Şimdi Ara

Kararsız Kaldım Sizce Hangisi? Colt, Fabia, Fiesta, Punto, Accent (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 666

Accent demiş millet. O araçlar içinde en iyisi jazz sonra colt.Coltun iç aksamı çok hoşuma gitmemişti.Ama yakıt olarak her ikisi de çok çok iyi.Otomatik jazzımla 30 liralık lpg aldım 2.05 tl den şu anda sayaç 230 km gösteriyor ve ş.içiYani 13 kuruş.Şehir dışını siz hesap edin artık.

kaç model sizdeki jazz birde
    hangi modelini kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FATlH

quote:

Accent demiş millet. O araçlar içinde en iyisi jazz sonra colt.Coltun iç aksamı çok hoşuma gitmemişti.Ama yakıt olarak her ikisi de çok çok iyi.Otomatik jazzımla 30 liralık lpg aldım 2.05 tl den şu anda sayaç 230 km gösteriyor ve ş.içiYani 13 kuruş.Şehir dışını siz hesap edin artık.

kaç model sizdeki jazz birde
    hangi modelini kullanıyorsunuz?

2004 es otomatik

• Benimde tercihim hyundai accent era olur heralde temiz ve dizelini bulabilirseniz hem ekonomi hem performans 110 bg 235 nm tork
  • aynı durumdayım. maksimum 19-20 bin verebilirim. 1 yıldır ciddi araştırıyorum; 5 sene binmeyi planlayarak alacağım. 2. eli sıkıntı etmiyorum sizde etmeyecekseniz nissan almera öneririm. ben bu araca karar verdim, bir bakın isterseniz.
  • 2 f lerden birini seç
    fabia mı fiesta mı?
    gerisini boşver.
  • accent dediğiniz admire olanları değil dimi? eğer eraysa 1.5 dizel 110 ps olanını seçmelisin.performas yönünden hepsini geride bırakır.
  • colt güzel araçtır vites geçişlerini hissedersiniz fakat sorunsuz,seri ve ekonomik bir araçtır.süspansiyonların sert olduğu doğrudur fakat b sınıfındaki bir araçtan konfor beklentisi olmaması lazım birçok c sınıfı araçta bile yumuşak süspansiyon yok.jazz ise kronik sorunları pahalıya mal olan bir araç eğer arıza çıkardığı zaman bir anda 3-4 bin tl yi verebilirim diyorsanız alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

colt güzel araçtır vites geçişlerini hissedersiniz fakat sorunsuz,seri ve ekonomik bir araçtır.süspansiyonların sert olduğu doğrudur fakat b sınıfındaki bir araçtan konfor beklentisi olmaması lazım birçok c sınıfı araçta bile yumuşak süspansiyon yok.jazz ise kronik sorunları pahalıya mal olan bir araç eğer arıza çıkardığı zaman bir anda 3-4 bin tl yi verebilirim diyorsanız alabilirsiniz

jazzın hangi sorunu kronik?

kaç sene jazza bindiniz?

motor ve şanzuman arıza verirse her arabada zaten 3-4 bin tl zarar çıkar bu normaldir.ama motor ve şanzuman hariç 3-4 binlik ne gibi bir sorun çıkabilir yani hangi parça bu kadar masraf çıkartabilir? jazz kullanıcısı olarak soruyorum merak ettimde?
  • Seat ibiza yada cordoba derim bende. Dusunduklerinizden farkli ama binimi guzel araclardir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

colt güzel araçtır vites geçişlerini hissedersiniz fakat sorunsuz,seri ve ekonomik bir araçtır.süspansiyonların sert olduğu doğrudur fakat b sınıfındaki bir araçtan konfor beklentisi olmaması lazım birçok c sınıfı araçta bile yumuşak süspansiyon yok.jazz ise kronik sorunları pahalıya mal olan bir araç eğer arıza çıkardığı zaman bir anda 3-4 bin tl yi verebilirim diyorsanız alabilirsiniz

kaç sene jazza bindiniz?

