Şimdi Ara

Kasa Alacağım Yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dark Orion ve Akasa Freedom Xone modellerinde kablo saklama bölümleri vardır, dikkatli incelemiyorsunuz.

http://forum.donanimhaber.com/m_51942668/mpage_1/f_/key_//tm.htm#51994346
  • hmm evet dikkatli incelememşm de arkadaş neden kullanmamış bu saklama yerlerini baya karısık kasanın içi kablolardan ve biraz sert ama dark orionda alabrm fena kasa değil hoşmus teşekkürler valla cok güzel kasalar var kararsz kaldm en cok etkilyen dark firmasının kasaları oldu yani sen arenadan daha iyi oldugunu söylüyorsn o zmn orion alaym ben teşekkürler vga yuvasının buyuk olması ilerde yararlı olacaktır,kablo yuvaların kavucuk olmaması kötü olms kabloya zarar verebilir gerçi tepişmiyecekte delikler dar ana güç vericek psu cıkıstakı kablo baya kalın arkadaşta belki o yüzden geçirmemş kablo saklama delıklerndn bunun haricinde kasanın kötü bir yanı yok peki size birşey sormak istiyorum ön ve ekzos fan veriyor sadece 4tane daha takacam yan panel 2 üst panel 2 toplamda 6 edecek 600W HighPower psu yeterli mi ( Fan yönlerini belirtmsn hiç tecrübem yok ne taraftaki nereye üfler veya havayı dışarı atar takılı olanları karıştırmamda yan panel ve üstteki fanların yönlerini söylersen çok teşekkür ederim orionda beğendm en kısa sürede alacağım fan yönlerinde yardımcı olursanz.)

• O linkte arkadaşın power supply kabloları kısa olduğundan geçirememiş arkasından, yoksa bir çok power supplyde bu sorun olmaz. Dark Orion ve Akasa Freedom Xone arasından seçim yapmanız gerekirse ben her türlü Akasa derim, fanları hem molex hem 3pin takılabiliyor, çok sessiz bir kasa ve ön panelde 120mm fan dışındaki üst bölümlerden içeriye toz girme olasılığı bile yok. Bu arada kasa ön paneli, ve yan kapağa takılan fanlar içeriye doğru üflemeli, kasanın arkası ve üst bölümüne konumlandırılacak fanlar dışarıya üflemelidir.
  • ses konusunda olsun normalde olsun alacağım kasaya şu fan kontrolcusunu koyacagım mutlaka o yüzden oyunda yüksek devir kullanıp normalde düsük veya orta devir kullanarak bu ses sorununu çözeceğimi düşündüm ama genede 2 kasada birbirinden iyi güzel vlla karar vermek zor ama akasha da üst tek fan desteği varken orionda çift 2x12cm koyabilme sansmz var overclock için orion sizce daha iyi değilmi soğutmasını konusacak olursak (Veya hangisine Sıvı soğutma sistemi konulabilir 2sindede hortum çıkısları varda monte etmesi vb olaylar hangisinde daha iyidir ilerde öle bir düşüncemde var suan maddi durum olmadıgndan normal fanlar ile idare edicemde ilerde yapmayı planlyrdm) bu arada cok teşekkür ederim yardımlarınız için fan yönleri fln hep kafamı kurcalıyan sorulardı sayenizde cevaplarını aldım
    http://www.hepsiburada.com/Liste/aerocool-f6xt-6-fan-kontrollu-cift-renkli-led-gostergeli-525-fan-kontrolcu-ae-f6xt/ProductDetails.aspx?productId=bd190035&categoryId=1125

• dostum bu dark orionda önde usb3.0 var bnm anakartta sanırm o özellik yok normal usbden ek mı yapıyoruz öyleyse belki olr bilmıyorum ben pek
    http://www.hepsiburada.com/Liste/foxconn-h55mxv-le-socket-1156-intel-h55-ddr3-anakart/ProductDetails.aspx?productId=bd130035&categoryId=152
    Olmuyorsa dark arene veya akasha alacam ama tabi her zmn oldugum gibi kararsızım :/

