Şimdi Ara

Kartsız Çalıştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
7.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2006 scenicim var. kitabında aracın kartsız erişim mesafesinde olduğunda
    direkt start düğmesine basılara açılacağı,
    elimizi kapının koluna doğru sokunca yine erişim mesafesinde iken kapıların
    açılacağı , araçtan uzaklaşınca kapıların otomatik kapanağı filan yazı yor
    bu kartı otomatik algılama moduna nasıl getireceğiz bilen var mı arkideşler

• Aynı yazılardan benim araç içinde geçerli yalnız bu işlevlerin sensörleri mevcut değil. Avrupaya satılan araçlarda olan bir özellikmiş, Türkiye'de bu özellikler mevcut değilmiş.
  • Güvenlik açısından konulmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENCER -- 23 Mayıs 2011; 21:28:57 >
  • güvenlikle alakası yok yeni model renaultlarda bu özellik var ve fransada üretilen eski model araclarda o özellik var türkiyede üretilenlerde yok
  • Tamam bende yeni modellerde ve avrupadaki renaultlarda yok demedimki zaten.Peki neden türkiyede yok aydınlatın bizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

Tamam bende yeni modellerde ve avrupadaki renaultlarda yok demedimki zaten.Peki neden türkiyede yok aydınlatın bizi.

Çünkü bizler 2. sınıf ülke vatandaşlarıyız.
  • benim aracım ithal diye biliyorum
    2006 scenic II 1.5 dci AT
    açılır tavanlı modeller yurtdışından gel miyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omentum

benim aracım ithal diye biliyorum
    2006 scenic II 1.5 dci AT
    açılır tavanlı modeller yurtdışından gel miyor mu?

Ruhsatta Renault(OYAK) yazıyorsa yerli, OYAK yazmıyorsa ithaldi eskiden...

buradan da bakabilirsiniz, ithal görünüyor

• quote:

Tamam bende yeni modellerde ve avrupadaki renaultlarda yok demedimki zaten.Peki neden türkiyede yok aydınlatın bizi.

Araçlarda maliyeti düşürmek için kullanılan yöntemlerden birisidir. Ayrıca kitapçığa baktığınız zaman bazı özellikler bölgesel olarak değişmektedir gibi bir ibare vardır. Ayrıca aracı satın alırken katalogda değişiklik hakkı saklıdır diye bir ibare vardır. Mesela 2005 model ve sonrası dinamik araçlarda atermik ön cam olması gerekirken yalnızca renkli cam olarak satılmıştır. Bazı serilerde ise bagaj ve torpido gözü ışıkları bulunmamaktadır. Bunlar firmaların stratejileridir. Her otomobil firmasında bunları görebilirsiniz.
  • pazarlama stratejisi her ülkeye her donanım seceneğinde motorda araç gelmiyo sadece renault için değil diğer markalar içinde bu gecerli enbasit örnek Volkswagenin türiyi için bora ismiyle ürettiği arac avrupada jetta iken türkiyede boraydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

Şuan elimdeki araç yerli üretim eller serbest özelliği tümü ile mevcut .Sceniclerde durum nedir bilmiyorum ancak genelleme yapmak doğru olmaz diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: davidxxx

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

Şuan elimdeki araç yerli üretim eller serbest özelliği tümü ile mevcut .Sceniclerde durum nedir bilmiyorum ancak genelleme yapmak doğru olmaz diye düşünüyorum

2006 Scenic'ten bahsediyorduk...

• Ancak yinede dediğinize katılıyorum .Dışarda başka donanım ve performanslar hatta standart donanım olarak verilenlerin bizlere opsiyon olarak hatta bazılarının opsiyon olarak bile verilememesi büyük haksızlık ..Bunun önümüzdeki bir iki yıl içinde değişeceğine inanıyorum Türk insanı tüm eleştri ve engellemelere rağmen dünyadaki saygınlığını artıracaktır bunu gözardı edemeyecekler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: davidxxx

Ancak yinede dediğinize katılıyorum .Dışarda başka donanım ve performanslar hatta standart donanım olarak verilenlerin bizlere opsiyon olarak hatta bazılarının opsiyon olarak bile verilememesi büyük haksızlık ..Bunun önümüzdeki bir iki yıl içinde değişeceğine inanıyorum Türk insanı tüm eleştri ve engellemelere rağmen dünyadaki saygınlığını artıracaktır bunu gözardı edemeyecekler..

güvenlik donanımları tam olsun diğerlerinin de hepsi opsiyon olsun isterdim açıkçası, mesela 3-4 yıl öncesine kadar esp çok zor alınıyordu hatta hiç mümkün değildi şimdi c segmentte alınabiliyor,darısı b segmentin başına
  • çok şart değil zten o özellik benim araç full + full bendede yok hatta normalde megan2 lerde esp de olması lazım onuda koymamışlar oda yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

çok şart değil zten o özellik benim araç full + full bendede yok hatta normalde megan2 lerde esp de olması lazım onuda koymamışlar oda yok.

O zaman full değil :) full+full ne bilmiyorum ama :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.