motor ve şanzuman arıza verirse her arabada zaten 3-4 bin tl zarar çıkar bu normaldir.ama motor ve şanzuman hariç 3-4 binlik ne gibi bir sorun çıkabilir yani hangi parça bu kadar masraf çıkartabilir? jazz kullanıcısı olarak soruyorum merak ettimde?

sorguya çeker gibi yazıyorsunuz sanırım bir honda fanatiğisiniz niye bu kadar savunuyorsunuz kul yapısı bunlar hatasız mı olmasını bekliyordunuz?piston vurma en masraflı sorunu cvt şanzumanda şansa kalmış tabi.

http://forum.donanimhaber.com/m_51195821/tm.htm

• quote:

quote:

quote:

kaç sene jazza bindiniz?

sorguya çeker gibi yazıyorsunuz sanırım bir honda fanatiğisiniz niye bu kadar savunuyorsunuz kul yapısı bunlar hatasız mı olmasını bekliyordunuz?piston vurma en masraflı sorunu cvt şanzumanda şansa kalmış tabi.

http://forum.donanimhaber.com/m_51195821/tm.htm

CVT şanzuman şansa mı kalmış??? piston vurma??? birader otomobil bilgin ne düzeyde bilmiyorum ama milleti yanlış yönlendirme istersen.dediklerin çok komik şeyler.ayrıca honda fanatiği felan değilim.colt kötü demedim diyende bişey bilmeyen insandır.jazz sadece colta göre daha konforludur dedim.yakıt olarak çok az bi miktar colt daha az yakar.honda kul yapısıda colt Allah yapısı mı? yazdıklarının geçerli bir yanı yok.

• Jazz ın fiyatı Colta göre sıfırda 6-7 bin tl fark ediyor...

5 aydır araba araştırıyorum,32-34 bin tl limitteyim,Corsa,punto,fabia,aveo,polo araçları arasındaydım.İlk defa sizin mesajınızla Colt a baktım,içi hoşuma hiç gitmedi...Yani doblo,kangoo gibi geldi araç görünüş olarak...Ama yakıt tüketimi vs gibi yazıları okuyunca Colt da güzel bir tercihmiş...

Peki colt servis olarak nasıldır?rutin bakımlar üzermi fiyat olarak?
  • Arkadaşlar konuyu açan arkadaş sıfır araç almıyor 2.el arıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: csungu

Jazz ın fiyatı Colta göre sıfırda 6-7 bin tl fark ediyor...

5 aydır araba araştırıyorum,32-34 bin tl limitteyim,Corsa,punto,fabia,aveo,polo araçları arasındaydım.İlk defa sizin mesajınızla Colt a baktım,içi hoşuma hiç gitmedi...Yani doblo,kangoo gibi geldi araç görünüş olarak...Ama yakıt tüketimi vs gibi yazıları okuyunca Colt da güzel bir tercihmiş...

Herkes zaten madem B sınıfı küçük araç alacağım içi geniş olsun diyor Coltta öyle işte bir doblo,kango kadar geniş yüksek. Bunu neden dezavantaj olarak gördünüz anlamadım. Serviste sıkıntı yok, bakımlar diğer araçlar gibi 10binde değil 15inde bir ve bakım fiyatı 250-300 lira arası yani bir Jazzdan polodan daha az. karar size kalmış.sonuçta herkes ucuz,az yakan, içi geniş donanımlı,sorunsuz, performanslı araç ister. Colt bunların hepsini karşılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

quote:

Orijinalden alıntı: csungu

Jazz ın fiyatı Colta göre sıfırda 6-7 bin tl fark ediyor...

Herkes zaten madem B sınıfı küçük araç alacağım içi geniş olsun diyor Coltta öyle işte bir doblo,kango kadar geniş yüksek. Bunu neden dezavantaj olarak gördünüz anlamadım. Serviste sıkıntı yok, bakımlar diğer araçlar gibi 10binde değil 15inde bir ve bakım fiyatı 250-300 lira arası yani bir Jazzdan polodan daha az. karar size kalmış.sonuçta herkes ucuz,az yakan, içi geniş donanımlı,sorunsuz, performanslı araç ister. Colt bunların hepsini karşılıyor.

ben kangoo doblo gibi derken konsoldan bahsetmiştim...yani o radyo nedir öyle,yakışıyormu böyle markalara...bu devirde artık lcd ekranlı güzel fonksionel ekranlı radyolar konuluyor,burada dot matrix tek satır radyo konulmuş...orta konsol dacia ,kangoo vs havasında...iç aksamı hiç beğenmedim...

ama dediğiniz gibi motor sorunsuzluk vs ve az yakma konusunda gerçekten mütişmiş...