Psu üstte olması cok mu kötü bi durum ? zararlı nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrsCraix -- 31 Ağustos 2011; 23:00:29 >

• size nasıl ulaşabilrm eklermsnz beni msn vermek yasak mı
    Ferhat_edana_@hotmail
  • O fan kontrolcü çok dandiktir, hatta Aerocool mevcut modellerinin hepsinde kanal başı düşen akım düşük olduğundan memnun kalmazsınız. Türkiye piyasasındaki en sağlam fan kontrolcü Sunbeam Rheobus Extreme modeliydi fakat oda şu an stoklarda yok, büyük ihtimal yeni modeli gelecektir stoklara gireceği zaman onu bekleyin.

Sıvı soğutma için mid tower kasalar uygun olmadığı gibi sıvı soğutma extreme diye tabir edilen sistemlerde kullanılır genellikle ve en büyük sorun ise çok pahalı olması. Hava soğutma ile size fazlasıyla yetecek bir sistem kurabilirsiniz zaten.
  • hmm anladım msn veya facebooktan ulaşblrsnz(msn ile aynı )
    Sizin fikir ve deneyımlerınız ve kafamdakı soruları böyle yorum olarak yazmak ve cevapları geç almak zor oluyor kullanıyorsanz eklyn benı abi iyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

O fan kontrolcü çok dandiktir, hatta Aerocool mevcut modellerinin hepsinde kanal başı düşen akım düşük olduğundan memnun kalmazsınız. Türkiye piyasasındaki en sağlam fan kontrolcü Sunbeam Rheobus Extreme modeliydi fakat oda şu an stoklarda yok, büyük ihtimal yeni modeli gelecektir stoklara gireceği zaman onu bekleyin.

Sıvı soğutma için mid tower kasalar uygun olmadığı gibi sıvı soğutma extreme diye tabir edilen sistemlerde kullanılır genellikle ve en büyük sorun ise çok pahalı olması. Hava soğutma ile size fazlasıyla yetecek bir sistem kurabilirsiniz zaten.

anakartımda usb 3.0 desteği var mı
    Dark orion kasanın önünde 2 tane 3.0 girişi var desteklemiyorsa başka kasa alaym, hmm ama ucuz o fan kontrolcusu pek pahlı olmdgndn ayarı vb kolay oldgndn onu seçtim 30TL o dediğim yeterli olmaz mı yanı bu alanların yorumlarına baktım öyle kötü diyen çıkmamısta o yüzden içim ısınmıstı teşekkürler

Link
    http://www.hepsiburada.com/Liste/foxconn-h55mxv-le-socket-1156-intel-h55-ddr3-anakart/ProductDetails.aspx?productId=bd130035&categoryId=152

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrsCraix -- 1 Eylül 2011; 1:12:45 >

• öneri ve yorumlarınızla destek oldugunuz için teşekkürler arkadaş eş dostlarımada sordm ileriye dönük bir kasa olarak Dark Orion çıktı Kötü yanı sadece ön usp lern kasanın arksndan ek alınması oda sorun etceğını sanmıyorum USb 3.0 , E-sata 44CM kadar VGA boşluğu 7 Tane 12CM fan yuvası bulunuyor kasayı serin tutacağından eminim kablo saklama bölmesi cpu fan değişimi gibi özellikleride var bana göre hoş bir kasa Akasa da güzel ama USB 3.0 ve VGA yeri 30cm blki ilerde 40 CM üstünde ekran kartı çkr :) bu kart bi kusuru yok arkadan ek alp one vermektn bska bide o dediğim 6lı kontrolcuyu almyı dusnuyrm bölece Pin yuvaları dolmaz kabloları toplama ve kasaya görünüm katacağından eminim ama Eğer Fanların çalısmasını bozar diyorsan vazgeçebilirm
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.