Şimdi Ara

KAR YAĞINCA LASTİĞE TAKILAN(ZİNCİR YERİNE PENÇE)PRATİK!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
25.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • buza kar lastiği fayda etmez.. soğuk erken saatleri ve geç saatlerinde kar altındaki buz alır götürür arabayı alimallah öyle vakum filan da kurtarmaz. o tür durumlarda zincir ya da bu tür şeyler lastikten daha kullanışlı olur. yoğun kış şartlarını bilen ikliminde yaşayan biri olarak soyluyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: alkoc

buza kar lastiği fayda etmez.. soğuk erken saatleri ve geç saatlerinde kar altındaki buz alır götürür arabayı alimallah öyle vakum filan da kurtarmaz. o tür durumlarda zincir ya da bu tür şeyler lastikten daha kullanışlı olur. yoğun kış şartlarını bilen ikliminde yaşayan biri olarak soyluyorum

yoruma tamamen katılıyorum.

ayrıca bu aparat asfaltta kırılır gbi 1-2 yorum okudum. kar zinciri asfalta çıkınca kırılmıyor mu sanıyosunuz oda kırılıyor. yol tutuş denmiş. zincirle ne kadar yol tutabilisiniz asfallta?

araç eğer karda buzda patiyle kırılmaz ise yani demir sağlamlığı bekeleyemeyiz ama denemek lazım. çok pratik bir şey.
  • Koçtaş'ta kauçuk zincir görmüştüm. Muhteşem birşey.
  • quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

Koçtaş'ta kauçuk zincir görmüştüm. Muhteşem birşey.

ewet yaz lastiğini kışa çeviriyor. yazımı kışa çevirdin türküsü gibi
  • http://www.youtube.com/watch?v=Aq2fTLFpq2M

Edit: DHTUBE kullanınca aynı sayfada niye youtube linki gözükmüyor anlamadım. Bazı arkadaşlar Ktunnel falan kullanıyor onlar için kolaylık olsun diye linkide koymuştum ama çıkmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 7 Ocak 2009; 0:26:07 >

• kim düşünmüşse iyi düşünmüş gerçekden
  • bence çok sağlam gibi durmuyor malisef

kar paleti her zaman bir adım önde
  • Bu durumlarda aklıma hep Kara Şimşek dizisi gelir. Mike bi düğmeye basardı lastikten metal çiviler çıkıverirdi. Zincirle falan uğraştırmazdı sahibini. Çok kral arabaydı be.
  • size katılıyorum,

zaten bütün mesele aracın kaymasından çok kullananların bu duruma alışık olup olmamalarıdır. Ancak rusyanın birçok yeri düzdür ve araç kullanmak göreceli olarak bir cinnah yokuşu veya 7 tepeli istanbul trafiğinde aynı kolaylıkta olmayacaktır.
    karlı yoldan daha ziyade buzlu yollarda druduktan sonra nasıl kalkılır bu konuda oldukça cagil olduğumuz kesindir.Doğu illerimizde düz yolda hiç problem yaşamadan insanlarımız kullnırken , batı illerimizde birkaç cm kar yağdı milletin eli ayağına dolanmaktadır.

quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

Rusya'daki günlerim aklıma geldi.
    Zaman kış vakti, dışarıdaki sıcaklık -30 civarında.
    Yollara kar yağmış.
    Sonra o kar buza dönüşmüş.
    onun üstne bir daha kar yağığ gene buzlaşmış.
    Bütün yollar, kaldırımlar bu halde.
    Yollarda arabalar vızır vızır gidiyor.
    Ne kayan var ne yoldan çıkan var ne de sağa sola çarpan.
    lastiklere bakıyorsun dandirik kış lastiği.
    öyle ahım şahım markaların falan değil, en adisinden.
    Arabalara bakıyorsun, 30-40 yıllık lada, jiguli, moskovich, volga falan.
    ne ABS var ne TCS ne GCS ne ZCS ZRB vsvs.
    4 tekerlek 1 motor arabalar.
    Zincir kullanan bir Allah'ın kulunu görmedim.

• Kar pencesi denilen bu aparati daha once denedim. Ancak 3-5 km kullanimdan sonra (karda) paramparca oldu. Zira, plastik kalitesi cok kotu, sadece goruntu icabi imal edilmis. Eger daha kaliteli ve esnek malzemelerden imal edilirse, daha ise yarar bir urune donusebilecegi kanaatindeyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vezir

size katılıyorum,

zaten bütün mesele aracın kaymasından çok kullananların bu duruma alışık olup olmamalarıdır. Ancak rusyanın birçok yeri düzdür ve araç kullanmak göreceli olarak bir cinnah yokuşu veya 7 tepeli istanbul trafiğinde aynı kolaylıkta olmayacaktır.
    karlı yoldan daha ziyade buzlu yollarda druduktan sonra nasıl kalkılır bu konuda oldukça cagil olduğumuz kesindir.Doğu illerimizde düz yolda hiç problem yaşamadan insanlarımız kullnırken , batı illerimizde birkaç cm kar yağdı milletin eli ayağına dolanmaktadır.

quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

Rusya'daki günlerim aklıma geldi.
    Zaman kış vakti, dışarıdaki sıcaklık -30 civarında.
    Yollara kar yağmış.
    Sonra o kar buza dönüşmüş.
    onun üstne bir daha kar yağığ gene buzlaşmış.
    Bütün yollar, kaldırımlar bu halde.
    Yollarda arabalar vızır vızır gidiyor.
    Ne kayan var ne yoldan çıkan var ne de sağa sola çarpan.
    lastiklere bakıyorsun dandirik kış lastiği.
    öyle ahım şahım markaların falan değil, en adisinden.
    Arabalara bakıyorsun, 30-40 yıllık lada, jiguli, moskovich, volga falan.
    ne ABS var ne TCS ne GCS ne ZCS ZRB vsvs.
    4 tekerlek 1 motor arabalar.
    Zincir kullanan bir Allah'ın kulunu görmedim.

Katılıyorum bende doğuda yaşıyorum (batıdan geldim) şöförler karda buzda hiç problem yaşamıyor.Zincir kullanma oranı düşük ancak kar lastiği pek çok arabada mevcut.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.