Şimdi Ara

Kasaya 2.SSD Takılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
16
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> Kasaya 2.SSD Takılır mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    184 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. ben de şu an 480 gb ssd var ama yetmiyor maalesef. ben de 2. bir ssd almaya karar verdim fakat hem benim anakartma uyumlu olup olmadıgını bilmiyorum, hemde 2. ssd sorunsuz bir şekilde takılır mı onu da bilmiyorum

Anakartım: Asus Prime A320M-R-SI DDR4 S+V+GL AM4 (mATX)
    Almak istediğim: Crucial Bx500 2.5" 480 GB SATA 3 SSD

Uuymlu oluyorsa tam olarak nasıl takılır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaraziVKayra -- 24 Mart 2020; 19:28:12 >

|
    |

Gitmeyincede olmuyor, geliyor yine olmuyor.
  • Binbaşı
    1519 Mesaj
    Anakartınızda boşta sata portu varsa takabilirsiniz. Anakartınız uyumlu. Ssd takarken bağlamanız gereken 2 yer var sata kablosu ve ssd güç kablosu. Önce anakartınıza sata kablosunun bir ucunu takın daha sonra ssd ye diğer ucunu takın, sonra güç kaynağınızdan sata güç kablosunu ssd sata güç girişine takın. Bu kabloları düzgün bir şekilde bağladıktan sonra pc yi açın ssd sağlam sorunsuz ise otomatik olarak tanıyacaktır. Herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yok. Yeni aldığınız ssd farklı bir harf ile isimlendirilir Örnek pc nizde "C" diski varsa yeni aldığınız ssd "D" olarak isimlendirilir.
    | Intel® Core™ i7 4790K | MSI Z97 GAMING 7 | PNY Anarchy X DDR3 16GB 2800Mhz | Asus RX 580 DUAL 8G OC | Philips 243V5LHAB/00 1MS 23.6" [email protected] | Crucial BX500 120GB | WD 1TB Caviar Blue Sata 3.0 64MB 7200Rpm |

| CoolerMaster HAF 912 Advanced | Thermaltake 600W 80Plus | Akasa Venom Voodoo | Logitech Z313 | Rampage DLM-355 | Logitech K120 | Plantronics Gamecom 388 | Logitech Rumble F310 |
  • Teğmen
    184 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -Gardiyan-

Anakartınızda boşta sata portu varsa takabilirsiniz. Anakartınız uyumlu. Ssd takarken bağlamanız gereken 2 yer var sata kablosu ve ssd güç kablosu. Önce anakartınıza sata kablosunun bir ucunu takın daha sonra ssd ye diğer ucunu takın, sonra güç kaynağınızdan sata güç kablosunu ssd sata güç girişine takın. Bu kabloları düzgün bir şekilde bağladıktan sonra pc yi açın ssd sağlam sorunsuz ise otomatik olarak tanıyacaktır. Herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yok. Yeni aldığınız ssd farklı bir harf ile isimlendirilir Örnek pc nizde "C" diski varsa yeni aldığınız ssd "D" olarak isimlendirilir.
    Hocam altindan kalkamicam heralde ben bu isin? Sata kablosuyla guc girisi tam olarak anakartta nereye takiliyor ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaraziVKayra -- 24 Mart 2020; 20:21:44 >

• Binbaşı
    1519 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FaraziVKayra

Hocam altindan kalkamicam heralde ben bu isin? Sata kablosuyla guc girisi tam olarak anakartta nereye takiliyor ki?

Alıntıları Göster
    Yaparsınız hocam kolay bir işlem. En son attığınız resimde ekran kartınızın üst kısmında 24 pin güç kablosunun hemen altında sata girişi mevcut sata kablosunun bir ucunu o girişe diğer ucunu ssd sata girişine bağlayın takarken dikkat edin çentik kısmını doğru takın. Sata güç girişi güç kaynağınızda olması gerek ince uzun( ) resimdeki girişi ssd güç girişine bağlayın çentiğe dikkat edin.
    |
    |
    | Intel® Core™ i7 4790K | MSI Z97 GAMING 7 | PNY Anarchy X DDR3 16GB 2800Mhz | Asus RX 580 DUAL 8G OC | Philips 243V5LHAB/00 1MS 23.6" [email protected] | Crucial BX500 120GB | WD 1TB Caviar Blue Sata 3.0 64MB 7200Rpm |

| CoolerMaster HAF 912 Advanced | Thermaltake 600W 80Plus | Akasa Venom Voodoo | Logitech Z313 | Rampage DLM-355 | Logitech K120 | Plantronics Gamecom 388 | Logitech Rumble F310 |

• Yarbay
    2065 Mesaj
    Ek olarak ekran kartının altında 2 sata portu var, L şeklinde (90 derece) sata kablosu lazım, erişmek zor ekran kartını çıkarmak lazım. En garantisi şurdaki sata boşta. Arkada harddisk kısmının(kafesi) oraya montaj yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

@-Gardiyan-

Çok teşekkür ederim. Bir de sata kablosu ve güç kablolarını ayriyetten mi almam gerekiyor acaba? O bağlı olanlar sata kablosu heralde ama bilemiyorum.

