Şimdi Ara

Karında atma nabız hissi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76
Cevap
5
Favori
535.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba hocam, öncelikle cok cok cok gecmis olsun, tomografi cektirdin mi son durumun nedir. Umarim temiz cikmistir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 17 yaşındayım bugün ilk defa oldu midemin oralarda göbek deliğimin sol tarafı çok hafif üst midemdendir diye düşünüyorum internette bir ton şey yazıyor yok aort yok beyin yok o çok korkmaya başladım yaşayan var mı bir yardımcı olun

• Arkadaşlar konuyu takip ediyorum.. sizlerde son durum ne oldu

• aynı sorun 2 aydır bendede var göbeğimin üst kısmı kalp gibi atıyor 3 kere ultrasona baktım aortla alakalı problem yok ilk başlarda tuvalete gidemiyordum istek yoktu şişiyordu karnım şimdi o geçti bu seferde atma göbeğimde şiddetlendi ve geçmiyor bazen hafifliyor keşke bir çaresi olsa şu hastalığın o kadar basınçlı atıyorki ordaki atma şakaklarımda bile hissediyorum nabzım otururken 75 çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: enesdf

aynı sorun 2 aydır bendede var göbeğimin üst kısmı kalp gibi atıyor 3 kere ultrasona baktım aortla alakalı problem yok ilk başlarda tuvalete gidemiyordum istek yoktu şişiyordu karnım şimdi o geçti bu seferde atma göbeğimde şiddetlendi ve geçmiyor bazen hafifliyor keşke bir çaresi olsa şu hastalığın o kadar basınçlı atıyorki ordaki atma şakaklarımda bile hissediyorum nabzım otururken 75 çıkıyor

Nabzının otururken 20 mi çıkması lazım? Kalp testlerinde bir şey yoksa bal gibi panik atak yani korkudan oluyor. Üzerinde durma ilgilenme geçer.

• evet ama insanı huzursuz ediyor işte :/ biraz da taktım hastalığı daha da hasta etti

• enesdf E kullanıcısına yanıt

Aynı durum bir aydır bende de var seni çok iyi anlıyorum normalde benim nabzım 70in üzerine çıkmazdı bakıyordum saatten şimdi son 1 aydır 90ları bile geçiyo çoğu zaman. Kardiyolojiye gittim ultrason temiz EKG temiz kan değerlerim de normal. Ama şu karında nabız hissi çok rahatsız ediyor.. ins geçer de rahatlarız

• kanka bu mide kayması da diyorlarmış ben biraz araştırdım masajla ve bir kaç teknikle yerine getiriyorlarmış ( SİZDEDE BÖYLE BACAKLARDA KENDİLİĞİNEN KASILMA FELAN OLUYR MU VEYA ŞAKAKLARDA AĞRI BASINÇ FELAN )

• Bacaklarımda oluyor bazen. Ama mide kayması olucağını sanmıyorum öyle olsaydı karında ağrı olurdu ağrı yok

• kanka bu yürek kalkması diyorlarmış biri var youtube de üzüntü stres vs gibi etkenlerden oluyormuş korkuluk tutuyorlarmış felan garip şeylerle yapıyorlarmş denemekten zarar gelirmi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: sevemem1985

Bende endoskopi ve kolonoskopi oldum .

Coronayı kafaya çok taktım sanırım . Mide de gastrit ve reflü çıktı . Dediğiniz atma eskiden çok azdı. Şimdi sanki bir kalp gibi atıyor. Özellikle mide dolu iken.

Gastrit reflü crohn tarzı bir hastalık olabilir .

Yada hiç birsey yok kafaya çok takmaktan oluyordur . Sonra geçer

Dostum öncelikle geçmiş olsun, Aynı sıkıntıdan bende muzdaripim karnım nabız atar gibi atıyor ultrason çektiler aort damarım normal 17mm, onun dışında dün akut gastrit tanısı konuldu ve senin durumun şuan nasıl hala nabız atar gibi atıyor mu ?

Ve gastrit geçtikten sonra da bu nabız atmaların geçti mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferhatklc

Merhaba... Bende gastrit var ve bir yıldır bu mevzuyu ben de çekiyorum. ilk önce kalbim ağrıyor, göğsüm sıkışıyordu. Mide olduğunu bilmiyordum tabi, çünkü midede ağrı yoktu. Sürekli farklı hastanelere gittim, ekg falan çektiler, kalbin tertemiz olduğu, bir sıkıntı olmadığı söylendi. Sonra afedersiniz kusmalar falan başladı, kilo kaybı falan. Hicbir şey yiyemiyordum. Sonra özele gitmekte buldum çareyi. Endoskopi yapıldı, gastritin olduğu söylendi. Bildiğiniz üzre bir liste verdi, ne yiyip ne yemeyeceğim söylendi. Özellikle alkol ve sigara kullanıyorsan bırak dedi. Alkol hiç içmedim ama sigaram var tabi. Onu bırakmaya çalışıyorum şimdi. Eğer atmayla ilgili bir sorun olsaydı, sanırım endoskopide ya da filmlerde çıkardı. Allah bu durumu yaşayanlara şifa versin. Gerçekten bazen insanın canını sıkıyor. Sağlık en büyük nimetimiz. Allah hepimize şifa versin.

Dostum geçmiş olsun bende de gastrit tanısı konuldu. Karnım nabız atar gibi atıyordu dediğin gibi sürekli kalbime vuruyordu çarpıntı yapıyordu şuan nasılsın ?

Gastriti atlattıktan sonra Durumun nasıl oldu ?

Hala karında nabız atmaların devam ediyor mu ?

Ve gastrit ile nasıl başa çıktın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: şefki23

Dostum öncelikle geçmiş olsun, Aynı sıkıntıdan bende muzdaripim karnım nabız atar gibi atıyor ultrason çektiler aort damarım normal 17mm, onun dışında dün akut gastrit tanısı konuldu ve senin durumun şuan nasıl hala nabız atar gibi atıyor mu ?

Ve gastrit geçtikten sonra da bu nabız atmaların geçti mi?

Alıntıları Göster

merhaba hocam.... kafaya takıyordum sanırım psikolojik..

simdi eskisi gibi hissetmiyorum..ama zaman zaman attıgını goruyorum..

bende daha kapsamlı bi doktora gidemedim henuz...

• Ben kardiyolojiye gittim ilaçlı tomografiye kadar herşeyi çekildim kalple ilgili bir problem çıkmadı ama bu göbek atması ve guruldama geçmedi. Ağrım yok ama az birşey de yesem karnım şişiyor ve ne ciddi diyet de yapsam kilo veremiyorum. Bir de wc eskisi gibi değil. Yani şimdi bir de endoskopi mi çekilcem.. lütfen bu sorunları yaşayıp çözen varsa yazsın..doktor doktor gezmek istemiyorum artık 😔

• Ben çözdüm nedeni psikolojikmiş oraya takıyosun ondan oluyo somatizasyon bozukluğu psikiyatriye git

• enesdf E kullanıcısına yanıt

Bnde oluyo ayni şikayetler ve çaresi yok gbi bisey sanırım bu bir lânet..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.