Şimdi Ara

Kalem pilde devrim! Tenavolts kalem pil ön inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 ay
  • Cevaplayan Üyeler 26
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 15 saat 15 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 61
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 26
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • DH Misafiri (4 mesaj) artenis (2 mesaj) sosisvesalam (2 mesaj) karafetva (2 mesaj) 90numaraşanzumanyağı (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (2 mesaj) Mini (1 mesaj) (17 mesaj) (4 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Kalem pilde devrim! Tenavolts kalem pil ön inceleme
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7913 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Donanım Haber olarak CES 2020'yi turlamaya devam ediyoruz. Bu sefer ki durağımız kalem pil performansını geliştirme ve pil üzerinden batarya şarjı gibi konulara yoğunlaşan Tenavolts'un standı. 

|
    |
  • Yarbay
    2717 Mesaj
    1 saatte şarj olması, döngü olayında uzun vade çok güzel... yakında tutar bu ürün.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    837 Mesaj
    Bataryası yerlimi?
    |
    |
  • Onbaşı
    36 Mesaj
    İşte beklediğim haber. Kim demiş 1.5 v lityum pil olmaz diye
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 9 saat 11 dakika kadarı kaldı.
    3 Not
    Neey? Lidivyon batarya mı?
    Ya abi düzgün telaffuz etsene şunu hiç anlamadım hiç...
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 9 saat 11 dakika kadarı kaldı.
    3 Not
    Arkadaşlar ben cidden hiçbişey anlamadım videodan af buyrun. Konu ne?
    2775mA değil o gösterdiğiniz batarya. 2775mWh.
    Yani nominal voltajı eğer 1.5v ise 2775/1.5 hesabı ile mA değerini elde edersiniz ki bu da 1516mA civarındadır.
  • Yarbay
    5901 Mesaj
    Beklenen pil devrimi gibi haber yapmışsın. Genel anlamda yine hayatımızı değiştirmeyecek bir şey. Beklenen pil devrimi bu olmadığı gibi haber başlığıda ne hallere düştüğünüzü gösteriyor. Clickbait başlıklara devam.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    741 Mesaj
    piyasadaki pillerin çoğu sahte hemen enerjileri tükeniyor yada kimyasal akıtıyorlar pahalı cihazları mahvediyorlar.
    https://www.dmax.com.tr/gumruk-kontrol/4-sezon-13-bolum?t=520
  • Binbaşı
    1932 Mesaj
    İkitane oyuncak ayıya takın birtane duracell birtanede bundan test edin nekadar dayanıyor görelim. mili mili watlar amperler işin ehil olanları bilir. Sonuca gelelim sonuca.
    |
    |
  • Yarbay
    3787 Mesaj
    Mesut hocam ne diyor ise o doğru olandır. Lidumiyov diyorsa doğrusu budur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ben de çoktandır söylenip duruyordum, bu 1.5v kalem pil boyutunda 'Lidumiyov' piller neden ortada yok diye.
    |
    |
  • Yarbay
    2367 Mesaj
    Piyasada 3000 mah şarjlı piller var zaten hem kalem pil hem kumanda pili olarak(kumanda pilleri kapasitesi daha düşük) bu ürünün bunlardan farkı ne lityum olsa ne olur olmasa ne olur onlarda 1000 kez şarj edilebiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bu arada 3000 ve üzeri mA bataryaları 2000'lerin başında çok kullandık, RC'ciler bilir yeni bir şey göremedim küçük gelişmeler dışında mesela o zamanlar LIDUVYON yoktu tabi ;)
    |
    |
  • Yarbay
    3856 Mesaj

o link nedir peki?
    |
    |
    sosisvesalam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5219 Mesaj
    Yıllardır 2000-3000 mAh pil kullanıyoruz/vardı diyen arkadaşlar. O değerler genelde ya sahte oluyor yada farklı bir şeyi temsil ediyor. Mesela kısa süreli anlık çekilebilir amper gibi. Bu ürünleri kapasite testine soktuğunuzda cortluyorlar. Zirzop markaların üzerlerindeki değerlere baktığında Panasonic ürünlerinden daha fazla kapasiteye sahipler ama onun yarısına yetişemiyorlar.
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    66453 Mesaj
    2775mWh/1.5V = 1850mA yapar. Piyasadaki çoğu şarjlı pilden daha düşük bir akım. Şarjlı pillerin çoğunluğu Nikel Kadmium olduğu için bu pil farklı. Lithium pil olması şarj-deşarj verimini yüksek tutacaktır. Sanırım Lithium olması sebebi ile standart şarjlı pillere göre daha pahalıdır.
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    66453 Mesaj
    Yani kapasite +1 dakika fiyat x2
    |
    |
  • Binbaşı
    1220 Mesaj
    Şarj edilebilir pillerin hızlı şarj ve uzun ömür ile yeni teknoloji ile yükselmesi güzel, umarım çok kısa zamanda ülkemizde de olur. Ama beni endişelendiren piller gibi otomobillerin de elektirikli olması ülke için bir hem tasarruf hem de çevre temizliği demek zor. Elektrik tahsilatının yüzde 20'si kaçak iken her elektrikli cihaz ülkemiz için büyük bir maliyet demek benim için. Kayıp kaçak oranı yüzde 50 olduğunda ise ülkenin fişini çekebilirsiniz artık.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Cancer Clinical Trials
Sohbet
bankalar.org
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.