Şimdi Ara

Kali linux - twofi hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Kali Linux 2016.2 versiyonunda twofi adlı bir aracı kullanmak istiyorum. Komut satırına twofi yazınca araç açılıyor fakat aracı kullanmak için "twofi -m 6 -u @username" komutunu yazınca şu şekilde bir hata veriyor.

root@localhost:~# twofi -m 6 -u @username

/usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/rest/request.rb:37:in rescue in perform': SSL_connect returned=1 errno=0 state=error: certificate verify failed (Twitter::Error)
    from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/rest/request.rb:32:inperform' from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/rest/utils.rb:50:in perform_request'
    from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/rest/utils.rb:72:inperform_request_with_object' from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/rest/utils.rb:64:in perform_post_with_object'
    from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/rest/oauth.rb:29:intoken' from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/headers.rb:38:in auth_header'
    from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/headers.rb:27:inrequest_headers' from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/rest/request.rb:31:in perform'
    from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/search_results.rb:27:ininitialize' from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/rest/search.rb:31:in new'
    from /usr/lib/ruby/vendor_ruby/twitter/rest/search.rb:31:insearch' from /usr/bin/twofi:82:in twitter_search'
    from /usr/bin/twofi:196:inblock in ' from /usr/bin/twofi:195:in each'
    from /usr/bin/twofi:195:in'

sorunun ssl sertifikalarında olduğu aşikar bu yüzden internette yaptığım araştırmaya göre cert.pem dosyasını /usr/local/etc/openssl doğrultusuna attım fakat o da işe yaramadı... Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Valla yardım etmek isterdim ama ben 2016.1 olanı upgrade yapamadım hata verdi sonra sil baştan 2016.2 kuriym dedim o da olmadı ne unebootin veya dd komutla. En iyisi yabancı forumlara bak sen hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cyber hawk linux var yeni çıktı ubuntu tabanlı, bir de parrot sec os var o da sağlamdır, cyber hawkı yükledim ama henüz göz atamadım. ama parrot sec os ta kali ye ait tüm araçlar var güncellemelerde de sıkıntı çıkarmıyor. tabi tercih meselesi. çok detaylı bilmiyorum bende.

haa bir de şunu eklemeden geçemeyeceğim. kali 2016.2 yi kuramıyorsan eğer, kurulum esnasında flash belleğin yerini değiştir takıldığı yerde. o zaman yüklüyor :) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YaXaR -- 2 Ekim 2016; 15:27:51 >
  • YaXaR Y kullanıcısına yanıt
    SSl key değil api key aldınmı twitter dan develper için onu twofida göstereceksinki arama yapabilsin.
  • YaXaR Y kullanıcısına yanıt
    Yerini değiştirmen şart değil hocam. Çıkartıp tekrar takarsanda düzelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.