Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (1295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.098
Cevap
598
Favori
1.920.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12931294129512961297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şu grip olarak geçen kalem doğrumudur acaba?
    https://www.panelkirtasiye.com/pilot-v10-grip-hi-tecpoint-igne-uclu-kalem

doğru kalemmiş fiyatlar fena değil olmazsa üçünüde alırım size güveniyorum şu sıralar ciddi kalem ihtiyacım var henüz aradığım kalemi bulabilmiş değilim umarım bunlarla son bulur iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jouska -- 29 Haziran 2018; 5:24:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Fotodaki gibi koyu yazan siyah renk mürekkep tavsiyesi verebilir misiniz?

Ya hocam sen bu lamy ile nasıl bu kadar güzel yazdın acaba?? bende mi yoksa benim kalemdemi sorun vardı mürekkebi akmaz kağıdı çizerdi yazdığı zaman ise mürekkebi kalitesiz dururdu kağıdın üstünde.

Ben lamynin hazır mürekkebini(tüp şeklinde) kullanıyordum sen mürekkep olarak farklı markamı kullanıyorsun? son sorum ise hazır mürekkep tüplerden mi kullanıyorsun yoksa piston mu kullanıyorsun?

*ilk aldığımda kalemin ucunu yıkamıştım bu arada bir yerde okumuştum dolma kalem temizliği önemli diye

• Kimse yazmamis sanirim. Buyuk haberi vermek bana kaldi.

Pentel smash'in 0.7 ve 0.9'u cikti arkadaslar.

https://www.instagram.com/p/BkSQbFiHnWy/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=w25s0t08knm2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jouska

şu grip olarak geçen kalem doğrumudur acaba?
    https://www.panelkirtasiye.com/pilot-v10-grip-hi-tecpoint-igne-uclu-kalem

doğru kalemmiş fiyatlar fena değil olmazsa üçünüde alırım size güveniyorum şu sıralar ciddi kalem ihtiyacım var henüz aradığım kalemi bulabilmiş değilim umarım bunlarla son bulur iyi geceler.
    Evet hocam o kalem doğru kalem. Hiç korkma gözün kapalı al. Hatta birazdan yazı örneği atarım her kalemle.

Lamy dolma kalemle yazılan o yazı bana ait değil. Ben de netten buldum.

• Sondaki yazıyı fotodaki kalemle yazdım. O da fena değil.

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 29 Haziran 2018; 11:48:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Bizim zamanımızda bunlar vardı.
    bu kalemden bende çok kullandım ulan ne günledi beee.....
  • Elevator E kullanıcısına yanıt
    Emin misiniz hocam? Çünkü smash in 0.5 harici uç kalınlıkları Japonya'da çok nadir de olsa bulunuyor. Ama genel üretim ve satışa çıktı mı emin olamadım. Bir kaynakta bulamadım açıkçası?

Misal PG5 in 0.3 ve 0.4 modelleri satışta Japonya'da ama çok az üretimi var ve dışarıya yollamıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr jingles

Emin misiniz hocam? Çünkü smash in 0.5 harici uç kalınlıkları Japonya'da çok nadir de olsa bulunuyor. Ama genel üretim ve satışa çıktı mı emin olamadım. Bir kaynakta bulamadım açıkçası?

Misal PG5 in 0.3 ve 0.4 modelleri satışta Japonya'da ama çok az üretimi var ve dışarıya yollamıyorlar.
    ben bunları gördüm. sonra başka bir sayfada daha gördüm. önceden de yoktu diye biliyorum.

https://www.ebay.com/itm/rare-Vintage-Pentel-SMASH-0-7mm-Mechanical-Drafting-Pencil-Q1007-1-NOS/273293969846?hash=item3fa19709b6:g:fVcAAOSwfZtbIfK7

bu satış da bu ay konmuş. gerçi vintage diyor ama durup durup şimdi mi satışa sokmaya başladılar anlamadım.

• ALBAY kullanıcısına yanıt
    Karar verdim Pilot V10 Grip alacağım.

