Şimdi Ara

Kararsız kaldım arkadaşlar... Bilginize ihtiyacım var... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: muratvurucu

tissot un kalitesinden şüphen olmasın
    giriş seviyesinde rakipsizdir...

fiyat/performans olarak çok çok iyi bir seçim

hatta le locle nin cosc sertifikalısı da tanıtıldı geçen yılın sonunda
    fiyatı normal le locle ye göre yüksek olsa da yine de cosc sertifikalı bir mekanik saat için ucuz sayılır...

kısaca tissot tercih edersen hem maddi hem manevi üzülmezsin

Murat Bey ; Tissot un gösterdiğim 2 modeli için birkaç sorum olacaktı... ilk model yaklaşık 350 euro civarında , ikinci model ise 850-900 euro civarındaydı...

ilk sorum bu fiyat farkı hangi sebeplerden dolayı

ikincisi ilk model otomatik , ikinci model ise sanıyorsam kinetic oluyor ya da başka bir şey... Hangisi daha kullanışlı ve hangisi yüksek miktarda sapma yapmaz... kısacası bu fiyat farkı , ikinci modeli almaya değer yapıyor mu ??? YAVAŞ YAVAŞ KARAR AŞAMASINA GELİYORUM sanki :))

• İki tissot da le locle modeli...

ikisi de otomatic

kinetic kafanı karıştırmasın kinetic sadece seiko ya özel bir teknoloji başka bir markada otomatik mekanizmanın ürettiği enerjiyi pilde depolayan bu teknolojiyi göremezsin...

ikisinin de içinde aynı mekanizma var(ufak bir farklılık dışında)

daha pahalı olan ikinci modelde güç rezerv göstergesi var...

İlk modeldeki saat de tam kurulu halde 40 saat kadar çalışır eğer kolundan çıkarıp koyarsan
    Tek fark ikinci modelde sol alttaki kadranda kaç saatlik güç rezervi olduğunu gözleyebilirsin.

Temelde iki modelde de aynı mekanizma olsa da ikinci de yaydaki gerginlik durumunu sana kalan saat bazında gösteren bir gösterge var, dolayısıyla bu bir komplikasyon ve mekanizmadaki işçilik, parça vs. artıyor
    bu da sana euro olarak geri dönüyor:):):)

İki model de aynı sapma sürelerinde olur, merak etme

• quote:

Orijinalden alıntı: muratvurucu

kinetic kafanı karıştırmasın kinetic sadece seiko ya özel bir teknoloji başka bir markada otomatik mekanizmanın ürettiği enerjiyi pilde depolayan bu teknolojiyi göremezsin...

Seiko'nun Kinetic ismiyle kullandığı teknolojiyi "Autoquartz" ismiyle diğer markalarda da görmek mümkün.

Tabi yukarıdaki Tissot otomatik o ayrı.
  • @UML

Bilgi için teşekkürler

İlk kez sizden duyuyorum bunu, daha önce seiko kinetic dışında melez mekanizma görmemiştim hiç...
    Şimdi web de araştırdım biraz bu teknolojiyi kullanan küçük üreticiler var evet...
    Seiko almış yürümüş ama:)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.