Şimdi Ara

## Kaliteli ÜTÜ Önerileri ## (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.197
Cevap
20
Favori
318.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

iki model arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

Philips GC4641 VS Tefal Ultimate AUTOCLEAN 500 kim kazanır?

veya bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka bir model varmı? mesela kazanlı Delonghi VVX835 3D kullanan varmı?
  • valla tefale sıcak yanaşıyordum taa ki netten aldığımız ürünün garanti problemi olabileceğini öğrenene kadar....philips ise birçok kaydıranlar var bu marka hakkında bir oku bence bu bölümü komple
  • selam

Anneler günü hediyesi olarak Tefal Ultimate AUTOCLEAN 500 aldım. artık dönüş yok.kazanlılar nasıl bilmiyorum.ama bu model

müthiş buhar veriyor.(üstelik buhar ayarı son seviyede bile değil) kısaca şimdilik çok iyi bir seçim yapmışım gibi gözüküyor.

garanti konusuna gelince ütüyü hepsiburada 'dan aldım. garantisi için şöyle bir açıklama var bana yeterli geldi.

''Tüm Tefal, Rowenta, Moulinex, Krups ürünleri Groupe Seb güvencesi altındadır.

Hepsiburada.com bünyesinde satılmakta olan tüm Tefal, Rowenta, Moulinex, Krups ürünlerine ait, Groupe SEB Hologramı yer almaktadır''
  • dostum autoclean 500 ile ilgili yorumlarını kısa süreicinde bekliyyoruz
  • Arkadaşlar benim birkaç sorum olacak.

Kazansız ütülerde anlık(100 gr/dk) ve devamlı buhar miktarları(60 gr/dk) ayrı ayrı belirtilmiş fakat kazanlılarda sadece 1 adet buhar basıncı(90 gr/dk) yazıyor.
    Bu anlık olan mı soksa sürekli olan mı?

Ayrıca kazanlılardaki 4-5 bar şeklindeki basınç kazansızlarda kaç oluyor, bunları nasıl kıyaslayacağız?

Son olarak kazanlı kazansız farkı sadece su depoları mı?

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YağmurAdam- -- 21 Mayıs 2010; 15:30:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Arkadaşlar benim birkaç sorum olacak.

Kazansız ütülerde anlık(100 gr/dk) ve devamlı buhar miktarları(60 gr/dk) ayrı ayrı belirtilmiş fakat kazanlılarda sadece 1 adet buhar basıncı(90 gr/dk) yazıyor.
    Bu anlık olan mı soksa sürekli olan mı?

Ayrıca kazanlılardaki 4-5 bar şeklindeki basınç kazansızlarda kaç oluyor, bunları nasıl kıyaslayacağız?

Son olarak kazanlı kazansız farkı sadece su depoları mı?

Teşekkürler..

sanıyorum kazansız ütülerde basınç değeri yok; küçük bir buharlaştırma odasına anlık su veriliyor ve anlık buhar alınıyor. buhar basınçlı bir ortamda depolanmıyor (bundan emin değilim)?

denediğim 5 farklı model 3 farklı marka kazanlı ütüde buhar basıncı ilk başta belirtilen değerde belki daha yüksek bile olabilir fakat 1-2 dakika sonra basınç tamamen tükeniyor ütü yüzeyinde yer alan deliklerden buharın tahliye olduğunu görüyorsunuz.

kazanlı ile kazansız arasında 2 temel fark var:
    1. buhar kazanı: buhar kazanlı ütülerde buhar tüketime hazır halde atmosfer basıncının 4-5 katı bir basınçla (bildiğimiz düdüklü tencere misali) depolanıyor. diğer ütülerde basınç bölümü yok. yeni model içinde kazan olan ütü de gördüm ancak istisna kabul etmek lazım.
    2. taban yüzey sıcaklığı: buhar yoğunluğu ve sıcaklığı (basınç altındaki buhar, oda şartlarındaki buhara göre daha sıcak) kazanlı ütüde oldukça fazla. bu nedenle esasında kumaşı şekillendiren ütü taban sıcaklığı değil, buhar. taban sıcaklığı 80-90 gibi diyor üreticiler, o sıcaklıkta kumaşta kalan buharı kurutmak için. bu nedenle koyu renkli kumaşta parlamanın daha az olduğunu belirtiyorlar.

• quote:

bana kalırsa rakamsal değerler ile ütünün daha iyi olduğunu söylemek yanlış:

rakamsal değeri yüksek olan ütüler; size daha hızlı ütü yapma imkanı sağlıyor. yerli ve yabancı sitelerde okuduğum yüzlerce yorum bunu açıkça ifade ediyor.
    fakat rakamsal değerler ile yapılan ütünün kalitesi (kumaşın ütülü olarak daha uzun süre dayanması veya kırışıklığının daha az olması) öncelikle ütü yapana, kullanılan taban teknolojisine (ısının eşit dağılımı), kumaşı oluşturan liflere verilen buhar ile ısı arasındaki dengeye bakıyor. mesela hızlı ütü yapmak üzere sürekli hafifletilen ütüler, buhar ile kabaran liflere yeterli basıncı yapmıyor, zaten ütüyü yapan kişi yüksek buhar nedeni ile dümdüz gözüken kumaşı her iki yüzünden ütülemeye gerek duymadan askıya kaldırıyor. giydiğinizde ilk 20 dakikada gömlek lahanaya dönüyor.

iki aylık araştırmam ile yorumlardan çıkardıklarımın bunlar olduğunu söyleyebilirim. kaliteli bir ütü alsanız da ya hızlı ütü yaparak zamandan kazanmayı ya da tiril tiril giyinmeyi tercih etmek zorundasınız. eğer ben zaten gayri remi ortamlar için giyiniyorum (spor diyorlar), derseniz 4,5-5 bar basınca sahip orta ve kuzey avrupa teknolojili bir ütü işinizi görebilir.