Teşekkür ederim ilgin için.
  • Pentel Graphgear alabilirsiniz çok dayanıklı ve double push (ucu içine giriyor) 70 100 arasında fiyatı

• Koleksiyonumdan bir parça bu arada pilot nextage müthiş bir kalemmiş

• merhabalar kalem tavsiyesine ihtiyacım var.

ilkokul-lise hayatım boyunca faber castell'in grip 1345'in 0,7 versiyonunu kullanmış hepte o lastiğin üst kısmını kırıp gidip yenisini almış birisiyim. kalem kültürüm bundan ibaret.

şimdi bir 5 yıl kadar tatil yapıp elime kalem dair nadir aldım, yani yazı yazmaya kalem tutmaya filan bir hayli uzağım diyebilirim.

şimdi üniversite için güzel bir uçlu kalem tavsiyesi istiyorum.

-neredeyse yazı yazmayı unutmuş biri olduğumdan derste sürekli not alırken rahat edebileceğim, beni bıktırmayacak, kullanımı kolay bir kalem olmalı kesinlikle.

-sık kalem değiştirmek istemem, alıştıktan sonra uzun süre kullanmak isterim.

-fiyat aralığı belirlemedim fakat f/p bir ürün istiyorum. yani 60-70 liraya işimi rahatlıkla görecek bir kalem varken 200 liralık kalem almak istemiyorum.

teşekkür ederim şimdiden tavsiyeler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Quid -- 2 Temmuz 2018; 1:27:36 >
  • Johnny Quid kullanıcısına yanıt
    Pentel p205
    Staedtler 925-25
    Staedtler 760
    Penac tlg pro
    Penac tlg 405
    Linex dp2000
    Linex 4001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endloslove -- 2 Temmuz 2018; 8:14:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Endloslove

Pentel p205
    Staedtler 925-25
    Staedtler 760
    Penac tlg pro
    Penac tlg 405
    Linex dp2000
    Linex 4001
    hocam daha açıklayıcı bir öneri yapamaz mısınız ben bunların arasında kayboldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Quid

hocam daha açıklayıcı bir öneri yapamaz mısınız ben bunların arasında kayboldum

Alıntıları Göster
    Sırayla bakarsınız diye yazmıştım sade ve rahat yazan kalem demişsiniz öneriler çok geldiyse penac tlg pro veya staedtler 925-25 alın uzun süre dayanır size ucu içine girsin taşıması kolay olsun derseniz de linexlere bakın pek bilinmez ama çok kaliteli bir marka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endloslove -- 2 Temmuz 2018; 15:22:27 >
  • quote:

Sırayla bakarsınız diye yazmıştım sade ve rahat yazan kalem demişsiniz öneriler çok geldiyse penac tlg pro veya staedtler 925-25 alın uzun süre dayanır size ucu içine girsin taşıması kolay olsun derseniz de linexlere bakın pek bilinmez ama çok kaliteli bir marka

Alıntıları Göster
    o çok önemli değilde biraz araştırdım önerdiğiniz kalemleri tlg pro hoşuma gitti fakat yazdıkça uç yaylanarak içeri giriyor tarzi bir şey okudum. bu tam olarak nasıl çalışan bir mekanizma problemli bir olay mı?

birde bir yerde benim tarzım kalem arayan birine pentel graph 1000 önermişler bu kalem nasıldır?

hocam son olarak uç konusunda 0.7 mi tercih etmeliyim? 0,5 tercih edersem sürekli kırılacak gibi geliyor bana, yanlış mı düşünüyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Quid -- 2 Temmuz 2018; 15:37:41 >

• quote:

o çok önemli değilde biraz araştırdım önerdiğiniz kalemleri tlg pro hoşuma gitti fakat yazdıkça uç yaylanarak içeri giriyor tarzi bir şey okudum. bu tam olarak nasıl çalışan bir mekanizma problemli bir olay mı?

birde bir yerde benim tarzım kalem arayan birine pentel graph 1000 önermişler bu kalem nasıldır?

hocam son olarak uç konusunda 0.7 mi tercih etmeliyim? 0,5 tercih edersem sürekli kırılacak gibi geliyor bana, yanlış mı düşünüyorum?

