Şimdi Ara

Kablosuz ağdan kabloya bağlantı aktarımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Evde Pirelli modem ile Superonline fiber internet kullaniyorum. Yalniz modem çok ters bir yerde. Modemden salona kadar kablo döşemek istemediğimden şöyle bir çözüm yolu var mıdır?
    Elimde bir de USR9108 ADSL Router+Modem var çözümde işime yarayabileceğini düşündüm. Pirelli ile yaydığım kablosuz ağı başka bir odada USR9108 veya herhangi başka bir cihazla yakalayıp etnernet kablosuna aktararak. Bu cihazdan çıkan kabloyla istediğim bir cihazı local ağa alabilir miyim?

• Zaten wireless in var neden kabloya çevireceksin? Çalıştıracağın cihaza usb wireless alıcı tak.
  • Calistiracagim cihaz televizyon. O yuzden wireless alici takamiyorum ethernet ile giris yapmam lazim televizyona.
  • aklıma böyle bir yöntem geldi bir acces point alıp gerekli ayarları yapıp modemle aynı ipleri verip ethernetle access point ile tv bağlantısını yapıp kablosuz bağlantı kurabilirsin!!!
  • ap almak yerine usr9108 i bu amacla kullanmaya calisiyorum ben de. Pirelli modemin dhcp araligini 192.168.1.1-192.168.1.254 den kisarak 192.168.1.10-192.168.1.254 olarak ayarladim. WDS'yi etkin hale getirip Usr9108'in mac adresini ekledim.
    USR9108'in dhcp ozelligini kapatip sabit 192.168.1.3 ip sini verdim. Ap mode'dan wireless bridge e getirdim. WEP sifreleme ayarliyip Pirelli'nin sifresini girdim ve SSID'leri de ayni hale getirdim hala baglanamiyorum. Ne eksik kalmis olabilir benim aklima gelmeyen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoadRR -- 23 Ocak 2010; 13:03:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.