• çok teşekkürler yorumların için. Tefal ütumuzu değiştirmeye gerek yok o zaman bozuluncaya kadar.
  • quote:

çok teşekkürler yorumların için. Tefal ütumuzu değiştirmeye gerek yok o zaman bozuluncaya kadar.

eğer işlevleri ile ilgili belirgin bir şikayetiniz yoksa veya çok avantajlı bir fiyat yakalamadı iseniz; fuzuli (ihtiyacınız olmayan) bir alım yapmış olursunuz, çünkü;

bugün itibari ile en düşük fiyatı 345 lira olan philips ütü son 8 ay içinde 199 liraya satılmış,
    aynı şekilde delonghi ve tefalde de ürünlerde yapılan kampanyalarda şu anki fiyatın %40ına yakın indirimler yakalamak mümkün.
  • Tefal Autoclean 500 aldım ve çookk menunum...buhar gücü mükemmel,kırışıkları hemen açıyor.yorulmadan ütü yapıyorum daha çabuk bitiyor çünkü..
  • 4 yıldır Philips azur gc4200 ütü kullanıyoruz memnunuz.Tefal vardı giriş seviyesi modeli son zamanlarda yakmaya başlamıştı.
  • bende tefal autoclean 500 düsünüyorum.kullanan birkaç arkadas okudum son yorumlarını yazarmı acaba?birde bu bölümde memnun kalmadığınız şeyler konusunda arkadaş tefalle ilgili..ne ürününü aldıysam sorun çıkardı demiş ne kadar doğru acep:S siz 500 kullanıcılarının yorumlarını göreceğiz..
  • arkadaşlar ROWENTA STEAMIUM DW 9020 marka ütü hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim ?
  • ben tefal aquacord 260 almıştım.. pişmanım... nedeni aldıktan çok kısa süre sonra;

buharı gereksiz yere dikince havaya gönderiyor.
    su damlatıyor
    aldıktan 2-3 ütü sonra beyaz gömleğimin içine etti. kırık kırık bişeyler dökmeye başladı arada bir.

160 lirada para vermiştik vakti hasep.
  • Peki bu ütüyle ilgili fikri olan var mı? Bizim hanım tefal ve Philips arasında gidip geliyor.
    Fiyat da çok avantajlı şu anda. Ne yapacağımı bilemedim.

http://www.fazlayok.com/p/tefal/aquaspeed-ultra-cord-265-buharli-uetue/Ty678jbg
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarik_durusu

Peki bu ütüyle ilgili fikri olan var mı? Bizim hanım tefal ve Philips arasında gidip geliyor.
    Fiyat da çok avantajlı şu anda. Ne yapacağımı bilemedim.

http://www.fazlayok.com/p/tefal/aquaspeed-ultra-cord-265-buharli-uetue/Ty678jbg

okumadan yazıyorsun galiba.. iki üstündeki mesajı oku... tavsiye etmem.. beklediğimi vermedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SIRLI

Arkdaşlar Sinbo SSI-2841 ütüyü kullanan var mı aranızda önerir misiniz?
    http://www.hepsiburada.com/Liste/sinbo-ssi-2841-buharli-utu/ProductDetails.aspx?productId=evsinbossi2841&categoryId=155122

Tavsiye gelmeyince aldım yukarıda bahsettiğim ütüyü vatanbilgisayardan 36 liraya, bu fiyata alabileceğiniz en iyi ürün diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Orijinalden alıntı: barakuda1

azizesya arkadaşım,
    bende bu ütüden eşime almayı düşünüyorum..eğer siz ullanmyacaksanız sizden satın alabilirmiyim..pm den ulaşmaya çalışıyorum fakat eror veriyor..

azizesya arkadaş ütüyü aldıktan sonra buraya uğramaz oldu anlaşılan..

ÇOK ÇOK ÖZÜR UĞRAMAZMIYIM HEP BURALARDAYIM AMA KONUYA HİÇ BAKMADIM , ÜTÜ SÜPER GERÇEKTEN ALDIĞIMA DEĞDİ, BU ZAMANA KADR HİÇ BİR SORUN YAŞAMADIM, TEK SORUN KEŞKE BU KADAR PAHALI VE KALİTELİ ÜRÜN TASARLARKEN TABANINI DA DÜŞÜNÜP PARLATMAYAN BİR TABAN YAPILSAYDI :( TÜM İLGİNİZ İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUMMMM. GEÇ DE OLSA :)

• arkadaşlar bende 200 TL civarı bir ütü araştırıyorum

philips azur serisi fena değil gibi, sizlerin bir tavsiyesi varmı

birde beyazesyamerkezi.com diye bir yer var, fiyatları oldukca cazip ama hiç alışveriş yapan oldumu acaba nasıl bir yer
    dediklerine göre İstanbul İstoç'ta toptan satış yapan,birçok büyük firmanın ve birçok internet sitesinin tedarikçiliğini yapmış ve hala yapmakta olan bir mağaza,
    spotmudur diye baktım "satılan ürünlerin hepsi üretici ve distribütör garantisi altındadır, Paralel ithalat değil" diyorlar

ne dersiniz güvenilirmi?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.