Şimdi Ara

::::KABUSUMUZ ÖSS İÇİN PAYLAŞIM SAYFASI::: (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • büyük öss tecrübeme dayanarak istediğiniz soruyu sorabililirsiniz pmden yada burdan cevaplandırmaya çalışırım..

• quote:

Orjinalden alıntı: hitman_

büyük öss tecrübeme dayanarak istediğiniz soruyu sorabililirsiniz pmden yada burdan cevaplandırmaya çalışırım..

o zaman ilk soruyu sorayım ders çalışma isteğim yok sanki bi ilham gelmesini bekler gibiyim derse başlayıp günde 8 saat çalışmayı çok istiyorum ama bi başlangıç yapamıyorum bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: LİDER_36

quote:

büyük öss tecrübeme dayanarak istediğiniz soruyu sorabililirsiniz pmden yada burdan cevaplandırmaya çalışırım..

o zaman ilk soruyu sorayım ders çalışma isteğim yok sanki bi ilham gelmesini bekler gibiyim derse başlayıp günde 8 saat çalışmayı çok istiyorum ama bi başlangıç yapamıyorum bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım

Bu sıkıntı zaman zaman herkeste görülebiliyor,bir şeye karar veriyorsun ama başlamak eziyet gibi oluyor.Ders çalışmaya karar veriyorsun ama bugün yarın derken zaman geçiyor.

Öncelikle kendine puan ya da meslek konusunda bir hedef göstermelisin.Dersaneye gidiyor musun bilmiyorum ama denemelere mutlaka katıl,başkalarıyla yarış halinde olduğunu daha iyi hissedeceksin.Deneme sınavlarında senden önceki sıralarda olanları düşün kısacası hırslı ol.Belki çalışmaya başlamanı tetikleyebilir..

• quote:

Orjinalden alıntı: LİDER_36

quote:

öncelikle magnolia.. kardeşime katılıyorum.

Günde oturup 8 saat çalışmayı istiyosun iyi hoş güzelde bunu faaliyete geçirmedikten sonra istesende istemesende pek bişey ifade etmiyo bunu sende biliyosundur. 1 senelik marotonun ilk çeyreğini atlattınız. geriye kalan zamanda zaten ocaktan itibaren farkında olmadan su gibi akıp gidecek. Eğer kasımın bittiği şu günlerde hala dershanede gördüğün konularda eksiğin varsa ve gördüğün konulardan soru kaçırıyosan bu büyük eksik demektir günde 8 saat çalışmadan önce. Anlandığım kadarıyla istiyosun ama bi tetikleme kuvveti arıyosun bunu için. Bende sana diyorumki eğer şubat ayında biriken birsürü yapamadığın konu, geçmişte işlenip ve hala yapamadığın konuların üzerine uygulayacağı stres, yeni işlediğiniz konuları çalışamama hatta anlamama, panik korkusu gibi senin canını sıkacak günleri görmek istemiyosan bence şimdiden başlamalısın çalışmaya. İlk günde 8 saat çalışmak zorunda değilsin. zaten çalışma sistemin hergün dershanede kaç saat ders gördüysen evdede o kadar saatin üzerine 4-5 saat ekleyerek olmalı. yani ogün dershanede 5 sat ders gördüysen ve sen dershaneden sonra evde yada herhangi biryerde 4-5 saat daha çalışırsan ve bu periyodu düzenli bir şek,lde verim alarak devam ettirisen bazı şeyleri garanti edebilirsin kendine. Dediğim gibi hiç çalışamayan biriysen ilk günden 8 saat çalışma zaten istesende yapsanda verim alamazsın. Dünyanın en hızlı otomobili bile 100km'ye ancak 3-5 saniyede çıkabiliyor. yani öncesinde bir süreç var. sende bunun gibi bir çizgi çekebilrisin kendine. ilk başla kendini sıkmadan 2-3 gün 3 saat çalış sonra 4 gün sonra mesela 5 saate çıkar temponu böyle yaparak arttır. yukarda yazdığım korkuları şubat ayında yaşamak istemiyorsan bence buna başlamalısın bir an önce. ayrıca biraz TV ve PC ile bağlantını kopar. izlediğin dizilerin bağımlılığından kurtulmak için dizi başladığı zaman uyu. uykunu aldıktan sonra ders çalış. yaptığın fedakarlıklar seni gaza getircektir emin ol. CEFA ÇEKMEDEN SEFAYA VARILMAZ..

şimdi hala bir neden arıyomusun?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.