Şimdi Ara

Kardeş Payı (2014) | BİTTİ (248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.953
Cevap
69
Favori
195.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bizim millet ağzının tadını hiç bilmiyor.
  • Ajan Pena kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle .d

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk sezon efsaneydi ama 2. sezon dizinin içine ettiler.

Özellikle edanın gidişiyle birlikte.

• IraArel kullanıcısına yanıt

aslında 2. sezonun son bölümleri iyiydi yani en azından toparlamaya başlamıştı diye hatırlıyorum ama zaten kötü gidişattan dolayı final kararı alınmıştı maalesef. tam toparlarken bitirileceğini bile bile izlemek üzücüydü. en azından final bölümü çok aceleye getirilmiş değildi. gayet iyi bir bölümle bitti.

• sroad kullanıcısına yanıt
    Aslında bir sezonlukmuş dizi. Tutunca 2yi çekme kararı almışlar, o arada da çekilen yerden izin alamamışlar ve sivasa gidilmiş, sonra izin çıkınca geri dönmüşler vs.
    Böyle bie şeylet deniyordu o zamanlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IraArel kullanıcısına yanıt

mekan olayını bilmiyordum da tek sezon planlandığını ben de duymuştum. farklı düşünenler olabilir elbette ama benim düşünceme göre bu dizi işler güçlerden çok daha iyiydi. ben işler güçleri bitiremedim şahsen 20 bölümden fazla izledim ama iyice baydığı için bırakmıştım. yani işler güçlerin 40 bölüm sürdüğünü düşünürsek bu dizi onu rahat geçebilecek potansiyele sahipti. iki dizinin de süreleri iyiydi yanlış hatırlamıyorsam. 60-70 dk civarıydı bölüm başına. zaten bizim dizi sektöründen daha iyisini beklemek zor hele ki günümüzde iyice abartıp 130 dk çekerlerken.

• quote:

Orijinalden alıntı: sroad

mekan olayını bilmiyordum da tek sezon planlandığını ben de duymuştum. farklı düşünenler olabilir elbette ama benim düşünceme göre bu dizi işler güçlerden çok daha iyiydi. ben işler güçleri bitiremedim şahsen 20 bölümden fazla izledim ama iyice baydığı için bırakmıştım. yani işler güçlerin 40 bölüm sürdüğünü düşünürsek bu dizi onu rahat geçebilecek potansiyele sahipti. iki dizinin de süreleri iyiydi yanlış hatırlamıyorsam. 60-70 dk civarıydı bölüm başına. zaten bizim dizi sektöründen daha iyisini beklemek zor hele ki günümüzde iyice abartıp 130 dk çekerlerken.

Benden bundan sonra işler güçleri denedim beğenemedim, 3 4 bölüm izleyip bıraktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

İlk sezon efsaneydi ama 2. sezon dizinin içine ettiler.

Özellikle edanın gidişiyle birlikte.

yanlış bilmiyorsam eda(ipek yaylacıoğlu) hamilelik durumu oldugu için ayrılmıştı diziden.ahmet kural ve emrah kamanın sahneleri gerçekten çok güzeldi ilk sezon.

• evet eda'nın yerine başka bir karakter gelmesi iyi olabilirdi. yani eda olarak değil tamamen başka bir kadın karakter olarak.

ayrıca erdal tosun'un(nur içinde yatsın) karakterini iyi yazamamışlardı diye düşünüyorum.

• Dizi tek sezonluk düşünülmemişti. İkinci sezonun senaryosu hazırdı ama izinler ayarlanamayınca apar topar Sivasa gidiliyor ve onun icin tekrar senaryo yazılıyor. Bu sefer Sivastayken izinler ayarlanınca tekrar İstanbula dönülüyor.

Ben bu şekilde hatırlıyorum. Hala gülüyorum bazen YouTube sahnelerine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok, yeni evlenmişti sanırım eşi oynamasını istemedi.

• sroad kullanıcısına yanıt

Allah rahmet eylesin, hiç iyi değildi.

