Şimdi Ara

Kariyer Geçmişi Gelsin Sene 2077

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çalıştırdığım takımlar sırasıyla 28 kulüp 8 milli takım deneyimi 61 yılda. Fm 16 kariyeridir.

İstanbulspor Fenerbahçe Bayern Munih Galatasaray İspanya Köln Türkiye Swansea Gençlerbirliği İstanbulspor Austuria Wien Beşiktaş Türkiye Galatasaray Torquay Türkiye 23 yaş altı Kocaelibirlik Gölcük Tavşanlı linyit Sırbistan Galatasaray Kocaelibirlik Türkiye Roma Fransa Dynamo Kiev Cska Moskova Hajduk Dinama Moskova Manisaspor Galatasaray

İlk bakışta saçma gelebilir kariyerinde niye bu kadar iniş çıkış var diyenlere aşağıda ayrıntılı anlatım var link attım. Duygusal adamım ben.Takımımla bağ kurarım. Birde Ülke takımı ile kulüp takımlarını eş zamanlı çalıştırdım.
    Bazıları 12 gün sürsede bazılarına da 2165 gün sığdırdım.

https://forum.donanimhaber.com/istifa-sorunsali-mutlu-son--127414500
    ayrıntılı hikayesi burada.
    Kısa hikaye devamı

Tatilde Harcanan süre kovulduğumda geçen süredir çoğu :D Ve bazen Ozellikle Rus ligi nisan sonu gibi bitince beklemek zor geliyor basıyorum tatile. Yinede %4 tatilde geçen süre az olmuş biraz tatil hakkım.

Galibiyet Yüzdesi %63 biraz düştü oda çok fazla alt liglerde takım yönetmekten ötürü. 81 Kupa 33 Lig 11 Küme yükselme başarısı HİÇ KÜME DÜŞMEDİM :) Bu konuda tecrübe edindim ligin bitimine 7 maç kalmış takımı devraldım son sıradan kurtardım. 6 defa bu küme düşmeyi son haftalarda sıyırmışlığım mevcuttur :D

Yılda ortalama 5 kupa kaldırırken heyecan arayışı kupa sayısını baltaladı. Ancak pişman değilim. İlk hedefim Sir Alex Fergusonu geçmekti.

Şu aralar takımda raylar oturdu bam bam bam gidiyoruz.

Şampiyon tamamladığım sezon onca eksiğe rağmen taktik bitirdi işi.

Oyunun bana yazmış olduğu geçmiş

Son olarak 18 kez Süper Lig yılın menajeri 2 kez Avusturya Spor dergileri ve 2 Kez Avusturya Ligi Yılın Menejeri ödülü aldım. 2 ve 3 cülükleri yazmıyorum :)

Edit: Normalde takım kadrosu standart olmasına karşın 23 yaş altı 15-16 extra oyuncu tutarım elimde. Kayıt kuralları bu oyuncuları sayma gereksinimi duymadığından kadroda yükü yoktur. Ancak mali külfeti ağır.

Fikstürden göreceksiniz sık sık hazırlık maçı ayarlar bu oyuncuları oynatırım. Maçları ben yönetirim. 15-16 oyuncunun tamamına yakını yerliden oluşmaktadır. Bana transfer maliyeti 400 mılyon TL civarında olmuştur. Ancak zarar etmiyorsunuz garanti ediyim. İçinden 3 tane genç çıkarsanız 2-3 yıl boyunca boyle Kupada hazırlık maclarında ve rotasyonda kullanarak oyuncu kazanıyorum. 19 yasında sag acık oyuncum suan 210 mılyon edıyor. Sol bekim 3 mılyon iken 67 mılyon oldu. Kiralık göndermiyorum artık. Çünkü en iyi antrenor en iyi saha en iyi hocalar bende :) 21 Yaşında resmi olmasada 200 maça çıkan ve 4-5 tane bireysel özelliği olan oyuncularım oluyor. Ani bir sakatlık durumunda hemen takıma ve taktiğe uyum sağlıyorlar.
    Ancak Türkiye de olmanın dezavantajıyla Kaleci Ve Stoper de çok sıkıntı çektim. 61 yılda sadece 3-4 oyuncu çıktı.Kalan her mevkide darphane gibi takımım. Birde alt yapım var şahane. Ortalama değerleri 55 mılyon ile 1.5 mılyon arasında. Birinci lige koy oynarlar.

