Şimdi Ara

Katar Hakkinda Sorulariniz ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
12
Favori
28.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pisco

quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

quote:

Illa insaat, makina, madencilik &enerji vs ustune mi muhendislik var?

Bilgisayar&Yazilim&Elektronik vs ile ilgili tanidiginiz muhendisler var mi orda?

Onun disinda ustte birisi yazmis ama yanlis anlamissiniz sanirim, Alman pasaportu derken, Turk birisinin Alman pasaportlu olmasi durumunda alacagi maas batili maasi duzeyinde mi olur yoksa Turk maasi duzeyinde mi olur?

Dostum her muhendislik dalinda is var burada ama it ve software icin burayi tavisye etmiyorum. Avrupads it vr software uzerine turkce bilen cok muhendis ariyorlar arastirmanda fayda var.

Burada maaslar pasaporta gore faha oncede yazdigim gibi. Turksen turkiye ye endeksli maaslar , alman pasaportun varsa almanyaya endeksli.

Turkun alman pasaport varsa alman pasaportuyla daha fazla maas alir.Kesin degil tabi ki sizin anlasmaniza bagli !

Evet is varda yani demek istedigim sizin daldakiler kadar iyi var mi demek istedim. Glassdoordan falan bakiyorum maaslara pek iyi degil. En iyi veren falan yilda 70 bin USD falan veriyo.

Benim yilda 66k USD .Turkiye ye gore cok iyi .Aslinda almanya ya gore de iyi diyebilirsin .3500 euro maas alan var bu yillik tecrubeyle almanya da.

Eger istersen ozelden mesaj atarsan ayrintilari konusabiliriz.Cunku konu biraz dagildi . Glassdoor burada pek mantikli degil cunku ortalama hintli arap turk avrupali ve local maaslari arasinda cok fark oldugundan bence pek gercegi yansitmiyor.

Hmm ne bileyim anladigim kadariyla sizin meslekte Turklerin cogu Turk firmalarla calisiyor ona gore maas aliyor? ABD'li firmaya calissa Turk firmasina gore iyi para kazanir yani. IT sektorunde de pek Turk veya batili firmalarin olacagini zannetmiyorum.

Bide 70 bin dedigim yani 10-15 yil deneyimli birisine verilen para. Yani iyi yani vergisiz olmasi sonucta 3500 euro maas alan almanin eline net 2000 euro bile zor geciyor. Neyse spesifik sorulari PM den atiyorum simdi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Illa insaat, makina, madencilik &enerji vs ustune mi muhendislik var?

Bilgisayar&Yazilim&Elektronik vs ile ilgili tanidiginiz muhendisler var mi orda?

Onun disinda ustte birisi yazmis ama yanlis anlamissiniz sanirim, Alman pasaportu derken, Turk birisinin Alman pasaportlu olmasi durumunda alacagi maas batili maasi duzeyinde mi olur yoksa Turk maasi duzeyinde mi olur?

Dostum her muhendislik dalinda is var burada ama it ve software icin burayi tavisye etmiyorum. Avrupads it vr software uzerine turkce bilen cok muhendis ariyorlar arastirmanda fayda var.

Burada maaslar pasaporta gore faha oncede yazdigim gibi. Turksen turkiye ye endeksli maaslar , alman pasaportun varsa almanyaya endeksli.

Turkun alman pasaport varsa alman pasaportuyla daha fazla maas alir.Kesin degil tabi ki sizin anlasmaniza bagli !

Evet is varda yani demek istedigim sizin daldakiler kadar iyi var mi demek istedim. Glassdoordan falan bakiyorum maaslara pek iyi degil. En iyi veren falan yilda 70 bin USD falan veriyo.

Benim yilda 66k USD .Turkiye ye gore cok iyi .Aslinda almanya ya gore de iyi diyebilirsin .3500 euro maas alan var bu yillik tecrubeyle almanya da.

Eger istersen ozelden mesaj atarsan ayrintilari konusabiliriz.Cunku konu biraz dagildi . Glassdoor burada pek mantikli degil cunku ortalama hintli arap turk avrupali ve local maaslari arasinda cok fark oldugundan bence pek gercegi yansitmiyor.

Hmm ne bileyim anladigim kadariyla sizin meslekte Turklerin cogu Turk firmalarla calisiyor ona gore maas aliyor? ABD'li firmaya calissa Turk firmasina gore iyi para kazanir yani. IT sektorunde de pek Turk veya batili firmalarin olacagini zannetmiyorum.