Yani bakıyorsun, 3 kardeş, anne, baba, oğzuhan, turgut, mafyalar, hilmi, kartal, deniz, emrah, eda, sezai vs her karakteri efsane yazmışlar, rahmetliye hiç yazamamışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Benden bundan sonra işler güçleri denedim beğenemedim, 3 4 bölüm izleyip bıraktım.

Alıntıları Göster

Ben de önce Kardeş Payı, sonra İşler Güçler'i izleyip bitirenlerdenim. Bence 2 dizi direkt olarak kıyaslanmamalı.

Önce şunu söyleyeyim, İşler Güçler'in 2. sezonu daha iyi, 1. sezon özellikle de Büşra Pekin'in oyunculuğundan dolayı bana epey vasat gelmişti. 2. sezon o yok ve Salih abi karakterinin girmesiyle de baya bir ivme kazanıyor dizi. Kardeş Payı'nda Hilmi karakteri ne ise, İşler Güçler'de de Salih abi karakteri odur; daha kolay anlaşılması için böyle diyeyim.

Feride karakteri + Ahmet Kural + Salih abi. Bu 3'lü diziyi iyi götürüyordu. Bir de Hakkı karakterini katabiliriz. Bence 1. sezona sabredip bitirmenizi tavsiye ederim.

Ama yine de baştaki dediğime gelirsek, Kardeş Payı daha salt bir komedi dizisiyken İşler Güçler aslında biraz dizi/film sektörünü anlatan, zaman zaman durum komedisi içeren, başroldeki iki kişinin kendilerini oynadığı bir dizi. Yani tamamen komedi dizisi değil. Komedi türünde değerlendirilmemeli. 2 dizi birbirinden çok farklı.

Gelelim Kardeş Payı'na, aslında daha önce bu konuda fikirlerimi diziyi bitirince yazmıştım. Fazla uzatmayacağım, Emrah karakterinin olduğu sahneleri artık bir yerden sonra hızlı hızlı geçmeye başladığımı, çok sıkıldığım zamanları hatırlıyorum. Diziyi aşağı çeken karakterlerden biriydi. Aslında 1. sezonun tamamı bile çok iyi denmez. Özellikle ilk 15-16 bölüm iyiydi.

Bunun dışında 2. sezonda çok bariz bir şekilde özellikle Sezai karakterini değiştirmeye çalışmaları, tamamen anlamsız şekilde karakterin huyunu ve davranışlarını tam tersi şekilde yazmaları diziyi mahveden şeylerden biriydi bana göre.

3 kardeşin annelerinin gereğinden fazla anlamsız hareketleri, ilk sezonki sert ama yine de şefkatli anne tipinin 2. sezon bambaşka bir anneye dönüşmesi, Ali karakterinin eski karısıyla ilgili uzatılan ve saçma bir yerlere varan mevzular vb ... Ben bunlara pek gülmüyordum açıkçası. Bir yerden sonra kalite epey düşmüştü.

Ayrıca final bölümünün de kendi adıma aceleye getirildiğini düşünüyorum. Flashforward ile birden bire çoğu şey oldu bittiye getirilmişti. Bunun yerine hikayenin son kalan yerinden belki de biraz ucu açık bırakılabilecek bir final yazılabilirdi. Hem böylece belki başka zaman dizi için devam etme, yeniden çekilme ihtimali olurdu.

Belki diziye Burak Satıbol da yan karakter olarak (Salih abi) değil de en başından Sezai benzeri tamamen yeni, farklı bir tarz ana karakter olarak katılmış olsaydı ömrü uzun olabilirdi dizinin.

Son olarak benim bu 2 diziyi sezonlarından itibaren 4'e bölüp yaptığım bir kıyaslama var:

Kardeş Payı 1. sezon > İşler Güçler 2. sezon > İşler Güçler 1. sezon > Kardeş Payı 2. sezon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 9 Ekim 2020; 0:40:2 >

• 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.