Bana getirisi Oyuncu havuzundaki en iyi 16 genç oyuncu elimde oluyor. 2-3 senede bir komple yeniliyorum 16 oyuncudan sadece -3 tanesı kalmıs oluyor.(onlarda satmak istemediklerim. En fazla 1-2 tanesinden zarar ediyorum.

Basit hesap: 400 mılyon harcadıysam çok rahat 800 mılyonu çıkartıyorum.

Eksi yönü: Maaş bütçem haftalık ödemesi 17.681.450.000 geçmişti bir ara ve iflasın eşiğine gelmiştim. Aylık veya yıllık değil doğru okudunuz Haftalık ödemeydi. Çok büyük rakamlara ulaşmıştım. Bir oyuncumun haftalık maaş sözleşmesi 1.5 mılyondu aylık 6 mılyon yıllık 72 mılyon.
    Bugün ronaldo messi toplasan bu kadar etmez :D Ancak o verim geliyordu.

Son olarak As takımda yıldızlarımı sattım ve artık 25 yaşının üstü benim için yaşlıdır ve en geç 28 inde satılır Kaleci hariç :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halaskarbey1 -- 10 Ağustos 2017; 2:11:3 >

• Güzel paylaşım, bilhassa kariyerde öyle olmuş tebrikler

Benim FM17'de en uzun oynadığım süre 2047 civarıydı. İşsiz ve en düşük özelliklerle başladığım kariyerime Meksika ile Dünya Kupası, Amerika ve Avustralya ile federasyon şampiyonlukları ve Dünya Kupalarında yarı final ve final oynamak gibi başarılar vardı.

Külup kariyerlerimde ise daha çok alt liglerden takımları alıp üst liglere çıkarıp ülke kupalarını kazanmak olarak kendime hedefler koymuştum.
  • Bravo çokiyi kariyer
  • quote:

Orijinalden alıntı: - The Stig -

Güzel paylaşım, bilhassa kariyerde öyle olmuş tebrikler

Benim FM17'de en uzun oynadığım süre 2047 civarıydı. İşsiz ve en düşük özelliklerle başladığım kariyerime Meksika ile Dünya Kupası, Amerika ve Avustralya ile federasyon şampiyonlukları ve Dünya Kupalarında yarı final ve final oynamak gibi başarılar vardı.

Külup kariyerlerimde ise daha çok alt liglerden takımları alıp üst liglere çıkarıp ülke kupalarını kazanmak olarak kendime hedefler koymuştum.

Şu işsiz başlama işini ben de yapacam bir gün ama hep üşeniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: LannTheClever

quote:

Orijinalden alıntı: - The Stig -

Güzel paylaşım, bilhassa kariyerde öyle olmuş tebrikler

Şu işsiz başlama işini ben de yapacam bir gün ama hep üşeniyorum.

Valla başla hocam çok keyifli :) Her sene farklı bir ülkede farklı bi takımla çalışmak çok güzel ve zorlayıcı. Bazı takımlarda 2-3 sene kaldığımda oluyor fakat duruma göre

Böyle bi kariyer açarken dikkat etmen gereken şey konuşabildiğin dillere mutlaka İngilizce, İspanyolca eklemeniz.

• Yıl olmuş 2077 hala logo paketi kullanmayanlar var.
  • İşsiz başlamak çok güzel bir deneyim :) İstanbulspor dan nerelere geldik :D

Valla logo paketi yada editörler ilgimi pek çekmiyor oyunda. Armayı görmek birşey ifade etmiyor en azından benim için :D

Türkçe spiker çıktıda biz mi indirmedik :D :D :D

Vallahi kardeşim ben sadece tek dil koydum Türkçe ama her ne olduysa 6-7 dil öğrenmişim :D Bulunduğun ülkede kal 1-2 sezon akıcı konustugunu ıddıa ediyor :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.