Bide 70 bin dedigim yani 10-15 yil deneyimli birisine verilen para. Yani iyi yani vergisiz olmasi sonucta 3500 euro maas alan almanin eline net 2000 euro bile zor geciyor. Neyse spesifik sorulari PM den atiyorum simdi.

turk sirketleri disinda calisirsan tabii ki daha iyi ancak turk sirketleri isle ilgili sertifikalara pek onem vermiyor.avrupa ve amerika sirketleri genelde isle ilgili sertifikasi olanlari tercih ediyor ve maaslar dogal olarak daha yuksek.bizim turklerde hem yabanci dilin yetersiz hemde basarisiz olma korkusuyla genelde turk sirketlerini tercih ediyorlar.bir taraftan da maas olayi kendini sirkete nasil pazarladiginla alakali olarak degisiyor.etkenler cok olmakla birlikte sans faktorude kacinilmaz.ozelden diledigin zaman mesaj atabilirsin.yurtdisinda is bulma konusunda uzun zamandir yaptigim arastirmalarla birlikte yeterli bilgiye sahip oldugumu dusunuyorum.Elimden geldiginde yardim ederim.

saygilar

• quote:

Gunaydin Beyler Katar`da yasiyordum ve calisiyordum , is konusunda 3.yilimi bitirdim ve Katardan tasindim.

Bu yuzden size biraz katar i anlatmak ve aklinizda herhangibir soru ya da merak ettiklerinizi yanitlamak icin bu basligi acmak istedim .

Akliniza takilan merak ettikleriniz varsa ,sorularinizi alabilirim .

Bu arada klavyem Turkce degil o yuzden simdiden kusura bakmayin .

Herkese Gunaydin ve iyi Haftasonlari ...

Saygilar

Pearl

Katar Hakkinda Sorulariniz !

/>

Yere düşen gökdelenleri ne yapıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AFK_is_now_AFK

quote:

Gunaydin Beyler Katar`da yasiyordum ve calisiyordum , is konusunda 3.yilimi bitirdim ve Katardan tasindim.

Bu yuzden size biraz katar i anlatmak ve aklinizda herhangibir soru ya da merak ettiklerinizi yanitlamak icin bu basligi acmak istedim .

Akliniza takilan merak ettikleriniz varsa ,sorularinizi alabilirim .

Bu arada klavyem Turkce degil o yuzden simdiden kusura bakmayin .

Herkese Gunaydin ve iyi Haftasonlari ...

Saygilar

Pearl

/>

Yere düşen gökdelenleri ne yapıyorsunuz?

kentsel donusum cercevesinde rant sagliyoruz.

• Hep mühendislik alanında mı iş var oralarda. Ekonomi okuyorum herhangi bir şirkette iş bulabilir miyim. İngilizce ve artı bir dil ile. Teşekkür ederim.

• Demokrasi gelme ihtimali ya da birilerini getirme ihtimali var mı demokrasi olmayan yerde yaşanmaz İnşaat izlemekten hoşlanıyorsa o başka

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname17

Hep mühendislik alanında mı iş var oralarda. Ekonomi okuyorum herhangi bir şirkette iş bulabilir miyim. İngilizce ve artı bir dil ile. Teşekkür ederim.

her alanda is var dostum burada
  • quote:

Orijinalden alıntı: etimonster

Demokrasi gelme ihtimali ya da birilerini getirme ihtimali var mı demokrasi olmayan yerde yaşanmaz İnşaat izlemekten hoşlanıyorsa o başka

demokrasi gelmez dostum buralara ancak hayat burada daha guvenli olmakla birlike birlesik arap emirliklerinin avrupadan pek farki yok.
  • İspanyol polisine molotof atıyorlarmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Herşeyi bilen cahil

İspanyol polisine molotof atıyorlarmı

Birine tokat bile atsan is polise gidersr sinir disi edilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Herşeyi bilen cahil

İspanyol polisine molotof atıyorlarmı

Birine tokat bile atsan is polise gidersr sinir disi edilirsin

• Hocam sizce inşaat mı yoksa makina mı daha avantajlı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogulcansnmz

Hocam sizce inşaat mı yoksa makina mı daha avantajlı?

ben makinaciyim ancak yurtdisi icin insaat derim .
  • pisco P kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Katarda bilişim konusunda sube acmak ıstıyoruz bılısım yazılım donanım network ısı katarda yapılabılırmı
    gorusebılecegımız bır no varmı

iyi calısmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: truva6

Merhaba,

Katarda bilişim konusunda sube acmak ıstıyoruz bılısım yazılım donanım network ısı katarda yapılabılırmı
    gorusebılecegımız bır no varmı

iyi calısmalar

Bilisin heryerde is yapar ustad

• Hocam ege elektrik elektronik mühendisliğinden yeni mezun oldum 22 yaşındayım, ortalamam çok iyi değil 2.66 civarı, erasmus yaptım İngilizcem gayet iyidir, tekfende bir tanıdık var sence katarda olabilir mi benim iş?

• Katar neresi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: ObsessionC

Hocam ege elektrik elektronik mühendisliğinden yeni mezun oldum 22 yaşındayım, ortalamam çok iyi değil 2.66 civarı, erasmus yaptım İngilizcem gayet iyidir, tekfende bir tanıdık var sence katarda olabilir mi benim iş?

hocam olur niye olmasin tanidik varsa
  • Hocam iphone 7 ve 7 plus fiyatları nedir an itibariyle katarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redshift -- 2 Kasım 2016; 19:25:50 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.