Şimdi Ara

Kali linux kurarken alınan hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar ben abaya bi araştırdım ama bulamadım. daha önce bu sistemin bu sürümünü aynı cihaza kurmuştum ama bu sefer denediğimde bootloader kurarken hata alıyorum. unable to install gurub in dummy. This is a fatal error.
    baya bi denedim ama sonuca ulaşamadım işin komik olan tarafı daha önce sorunsuzca kurmuştum:/ yartdımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• Hatayı arattığımda birçok sonuç çıkıyor. Sanırım yaygın bir durum.
    Neyse sonuçalrdan birine göre zaten "grub" sistemde kurulu olduğu için tekrar üstüne kuramıyor demişler. Alttaki çözümdekini bir deneyin.

1- grub kurulumunu atla, normal kurulumu tamamladıktan sonra yine kali usb/cd ile aç ve terminalden aşağıdaki komutları çalıştır.

quote:

sudo mount /dev/sda* /mnt
    mount --bind /dev /mnt/dev
    mount --bind /proc /mnt/proc
    mount --bind /sys /mnt/sys
    mount /dev/sda+ /mnt/boot/efi
    mount -o remount,rw /dev/sda+ /mnt/boot/efi
    mkdir /mnt/hostrun
    mount --bind /run /mnt/hostrun
    chroot /mnt
    mkdir /run/lvm
    mount --bind /hostrun/lvm /run/lvm
    grub-install /dev/sda
    update-grub
    exit
    umount /mnt/dev
    umount /mnt/proc
    umount /mnt/sys
    umount /mnt/boot/efi
    umount /mnt/hostrun
    umount /mnt/run/lvm
    umount /mnt

Replace * in sudo mount /dev/sda* /mnt with your linux filesystem name. Like mine is /dev/sda6
    Replace + in sudo mount /dev/sda+ /mnt/boot/efi with your EFI partition name. Mine is /dev/sda1
    Use fdisk -l to list all partitions.

konunun uzun hali burada. diğer yorumlara da bakınhttps://forums.kali.org/showthread.php?35926-Executing-grub-install-dummy-failed

EDIT: dev/sda* olan yerlere kali kurduğunuz disk bölümü neyse onu yazın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsmrc -- 6 Mayıs 2020; 20:48:23 >

• daha linux kullanmasını bilmeyen ne kadar insan varsa

direk matrix teki neo karakteriymiş gibi

kali linux kurtma meyillisi

kali linux ta ne var !?

hala anlamış değilim yani !
  • mrsmrc kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için çok teşekkür ederim. [Aslında tüm diskleri silmiştim ama garip. biosu da sıfırladım demekki birşeyleri yanlış yapmışım.] peki linux u her boot ettiğimde böyler mi yapmam gerekicek yoksa. otomatik olarak grub boot loader gelmiş olacak mı. biraz acemiyim ilgimi çekiyor ve öğrenmeye çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efeaa -- 7 Mayıs 2020; 15:20:19 >
  • Öğrenmeye çalışıyorum. ayrıca bence benim ne yapmak istediğim sizi çok ilgilendirmemeli. keşke bunu yazmak yerine yardımcı olmayı tercih etseydiniz. yinede teşekkür ederim...
  • efeaa E kullanıcısına yanıt
    rica ederim.
    grub bootlader bir kez kurmak yeterli.
    yanlış bir işlem yapmış olmalısınız.

sıfırdan temiz bir kurulum yapabilirsiniz yine olmazsa.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.