Şimdi Ara

Kalkışta gelen sürtme sesine benzer ses.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
34.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yine ben, yine bir fiesta konusu, sanırım bir berk_21 daha yetişiyor dh otomobil de

travers sorunundan sonra 2 gündür kalkışlarda özellikle rampa gibi yerlerde araç zorlanınca bir uğultu sürtme sesine benzer ses geliyor, eminim sol taraftan geliyor cünkü ayağımızı koyduğumuz paspastan titreşimi hissedebiliyorum .. İnce bir ses, aklıma ilk baskı balata geldi, cünkü sadece kalkışta yapıyor.. Sizin fikriniz nelerdir?

Araç 2011 Fiesta 1.4TDCi, bazıları için sorunun cevabını şimdiden vereyim, aracı satmayı düşünmüyorum

Not: Çok sık yapmıyor sadece kalkışlarda yapıyor belirttiğim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 29 Mart 2016; 21:33:24 >

• Ufak bir şeydir dikkatli inceleyin. Debriyaj yayının sesi bile olabilir. Benim gibi çok pimpirikli iseniz ona bile kulağınız rahatsız olur.

Alakası yok konuyla ama bizim Astra H kasada aracı yıkattık eve geldik direksiyonu çevirdikçe sürtme sesi geliyor. Arabanın her yerine baktık hidroliklerine kadar. Sonra baktık ki kağıt paspas araya girmiş ses yapıyor. Ufak şeylere de dikkat edin yani aslında büyük bir sorun olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Ufak bir şeydir dikkatli inceleyin. Debriyaj yayının sesi bile olabilir. Benim gibi çok pimpirikli iseniz ona bile kulağınız rahatsız olur.

Alakası yok konuyla ama bizim Astra H kasada aracı yıkattık eve geldik direksiyonu çevirdikçe sürtme sesi geliyor. Arabanın her yerine baktık hidroliklerine kadar. Sonra baktık ki kağıt paspas araya girmiş ses yapıyor. Ufak şeylere de dikkat edin yani aslında büyük bir sorun olmayabilir.

Hocam vallaha travers olayı piskolojimi cok fena etkiledi artık en ufak sese aha bişey var, en ufak cukura girmeme aha gitti rot ayarı der oldum

Bugün inanın park ederken lastikten ses geldi meğersem kırık şişe ezmişim iyice ezilince tınk diye ses geldi, sanki jant yamulmuş gibi kontrol ede ede bir hal oldum. Sahii fena bişey ya

• quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Yine ben, yine bir fiesta konusu, sanırım bir berk_21 daha yetişiyor dh otomobil de

travers sorunundan sonra 2 gündür kalkışlarda özellikle rampa gibi yerlerde araç zorlanınca bir uğultu sürtme sesine benzer ses geliyor, eminim sol taraftan geliyor cünkü ayağımızı koyduğumuz paspastan titreşimi hissedebiliyorum .. İnce bir ses, aklıma ilk baskı balata geldi, cünkü sadece kalkışta yapıyor.. Sizin fikriniz nelerdir?

Araç 2011 Fiesta 1.4TDCi, bazıları için sorunun cevabını şimdiden vereyim, aracı satmayı düşünmüyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_114908346/f_//tm.htm

ses bunun gibi mi ?

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşı bilemem ama benimki tam da bu. Arabam Focus 2007 model. Sabahları ilk hareket esnasında hareket etmeye başlarken. Isınınca yani bir süre sürünce gidiyor. Soğukken sürtme sesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Yine ben, yine bir fiesta konusu, sanırım bir berk_21 daha yetişiyor dh otomobil de

http://forum.donanimhaber.com/m_114908346/f_//tm.htm

ses bunun gibi mi ?

o kadar belirgin değil, daha ince bu biraz kalın gibi ve daha hafif ses az müzik dinlerken vs. zor anlasılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

Arkadaşı bilemem ama benimki tam da bu. Arabam Focus 2007 model. Sabahları ilk hareket esnasında hareket etmeye başlarken. Isınınca yani bir süre sürünce gidiyor. Soğukken sürtme sesi.

hocam sol taraftan mı geliyor, nasıl bir ses acaba, ısınınca da yapıyor dikkat ettim genelde rampada yada araç zorlanınca yapıyor kalkışta.
  • 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    Geldiği tarafı pek bilemiyorum hocam kavrama anında başlıyor araba iyice harekete geçince geçiyor. Diyelim ki tekrar yavaşladım veya durdum tekrar başlıyor. Araba ısınınca geçiyor bu sabahları ilk kalkışta oluyor sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Ben hala çözebilmiş değilim, servise bu sesi dinlettim debriyaj bilyasıdır dedi gecistirdi.

O an yapmadığından surerek deneyemedik. Uzun kullanıncada yapmıyor ve gıcık bir ses. İçeriden o kadar duyuluyorken dısarıda ne kadar bilemiyorum.
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ya bariz benim tarafta geliyor tiz bir ses boyle sanki altta bir disk var benim tarafa surtuyor, hem ayagi koyduğum yer titriyor hissediyorum hem ses geliyor bariz bisey surtiyor yani. Surekli ypmiyor ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok eski bir gonderi fakat bu konudan muzdarip olanlar icin yazmak istedim. Babamın Ford mondeo 2012 dizel aracında da oldu ayni durum.Volant yemiş. Volant değişince düzeldi.

• 1.4 fiesta benzin gaz benimkide debriyajdan kaynaklı bir ses olabilir bendede olmaya başladı ama sesin nerden geldiğini anlamaya çalıştığımda debriyajdan geliyordu sende iyi bir dinle derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sorun ne çıktı? Aynı sıkıntı var da.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.