Şimdi Ara

Kasaya su döküldü acil yardım lütfen!!! sevindirici edit!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar su içerken bardağı devirdim kasaya döküldü üst taraftan. PC kapandı anında. Ben de hemen sarteli kapattım fişi çektim.kasayi açtığımda anakarta ve PSU da ıslaklık göremedim, PC yi calistirmayi denedim ve çalıştı fakat görüntü yoktu. ( Kasada ekran kartı yok onboard var). Görüntü gelmeyince kapattım bir daha açılmadı. 1 saat kadar sonra tekrar denedim hiç açılmadı anakarta ışık yanıyordu sadece fanlar falan dönmuyordu. Power dan şüphelendim powerin 24 pin kablosuyla internetten gördüğüm testi tel ile yaptım power çalıştı. Poweri geri taktım şu an sistemde açılış tuşuna basınca hiç tepki yok, ramleri sök tak yaptım olmadı. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım.

edit : Arkadaşlar teknik servise verdim kasayı, anakartın temizliğini yapmışlar, açıldı 50 tl ücret dedi.
    Şimdi denedim makine çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dunwall1 -- 13 Nisan 2020; 15:8:24 >

• Up
  • anakartı komple bilgisayardan sök, sadece işlemci ve ram takılı olarak çalıştırmayı dene önce
  • KaSaTuRa. kullanıcısına yanıt
    Denedim hocam hdd yi soktum Ramin birini söküp diğerini denedim hala tepki yok
  • anakartı dışarı çıkar, dışarıda çalıştır
    Tamam deneyecegim
    Hocam nasıl calistiracagim kasadan soktum şu an işlemci ve ramler var, power tuşunu pinlerini falan da söktüm Kasaya su döküldü acil yardım lütfen!!! sevindirici edit!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dunwall1 -- 11 Nisan 2020; 22:53:8 >
  • bir tane ram takılı olsun, power tuşunu söktüğün 2 tane pin olacak, o ikisine aynanda değecek şekilde tornavidayı değdir, anakartı iletken bir zemine koyma bu arada
    Tepki yok hocam
  • dunwall1 D kullanıcısına yanıt
    Kasaya su döküldü acil yardım lütfen!!! sevindirici edit!

resimdeki yerden yapıyorsun değil mi? JFP1 deki power switch kısmı olacak
  • Çok bilgili olsanda yapacak bişe olduğunu çok zannetmiyorum tüm hryeri git kurutma makinesiyle kurut (ama içini yakma yani çok sıcak açma kurut sonra den eolmazsa pc git götür serviise filan)
    MUHTEMELEN PC GG OLMUŞTUR BaNADA SÜT DÖKÜLDÜ 7 YAŞINDA KARDEŞİM YAPTI ana kartı DEĞİŞTİ BİDE PWR ÇALIŞTI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmmtklc123 -- 11 Nisan 2020; 23:7:4 >
    Aynen anakartin kitapçığından baktım Kasaya su döküldü acil yardım lütfen!!! sevindirici edit!
  • mhmmtklc123 M kullanıcısına yanıt
    Ben anakarttan şüpheleniyorum, burdaki arkadaşlardan alabildigim yardımı deneyip, servise götüreceğim, inşallah ram işlemci ve PSU da birşey yoktur
  • kasanın üstünden dökülen suyun anakarta ulaşabileceğini düşünmüyorum, güç kaynağı arızası olma ihtimali daha yüksek
    her şey olabilir bence
    Hocam ben de en ufak şu görmedim anakartta falan pazartesi başka bir power supply ile deneyeceğim, ama şunu sorayım size, bu tel ile kısa devre yaptığımda PSU nun fanı donuyor, bu çalıştığını gostermez mi?
  • Anakart gitmiş olabilir bir arkadaş fişe kola dökmüştü ondada anında görüntü gitmişti anakart gitmiştide diğerleri kurtuldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dunwall1

Hocam ben de en ufak şu görmedim anakartta falan pazartesi başka bir power supply ile deneyeceğim, ama şunu sorayım size, bu tel ile kısa devre yaptığımda PSU nun fanı donuyor, bu çalıştığını gostermez mi?
    işlemci fanı dönmüyor mu?
    Hayır onlarda hiç tepki yok sadece PSU nun fanı dönüyor
  • İnşallah güç kaynağı arizalidir, anakart daha maliyetli olacak :(
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.