@a-f-h

|
    |
    Bahsedilenler: -Gardiyan- , a-f-h

• Yarbay
    2065 Mesaj

Normalde anakart için 2 sata kablosu çıkar, eğer montajda iç etmedilerse sizde olması lazım. Yoksa yakında bir bilgisayarcıdan edinebilirsiniz.

|
    |
    FaraziVKayra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    I7 5820K [email protected] with Water Cooling | Asus X99-A USB 3.1 | Kingston Fury 4x4GB DDR4 [email protected] | MSI GTX 1080 Sea Hawk X | SanDisk Extreme Pro NVMe 500GB | 2x Samsung 850Evo 120GB RAID0 + 1TB JD NVME SSD + 2xSandisk SSD Plus 240GB RAID0 + 500GB WD | Asus 2014L1T | LG 42LW4500 3D TV | Tagan 2 Force 800W | G15 +Copperhead | Pioneer HTP-071 HI-FI | CM Stacker | SB Arena Headset |G930 | Switch | PS4 2TB | PS3 | XboxOneX 2TB |Xbox 360S | Nintendo Wii

Youtube Kanalım:http://bit.ly/2GkLCAP Teknoloji Odası
  • Onbaşı
    22 Mesaj
    Anakartınızda boşta sata portu varsa takabilirsiniz diye biliyorum ben
    |
    |

Orijinalden alıntı: a-f-h

Normalde anakart için 2 sata kablosu çıkar, eğer montajda iç etmedilerse sizde olması lazım. Yoksa yakında bir bilgisayarcıdan edinebilirsiniz.
    Hocam bosta guc kablosu bi tane gozukuyor ama daha fazla yukari cekemiyorum baglamislar heralde. Elimide sokamiyorum kucucuk delik. Donusturucu gibi bi sey alip o kabloyla birlestirsem olur mu?

• Yarbay
    2065 Mesaj

Kasanızın modeli nedir? O bölgede harddisk montaj yeri(kızakları) olmalı. Kabloların olduğu yan kapağı açıp bakınız, o Kabloyu gevşetebilirsiniz belki. Kablo bağı ile bağlamış olabilirler arkada.

|
    |

Kasanızın modeli nedir? O bölgede harddisk montaj yeri(kızakları) olmalı. Kabloların olduğu yan kapağı açıp bakınız, o Kabloyu gevşetebilirsiniz belki. Kablo bağı ile bağlamış olabilirler arkada.
    Kasa Frisby FC-8890G mid tower.

Cam bolumu degil de diger yerden acmaya calistim acamadim degisik yerlerden vidalanmis heralde. Cam bolumu actim ve psu nun oldugu alt kisimin ustunde izgara var ama sabit. Yani kablolarin hepsi izgaranin altinda birbirine baglanmis ve gosterdigim delikten bir tane guc kablosu gozukuyordu. Ben de ssd yi bu sekilde baglayip deligin oraya oturttum. Boylece ssd ekran kartinin fanina degmemis oldu. Zaten baska sekilde hareket etmiyor en fazla yapacagim sekil bu. Su an bi sorun yok ssd gozukmekte Tesekkurler

• Yarbay
    2065 Mesaj

Arka tarafta 2 ssd takılacak kızak var. Kızağın alt tarafında parmak vida var. Parmak vidayı söküp kızağı yerinden çıkarın. Ssdyi kızağa vidalayıp tekrar kızağı montajlayın. Kasanın yan kapağı arkadan 2 parmak vida bağlıdır onları söküp yan kapağı kaydırarak çıkarabilirsiniz.

|
    |

Arka tarafta 2 ssd takılacak kızak var. Kızağın alt tarafında parmak vida var. Parmak vidayı söküp kızağı yerinden çıkarın. Ssdyi kızağa vidalayıp tekrar kızağı montajlayın. Kasanın yan kapağı arkadan 2 parmak vida bağlıdır onları söküp yan kapağı kaydırarak çıkarabilirsiniz.
    Peki benim ssd yi bu sekilde serbest birakmam bi sikinti yaratmaz di mi?

• Yarbay
    2065 Mesaj

Çalışmasında bir sıkıntı olmaz ama görüntü olarak kötü görünür.

|
    |

Çalışmasında bir sıkıntı olmaz ama görüntü olarak kötü görünür.
    Tesekkurler yardiminiz icin

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
Mobilya Takımları
SEO
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.