Şimdi Ara

KABLOSUZ MODEM ŞİFRESİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
216.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konu biraz hort olmuş ama şu kablosuz ağ şifrelerini kırmayı bi anlatsak...

45 tane ağ bulşuyor evde ama hepsi şifreli...
  • Kimlerin bağlı oldugunu modemin arayüzünden takip edebilirsin modem atadığı wireless ve yerel ağ ip lerini gösterir sana
    çok şüphe ediyorsan wpa/wpa2 şifreleme kullan şifreni değiştir (çok basit kısa olmasın).

Şifre kırma olayı tabiki yasal değil ancak
    WEP şifreler çok kolay kırılmakta, çünki şifre kombinasyonu sınırlı, wpa kullanan sistemlerde biraz veri toplamak ve bu veriyi bir kelime-sözlük dosyası ile tek tek denemek gerekmektedir bununda kısa bir sürede yapılması zordur, yani wpa şifrelemede bilinen basit bir sözcük kullanılmışsa bir ihtimal kırılabilir ancak anlamsız karışık karakterlerden uzun bir şifre kullanılırsa kırmak çok zor olabilir bu konuda araştırma yapmak isteyenler backtrack kelimesini başlangıc olarak araştırsınlar. Kırmaya uğraşmak yerine yakınınızda bağlantısı olan birine ortak kullanmayı teklif etseniz daha iyi olur sınırlı bir neti kırıp karşı tarafa zarar verirseniz zaten bir daha bağlanaayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ontpl -- 9 Aralık 2009; 1:00:42 >

• hocam benim de bir sorunum var ve biraz acil, cevaplarsanız sevinirm, şimdi bizim bir ahbabımız var da ofisinde de w-lan kullanıyor ancak bilgisayala pek bi alakası yok ve şifresini bilmiyor, benimde laptop tan bağlanmam lazım ama tanıdık da hiçbir şifre bilmiyor, ben ttnet e ettimde kablosuzun bağlı olduğu telefonun numarası nı söylerseniz yardımcı olabiliriz dediler gerçekten de sadece telefon numarası vererek te bu olay çözülüyor mu ya da başka nasıl çözebilirim. NOT: Modemin markasını bilmiyorum ama muhtemelern airties tir diye düşünüyorum. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkrüler.
  • yaa laptoptan şifreyi giriyorum doğru girdiğimede eminim ama ağ güvenlik anahtarı uyuşmazlığı diyor... ne yapmam gerekirr yardım eder misiniz ?
  • sifre kırma ile iligi bu forumda bir bilgi bulamassiniz...ayrıca sifreleme turu "wep" ise kırılabilir fakat wpa,wpa2 vb. ise bosuna heveslenmeyin,bilmem kac milyon dolarlik bir super bilgisayariniz yoksa imkansizdan ote birsey....

kablosuz aglarda sızmalari onlemek icin mac filtreleme onerebilirim...
  • arkadaşlar cd ile çalışmayan netbook ta aircrack nasıl kullanılır bilen var mı
  • adam modemin ismini --- nah girersin --- yazmış.
    harbiden giremedim
  • şifre programı ve wireless adaptör isteyenler size öneririm.
    lütfen ciddi alıcılar arasın.
    soru sormak isteyenler sadece mesaj göndersinler
    telefonda sorulara cevap verilmez.
    lütfen verdiğim linkin üzerine tıklayın.ve ürünü inceleyin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-gsky-high-power-wifi-usb-adaptor-wireless-sifre-kirma-programi-69465357/detay/
  • arkadaşlar bende bir ağa bağlanamıyorum önceden cok denedim şifreyi yanlıs giriyormusum simdi şifreyi doğrusunu yazıyorum anahtar veya parola hatalı diyor doğru girmeme rağmen ne yapmam gerekir lütfen yardım edin
  • Arkadaşlar Windows 7 kullanıcıları için yazıyorum..

Eğer kablosuz bir ağa bağlanırken şifreyi doğru yazdığınıza eminseniz ve olası ağ güvenlik anahtarı uyuşmazlığı sorunu yaşayan arkadaşların muhtemel sorunu bağlanmak istedikleri ağa daha önceden bağlanılmış ve şuan isminin değiştirilmiş olmasıdır.

Bunun için yapılması gereken daha önceki ismi ile kayıtlı ağı silmektir.

BAŞLAT / DENEDİM MASASI / AĞ VE PAYLAŞIM MERKEZİ / KABLOSUZ AĞLARI YÖNET .............kısmına geliyoruz

Burada Bağlanmak istediğiniz ağın daha önceden değiştirilmiş ismi hangisi ise onu siliyoruz. Ağın yeni Yeni ismi hangisi ise şifreyi tekrar yazıp bağlanmayı deniyoruz.

Muhtemelen böyle. Çünkü bende de aynı sorun vardı sorun çözüldü.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.