Şimdi Ara

kali linux dil degiştirme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başlıkta belirtiğim gibi bugün sanal pc ye kali linux en güncel sürmünü kurdum (ova uzantısıyla)açılışda pek sorun yoktu bir 2 satır error verip sonradan sistem açıldı sonra dili deigiştiriym derken ayarlardan(settings)giridm dilayarını içbirşekilde bulamadım hertarafını karıştırdım sonra gitdim arama satırına language yazısnı arıyorum yok sonradan komut satırıdan degişiyor diye yazı buldum ne yaptım ne etdim
    sudo dpkg-reconfigure locales
    yazdım ayarlarına ulaşdım ordan tr başlıklı olanı buldum enter diyorum gidip gene ingilizceye ayarlıyor
    kanser oldum degiştiremedim bir türlü dili yaptıgım adımları ss olarak alta bıraktım bilgsi olan arkadadaşların yardımını bekliyorum
    kali linux dil degiştirme sorunukali linux dil degiştirme sorunukali linux dil degiştirme sorunukali linux dil degiştirme sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi layk5t -- 8 Mart 2020; 18:57:50 >

• kimsemi hiç bişey bilmiyor koca forumda
    kali linux dil degiştirme sorunu
    bu ekran da neye basarsam basayım gidip ısrarla ingilizceye geri ayarlıyor ok desemde gene inglizceye ayarlıyor biriniz yardımcı lun enter yarona başka birşeyemi basmam gerekiyor
  • Aynı sorunu ben de yaşadım, bu sanırım yeni güncellemenin getirdiği bir sıkıntı. Kurulum yaparken türkçeyi seçmek en doğru çözüm şuan için
  • baktım olacağıyok sıfırdan kurdum şimdi türkçe
  • layk5t kullanıcısına yanıt

sorunu çözdüm, orda yapmanız gereken seçeceğiniz dilin üstüne geldikten sonra 'space' tuşuna basmanız gerekiyor. yani seçmek istediğiniz dilin yanındaki kutucuğun ([]) bu şekilde olması gerekiyor -> [*]

böyle olduktan sonra işleme devam edebilirsiniz. ben de aynı sıkıntıyı çekiyordum

• ahbe kardeşim aylar önce cevap verseydin iyidi zaten yapamayınca 0 dan kurdum işletim sistemini gerce şuan boşta duruyor zamanı gelince kullancam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.