Şimdi Ara

Kamu bankalarından konut kredilerinde 0.99 yapılandırma (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
50
Favori
108.942
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vakıfbank tan 10 ay önce 0.99dan 248.000 kredi kullandım. Kalan taksit 110 ay. İşbankası 0.87den yapılandırma yapıyor. Başka bankadan yapılandırma yaparsam tapu masrafı ödüyormuyuz? Ne yapmalıyım? Vakıfbankı bekleyeyim mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • feykbey kullanıcısına yanıt
    Bende 10 ay önce ziraat bankasından 240bin TL çektim kalan taksit 110 ay.tapu masrafı ödemiyorsunuz ancak vakıfbank erken kapatma cezası alıyor ayrıca yeni taşıyacağanız iş bankası expertiz ücreti ve dosya masrafı ücretleri alacak.ben biraz daha bekleyip kredi çektiğim bankanın yapılandırma açmasını bekleyeceğim.bugün itibariyle İng bank’ta 60 ay a kadar vadeli 0.79 oranından yapılandırma açtı illaki devlet bankaları da yapılandırma açacaktır diye Ümit ediyorum.

• chessmania kullanıcısına yanıt
    Al benden de o kadar hocam :)

• Merhaba 125.000 TL ödememiz kaldı 108 ay . 99 dan yapilandirma yapmıştık en son. Şuan ing bank 0.79 dan 60 aylık için bu ücreti yapilandirirmiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ING bankta 0.79 şartları nedir?

• H4RuNN H kullanıcısına yanıt
    Devlet bence 0.74den daha aşağı bir yapılandırma vermez, o da verirse. Ben de 2 yıl önce 0.98den çekmiştim. Nerden baksanız ing bank 0.20 kadar indirim yapıyor eğer dediğiniz doğruysa, acaba onlar da expertiz vb. istiyor mu?
  • Bu ay içerisinde yapılandırma göreceğiz diye düşünüyorum. Şartlar oluştu,beklenti var. Umarım en kısa sürede gelir ve hepimiz faydalanırız.

• wntln kullanıcısına yanıt
    Ben isbankasindan hesaplattım gecen gün. Mevcut kredi 0.99, hayat sigortasi yaptirmadigim icin yenisi 0.89 olarak yapılandırinca odenecek rakam arttı. Sizin sure biraz daha uzun (benim 40 ay, 5 taksit odedim), belki cok ufak bir avantaj saglayabilir ama beklentiniz dusuk olsun.

• Benim hayat işte hocam iptal etmedim. Bir avantajı olur mu?

• Bu tür banka faizleri haberde vs çıkıyor ama bankaya gittinmi tanımlanmayan cisim gibi bakıyorlar. 2 kere bu şekilde tecrübem oldum Biraz şeye benziyor bu haberler. Siz eşinize çiçek alırmısınız,kendilerine alsınlar a

• wntln kullanıcısına yanıt
    Yeni krediyi siz 0.87den cekiyorsunuz, ben 0.89dan avantaji bu. Ayni donemde cekmisiz, o donemde de sigortali 0.95 sigortasiz 0.99du. Sigorta 2500 çıktı benim, faiz farkı 25tl x 40 ay olarak 1000 tl, sigortasiz cektim ben de.

• İng bank şubeyi aradim böyle birşey yok dediler

• Merhaba,

Şu anda 0.64 ve 0.74 den çekilen konut kredilerinde erteleme yapılabiliyormu bilen varmı ?
    Örneğin ben şimdi gidip çeksem ama 3 ay sonra ödemeye başlayacağım dersem oluyormu?
    Oluyorsa bana masrafı ne oluyor bunun ekstradan ?
  • feykbey kullanıcısına yanıt
    Hocam ögrendiniz mi baska bankadan yapılandırmada işlem ücreti felan alıyolar mı

• maddafacca M kullanıcısına yanıt
    şuan çekilen krediler zaten ilk 12 ay ödemesiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kimsediil

şuan çekilen krediler zaten ilk 12 ay ödemesiz
    Hem 12 ay ödemesiz hemde 0.64 veya 0.74 ten çekebiliyoruz yani herhangi bir ek ödemeden öylemi ?
  • Dünya kadar ek ödeme var.
    Ev bedelinin %10 nakiti bankada hazır bulunacak. Mesela 300bine sıfır müteahhitten ev alıyosun diyelim. 30bin TL elinde hazır bulunacak ancak sen yinede elinde 60bin bulundurmalısın; tapu masrafı 10bin, kredi tahsis ücretleri sigortalar expertiz felan 10bin, sıfır ev aldığın için meskeni daha yoktur en kötü 6-7bin, arada emlakcı varsa 6bin de o, abonelikler elektrik doğalgaz felan teminatları vsvs
    Daha neler çıkar kimbilir önemli olan başlamak bir başla sen o 1200exper parasını bi yatır sonra o para yanmasın diye 500-600 bin borca giriyorsun:))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kimsediil -- 3 Temmuz 2020; 16:24:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kimsediil

Dünya kadar ek ödeme var.
    Ev bedelinin %10 nakiti bankada hazır bulunacak. Mesela 300bine sıfır müteahhitten ev alıyosun diyelim. 30bin TL elinde hazır bulunacak ancak sen yinede elinde 60bin bulundurmalısın; tapu masrafı 10bin, kredi tahsis ücretleri sigortalar expertiz felan 10bin, sıfır ev aldığın için meskeni daha yoktur en kötü 6-7bin, arada emlakcı varsa 6bin de o, abonelikler elektrik doğalgaz felan teminatları vsvs
    Daha neler çıkar kimbilir önemli olan başlamak bir başla sen o 1200exper parasını bi yatır sonra o para yanmasın diye 500-600 bin borca giriyorsun:))))
    onları biliyorum hocam ben bankayla aramda olan mevzuyu diyorum.
    Örneğin Ziraat ten 0.64 ile 100.000 10 yıllık çektiğinizde aylık ödemesi 1.196 olarak çıkıyor.
    Ben bankaya gidip çekmek istediğimde 12 ay ödemesiz olarak çektiğimde yine bu şekilde çekebiliyomuyum?
    Yani 0.64 ile 100.000 çektiğimde 12 ay sonra 1.196 olarak mı ödemeye başlıyorum ?

• quote:

Orijinalden alıntı: maddafacca

onları biliyorum hocam ben bankayla aramda olan mevzuyu diyorum.
    Örneğin Ziraat ten 0.64 ile 100.000 10 yıllık çektiğinizde aylık ödemesi 1.196 olarak çıkıyor.
    Ben bankaya gidip çekmek istediğimde 12 ay ödemesiz olarak çektiğimde yine bu şekilde çekebiliyomuyum?
    Yani 0.64 ile 100.000 çektiğimde 12 ay sonra 1.196 olarak mı ödemeye başlıyorum ?

Alıntıları Göster
    Hayır hocam 1196 TL 120 ay hemen ödemeye başlarsan taksidin oluyor.
    Eğer bir yıl sonra ödemeye başlayacaksan 108 ayda ödeyeceksin krediyi o yüzden taksidin biraz daha fazla olacak.
    Kesin olmamakla beraber 12 ay sonra 1285 TL taksit ödemeye başlarsın 108 ay sonra biter.
    Bir nevi taksitleriniz 0,64 faiz oranıyla bir yıllığına ötelenmiş oluyor.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.