Şimdi Ara

Kanadaya bahar erken geldi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
3.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hamza5806

aslında süper ülke ama o soğuk çekilir mi bilemiyorum soğuktan aşırı derecede nefret ediyorum
    3-4 ay soguk cekiyoruz hocam, biyerden sonra alisiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhafız.

onu boşver de,
    ne için gittin, nasıl gittin, kaç paraya gittin onu anlat hocam
    Is bularak geldim ayni zamanda Express Entry programina katilarak kalici oturma izni(Permanent Residency) aldim. Yazilim muhendisiyim maaslar 60 ila 150 bin dolar arasinda degisiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngmoney

O bölgede fransızca da yaygın mı ? Kanada'nın bi bölgesinde yaygındı ama neresiydi unuttum.
    Evet hocam Quebec eyaletinin ana dili Fransizcadir baska herhangi bir yerde Fransizca konusan bulamazsiniz. Ben Montrealdeyim Burada hemen hemen herkes Ingilizce konusuyor sadece Fransizca konusanlarin sayisi az ve genelde yasli insanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakaji

hocam allah sabır versin. burası (yurtdışı) bugün 24 derece idi. şuan gece 10 burda ve şuanki sıcaklık 14 derece. türkiyeden sıcak burası. allah sana sabır versin. ben bi arada kanadayı düşündüm. havasıcaklıklarını gördükten sonra kaç kere geliyoruz dünyaya birader dedim ve vazgeçtim. amerika daha mantıklı duruyor.
    Saolun hocam sabirlik bir durum yok acikcasi hayat devam ediyor. Amerikaya sicak bakmadigimizdan dolayi burayi tercih ettik. Amerikadaki arkadaslarda yavas yavas Kanadaya geliyorlar. Sicaklik olarak daha sicak yerler var Kanada da ancak tercih meselesi hepsinin artilari eksileri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Allah sabır versin zor durumdasın hocam, 2023 yılında süper güç olacaz ve refah'ın örnek ülkesi Kanada tarihin tozlu raflarına kalkacak

Sana önerim kanadadan kurtul en geç 2022 yılında Türkiyeye gel.
    Hocam zaten kiskaniyoruz biz burada domatesi filan hep taneyle aliyoruz tabi bide avrupanin en ucuz benzini dogalgazi filan Turkiyede kullaniliyor canimizi sikmiyor degil. 5. kopru ve havalimani da cabasi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Türkiye'den mi gittin ve cevap evetse soğuğa alışman ne kadar zamanını aldı? Arada Kanada'ya başvurmayı düşünüyorum ama soğuk hep gözümü korkutuyor.
    Hayatimin buyuk bir bolumunde Ankara da yasadim, birkac yil da Izmirde. Ankara da -20 -22 derecelerde disarida icerdik o nedenle pek koymadi acikcasi soguklar. -22 dereceler burada da oluyor daha sogugunu cok gormedim acikcasi gecen sene 1-2 gun -30 olmustu son 50 yilin en sogugu filan diye haberlere cikmisti tabi bu Montreal icin gecerli Vancouver a kar bile nadiren yagiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEHET

Montreal belediyesi ne iş yapıyor da yolları açtırmamış. Şöyle bakınca doğru düzgün bir çöp kovası bile koymamışlar. Araçlar desen hepsi kaldırıma park edilmiş. Siz en iyisi belediye başkanını değiştirin.
    Evet belediye baskani icin suana kadarki en kotusu diyorlar. Ana yollar vs acik ancak ara sokaklari acmaya kar yagdiktan 1 gun sonra basladilar ki Montrealliler icin kabul edilemez bir durum, gazeteler olsun sosyal medya olsun baya yuklendiler belediye baskanina. Kendisi istifa eder diye dusunuyorum etmese bile birdaha secilme olasiligi yok. Cop kovalarina gelirsek sokak ortasinda durmuyor cop kovalari her eve/apartmana tahsis edilen cop kovalari var ve garaj kisminda durmalari zorunlu belirli saatlerde toplamaya geliyorlar. Resimde gordugunuz yesil cop kovasi geri donusum kutusudur sahibi olan arkadasin yerine geri koymasi gerekiyor. Park edilen yerler ya garaj girisi yada yol kenari kaldirima park edemezsiniz aninda 177 dolar yapistiriverirler affetmezler. Ama park sikintisi var o bir gercek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiven1127 -- 15 Şubat 2019; 21:27:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chaussure

Hocam kandan oluşan bi adası mı var
    Yok hocam yere dusen kanlari kizilaya bagisliyorlarmis oyle duydum
  • montréal bitmeyen bir acıdır benim için
    kız evlenek montréal de yaşayak dedi kabul etmedim
    pişmanlığı çok ama çok büyük
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

montréal bitmeyen bir acıdır benim için
    kız evlenek montréal de yaşayak dedi kabul etmedim
    pişmanlığı çok ama çok büyük
    Yerliyse iyi yapmissin, avrupaliysa yazik olmus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

Yerliyse iyi yapmissin, avrupaliysa yazik olmus.

Alıntıları Göster
    oranın yerlisi ama kızılderili deel
    fransız olanlarından
  • ailemle tanıştırdım onlar da evlen git dediler ama kız öyle ters bir zamanda geldi ki askere gitmeme birkaç hafta kalmıştı
    ailem boşver askerliği bakaya kal kim ne yapabilir dediyse de gençliğin verdiği gerizekalılıkta etkili oldu
    kız havaalanında ülkesine dönerken hüngür hüngür ağladı
    askerdeyken tr de beraber çektiğimiz 100 lerce fotoğrafı tab edip göndermişti

onun ahını almış olmalıyım ki seneler sonra ağır bedel ödüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

oranın yerlisi ama kızılderili deel
    fransız olanlarından

Alıntıları Göster
    Fransiz yerli yok hocam yerli dedigimiz kizilderililer iste, diger herkes gocmen burada. Gelmisler kesmisler kizilderilileri topraklarina cokmusler. yazik etmissin ozaman, askerlik sonrasi gideydin yada evlenseydin?
  • Hocam bunda şaşılacak bir şey yok ki bu kış polar vortex Amerika'yı vurduğundan kutup soğuklarını oralar aldı Türkiye Avrupa çevresine doğru dürüst kış girmedi siz de normalden biraz daha sert kış geçirdiniz. Şöyle bir gerçek daha var bu günler de aranacak. Her geçen yıl kış soğukları o kadar da kendisini göstermiyor ve gidişat hiç iyi değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Strange Night kullanıcısına yanıt
    Kuresel isinma hocsm ne olacagi belli degil bir sene donariz diger sene sicak gecer doganin icine ettik el birligiyle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adamın ara sokak dediği buranın E5 otoyolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 16 Şubat 2019; 5:28:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birgün Kanada'ya yolumuz düşerse yardımcı olur musun?
  • Ne konuda hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam biz arkadaşla bu yaz değil gelecek yaz Kanada'ya work and travel programı ile gelmek istiyoruz. WAT programı için min ne kadar biriktirmemiz gerek bir bilgin var mı?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.