• yapmayın hocam ne kangosu? özellikle direksiyon ve göstergeler ( turuncu ışıklandırması ) direksiyondaki tuşlar ve gece onlarında turuncu yanması güzel. ama klima yönetimini çevirmeli değilde düğmeli yapsalar daha iyi olurmuş.

Ama diğermarkalara göre kötü değil bence

2011 Colt kokpit

Kararsız Kaldım Sizce Hangisi? Colt, Fabia, Fiesta, Punto, Accent

Herkesin çok beğendi 2011 polo trendline kokpit

2011 polo comfortline ( insan direksiyona bir tuş koyar )

2011 Fabia

2011 dacia duster ( bunun teyp ekranı çok küçük ve okunaksız)

Bence en bunların içinde yine en güzel tasarım Colt'un

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan_wrc -- 16 Haziran 2012; 17:18:24 >

• fiyatların her geçen gün arttığı ikinci el piyasasında araç aramaya halen devam ediyorum
    konudada olduğu gibi benimde tercihim colttan yana ağır basmaya başladı

bugün toyota 2.ele colt bakmaya gittim
    sağ tarafı komple boyalı olan 2005 model 1.5 benzinli instyle modeline 20.500 tl istediler
    fiyat çok fazla değilmi aracın kasko değerine baktım 14-15bin tl tabiki bu kıyas olmaz ama
    sizce hakkı nedir 2005-2007 arası coltların
  • quote:

En fazla 19-20bin tl civarında araç bakıyorum çok kararsız kaldım sizde hangi araç daha iyi?
    Otomatik vites tercih sebebi olacak hangisi problemsizdir? servis ve parça fiyatı açısından hangisi daha uygun olur?

Mitsubishi Colt
    Honda Jazz
    Skoda Fabia
    Ford Fiesta
    Fiat Punto
    Hyundai Accent

Merhaba Fatih,
    Eğer otomatik almayı düşünüyorsan bence ford fiat ve hyundai yi pek tavsiye etmem. Otomatik modellerde başarısızlar. O modellerin otomatiğini kullanmadım ama çevremden duyduğum kadarı ile pek memnun değil kullanıcıları. Hatta ford servisinde bile konusunu açınca adamlar itiraf etti rezilliklerini.
    Manuel düşünseydin eski aracım punto idi gayet konforlu ekonomik sorunsuz bir araçtı. birazda ne aradığına bağlı tabi.Şuan colt kullanıyorum AMT ( otomatik). çok memnunum. Sana tavsiyem o listeden honda ve mitsubishiyi düşünebilirsin. bende çok araştırdım ve öyle aldım colt u. gerçektende sorunsuz. skoda için birşey diyemeyeceğim ama fabiaların otomatiği muhtemelen DSG olacak oda gayet iyi, ama fabia da otomatik ne gördüm nede duydum. Merak ettiğin birşey olursa PM den yazabilirsin.

• quote:

fiyatların her geçen gün arttığı ikinci el piyasasında araç aramaya halen devam ediyorum
    konudada olduğu gibi benimde tercihim colttan yana ağır basmaya başladı

bugün toyota 2.ele colt bakmaya gittim
    sağ tarafı komple boyalı olan 2005 model 1.5 benzinli instyle modeline 20.500 tl istediler
    fiyat çok fazla değilmi aracın kasko değerine baktım 14-15bin tl tabiki bu kıyas olmaz ama
    sizce hakkı nedir 2005-2007 arası coltların

abartmış onlar. ben yeni kasa colt u geçtiğimiz ay 25 bine yakın bir fiyata aldım. ve 38 bin km de idi. bence o fiyatlara alma. biraz daha araştır.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.