Alıntıları Göster
    Graph 1000 de çok iyi kalemdir hafiftir tercih edebilirsiniz. Penacta yay sistemi koymuşlar kaleme kağıda dokunduğunda uç kısmı hafif geri gidiyor daha yumuşak yazım sağlıyor ucun da kırılmasını bir nebze önlüyor alışınca çok güzel bir özellik problem falan yok. Bence 0.5 alın bu kalemlerde uç kırmazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endloslove -- 2 Temmuz 2018; 17:2:13 >

• quote:

Graph 1000 de çok iyi kalemdir hafiftir tercih edebilirsiniz. Penacta yay sistemi koymuşlar kaleme kağıda dokunduğunda uç kısmı hafif geri gidiyor daha yumuşak yazım sağlıyor ucun da kırılmasını bir nebze önlüyor alışınca çok güzel bir özellik problem falan yok. Bence 0.5 alın bu kalemlerde uç kırmazsınız

Alıntıları Göster
    hocam peki graph 1000 ve penac tlg pro arasında bir seçim yapmam gerekirse hangisini önerirsiniz? devamlılık ve kullanım kolaylığı açısından yazarken yormasın istiyorum

edit: hocam araştırdıkça daha işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor bir yerdede graph 1000 için çizim kalemi denmiş. uzun süre yazı yararken yoruyor tarzı bir yorum var. o arkadaşlarında önerisi pentel smash olmuş. siz ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Quid -- 2 Temmuz 2018; 17:58:29 >

• quote:

merhabalar kalem tavsiyesine ihtiyacım var.

ilkokul-lise hayatım boyunca faber castell'in grip 1345'in 0,7 versiyonunu kullanmış hepte o lastiğin üst kısmını kırıp gidip yenisini almış birisiyim. kalem kültürüm bundan ibaret.

şimdi bir 5 yıl kadar tatil yapıp elime kalem dair nadir aldım, yani yazı yazmaya kalem tutmaya filan bir hayli uzağım diyebilirim.

şimdi üniversite için güzel bir uçlu kalem tavsiyesi istiyorum.

-neredeyse yazı yazmayı unutmuş biri olduğumdan derste sürekli not alırken rahat edebileceğim, beni bıktırmayacak, kullanımı kolay bir kalem olmalı kesinlikle.

-sık kalem değiştirmek istemem, alıştıktan sonra uzun süre kullanmak isterim.

-fiyat aralığı belirlemedim fakat f/p bir ürün istiyorum. yani 60-70 liraya işimi rahatlıkla görecek bir kalem varken 200 liralık kalem almak istemiyorum.

teşekkür ederim şimdiden tavsiyeler için
    Yurtdışından alışveriş yaparım beklerim derseniz:
    Pentel Graph1000
    Pentel Smash
    Pilot S20
    Platinum Pro-Use 171
    Platinum Pro-Use I/II
    Uni Kuru Toga Advance
    Zebra tect2way 1000
    Bunlardan birini dersen nereden nasıl alacağına dair yardımcı olurum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Yurtdışından alışveriş yaparım beklerim derseniz:
    Pentel Graph1000
    Pentel Smash
    Pilot S20
    Platinum Pro-Use 171
    Platinum Pro-Use I/II
    Uni Kuru Toga Advance
    Zebra tect2way 1000
    Bunlardan birini dersen nereden nasıl alacağına dair yardımcı olurum :)

Alıntıları Göster
    hocam hepsine tek tek baktım, şekil olarak şuan en hoşuma giden tasarim pentel smash oldu. isteklerim doğrultusunda smash, graph1000 hatta sizin önerdiğiniz modeller arasından en iyi tercih hangisi olur? sayfalarca yazı yazıp yormayacak bir kalem arıyorum.

bu arada smash'a karar verirsem orjinal nereden temin edebilirim? türkiyede ki satıcıların replika sattığını yazmışlardi 1-2 kalem öneri konusunda biraz eski konulardı fakat.

• 
Sayfa: önceki 12931294129512961297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.