıyor musun? Senin için de ısınma parası verilmiyor mu? Düşük puan dediğin 20 puan mı? 20 puan farkla kimse kimseden çalışkan olamaz. O fark sınav anındaki insanın durumuna bağlı. 3-5 soru fazla yaptın diye ne sen çalışkan ne de ben tembel oluyorum. Sabahları erken kalkmanın veya kalkmamanın rahatlığı, bu kişiden kişiye değişir. Kimisi gündüz kafa dinçliğiyle daha iyi ders dinlerken kimisi dinleyemez. Sen 1. öğretim okurken akşamları barlarda takılacaksın, gece hayatının tadını çıkaracaksın ama 2. öğretm okuyan bunu yapamayacak. Sen de 1. öğretim seçerken düşük bile olsa harç ücretini biliyordun neden şimdi bu kalkan ücreti 2. öğretimler gibi yatırmıyorsun çünkü işine gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil-111 -- 31 Ağustos 2012; 19:42:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

quote:

Orijinalden alıntı: MS3

ikinci öğretim bu parayı seve seve ödemek zorunda akşam vakti okula profösör beleşe gelmez iki kat ücret alır bunun elektiriği yakıtıda devletten çıkar ayrıca sen ikinci öğretim benden düşük puan yapacaksın benden soruları alacaksın benle eşit diplomaya sahip olacaksın ve sabahları erkn kalkmak zorunda kalmayacaksın bide üstüne biz niye para ödüyoruz diceksin ! öyle bişey yok sen ikinci öğretim seçerken ücretini biliyordun kendin tercih ettin maddi durumun var ki seçtin ! bence hükümet çok doğru karar verdi aksi adaletsiz olurdu ...

Sen, neden sana giren profesör için para vermiyorsun? Aynı profesör senin de derslerine girmiyor mu? Sen de aynı yerde oturup aynı yerde eğitim almıyor musun? Senin için de ısınma parası verilmiyor mu? Düşük puan dediğin 20 puan mı? 20 puan farkla kimse kimseden çalışkan olamaz. O fark sınav anındaki insanın durumuna bağlı. 3-5 soru fazla yaptın diye ne sen çalışkan ne de ben tembel oluyorum. Sabahları erken kalkmanın veya kalkmamanın rahatlığı, bu kişiden kişiye değişir. Kimisi gündüz kafa dinçliğiyle daha iyi ders dinlerken kimisi dinleyemez. Sen 1. öğretim okurken akşamları barlarda takılacaksın, gece hayatının tadını çıkaracaksın ama 2. öğretm okuyan bunu yapamayacak. Sen de 1. öğretim seçerken düşük bile olsa harç ücretini biliyordun neden şimdi bu kalkan ücreti 2. öğretimler gibi yatırmıyorsun çünkü işine gelmiyor.

İkinci öğretimler akşam 6 dan 10'a kadar ders görürler. 10'dan sonra barlarda takılamazmısın? Saçma bir yaklaşım.

• ya simdi kayittan once hic para vermicekmiyiz?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.